HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 63 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nevysla 5ka len nedavno? Sa nejako poponahlali s novymi pravidlami

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pravidla ma tesia, netesi ma politika gw celkovo, na trhu je kopa hier a kopa firiem, nie som zavisly od gw aby som im dzgal do vacku svoje peniaze a oni mi diktovali podmienky, keby som to chcel, zacnem pouzivat produkty od apple

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co konkretne ti nesedi na politike GW?
okrem toho, ze GW ma obrat sice cca100mil, ale zisk len 5
musia sa zodpovedat akcionarom. a ti ked ich fooknu...
neviem, mne politika GW nevadi, ako koncovy zakaznik dostanem vzdy to, co si kupim.
cena? neviem, ktory produkt nezdrazuje
jedine tak proti retailerom, ale mali na to dovody

naopak, s politikou GW co sa tyka hry som spokojny, idu robit masivny update, ktory ma sancu do toho zas vliat novu krv a kopu strategickych prvkov, ktore... mozno chybali, mozno nie. na ukor inych hier.
pre mna len plus

a ine hry? uprimne, okrem FoW za to ziadna ina nestoji.
ani zabavnostou ani kvalitou produktov ci samotnej hry
hej, hovori sa vo velkom o Warmachine, ale ta ma ako hra par much (zatial, co v 40K v podstate celu hru sledujes a vies ovplyvnit - hody na save, volitelny ustup po superovej strelbe, gone to ground ako reakcia na superovu strelbu, v WM si odsudeny do role pasivneho odoberaca padlych figurok)
no a samozrejme ten svet nedosahuje kvalitami 40K. knizne, fluffovo, modelovo.
jedine co ma lepsie, je No Quarter - casopis, ktory pripomina teraz prvotny White Dwarf.
no tiez az na par stranok je to reklama

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kleriker napísal:
Nevysla 5ka len nedavno? Sa nejako poponahlali s novymi pravidlami


cca kazde 4-5 rokov
co mi vadi je, ze neupdateuju aj kodexe

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak gaming priemysel na tom nie je ktoviejak, navyse GW nie je bity alternativnymi vyrobcami? co pozom znamena dost biedu, lebo z kniziek sa nevyzije (Wizardi by vedeli rozpravat) a ked sa trh stiepi, tak to je dost narocne vydrzat

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja sa sice skutocne nevyznam v ich financnom statuse, a nemam chut si citat spravy pre akcionarov, ale pred rokom som to preletel a zisk im za posledne dva roky asi po 7 dosiahol nove maximum, no neustale tie ceny dalej dvihaju. A je kopa dalsich vyrobcov co uz ponuka produkty kvalitnou velmi podobne za ovela mensie ceny, ako to dokazu? Ako som ti pisal na FB, znizili vyrobne naklady pomocou resinu a zdvili ceny aj o 20%, pred rokom ich dvihli o cca 10 percent lebo kov zdrazel... A ten ich finecast co ma bublinky a spol(nie kazdy kus ale alarmujuco vela ludi sa na roznych forach ozyva).

Musim suhlasist s Ozzym a pevne verim, ze ich coskoro precuraju ine spolocnosti, lebo uz to prehanaju s tymi cenami. A ich dovod neposielat produkty mimo EU? MAs na myslis to zdovodnenie ze podpora lokalnych predajcov? Jedine tak lokalnych GW centier, tie sa miestami snazia likdivoat inu konkurenciu, cital som minule o pripade z Floridy kde GW vseliakymi sposobmi sa snazilo zlikvidovat shopy, aby presadilo svoje. A tie ich maju neskutocne nadhodnotene ceny este. Ved v Australii su turbo ceny, stoji to dva krat viac ako v Europe, je azda resin v australii drahsi?:D Jasne ze ludia budu brat aj z Anglicka a prepravovat to na tavach cez Mongolsko ako dat tu obrovsku sumu. A naj na tom je, ze nenazranost co GW predvadza v istych castiach sveta (pochopme sa, keby take ceny dali vsade na svete, ok, ale ich ceny v Australii su jednoducho TOP), v skutocnosti hadze na retailerov. Inac, GW chcelo vraj zakazat posielat vsade, aj v ramci Unie, no potom si ic armada pravnikov, ktora nema nic ine na praci len hlada akekolvke mozne porusenie IP law, uvedomila, ze EU by ich poslala do prdele a jednoducho je to v rozpore s volnym pohybom tovaru. Takze bud rad za obmedzenia EU WArrior:D

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kazdopadne je logicke, ze chces zarabat.
a ty musis zarabat, ak mas akcionarov.

hej, nech ich precuraju ine spolocnosti. to bude uuber.
a kto spravi kazdych par rokov nove, dobre pravidla?
kto spravi vyborny svet na novo?

pozri, ako dopadli battletech a Mutant Chronicles. firmy skrachovali, ich svety de fakto zanikli. battletech drzia nad vodou alternativni vyrobcovia, ale ti nespasia a nepostavia na nohy cely ten svet. ergo smrť.
nechcem zrovna, aby takto dopadol aj warhammer. ma to nejaky dovod? alebo len momentalne zavidis aj nos medzi ocami a zisk?
ja si pamatam, ked ma battleforce SM stal 1500skk. dnes stoji 58eur co je 1750skk. celkom ma zaujma, kde je to 30%+ zdrazenie, ked som si ho kupoval hnm... 6 rokov dozadu? :)
a podobne hlody.
okrem ceny vyroby si daj do toho podporu svojich centier. vyplaty. plat umelcom za figurky. a ze ich v poslednej dobe vydavaju hodne. plat za knihy. plat za reklamu. etc etc. preco vidis rovnicu iba resin stoji 1euro, figurka 10 euro, zisk cisty 9 eur?
nejni to tak trosisku [vymazané]?

tie shopy, ktorym robilo GW najma problem, boli internetove obchody, ktore predavali GW probukty vice-mene bez zisku pre seba. za par supov, aj o 20%lacnejsie nez originalne na stranke GW.
nemyslim si, ze to zo strany GW bolo nefer :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
navyse sa zvacsa stazuju rovnake xichty. ako u nas horny a podobne :)
akurat teraz hej suhlasim, s tou australiou je to zle no

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No pozri, dobre pravidla, neviem ako v 40k ale pri fantasku by som netvrdil dva krat ze spravia dobre pravidla. Problem GW je ze im uz chyba akasi blizkost k zakaznikovi. Prave mnohe mensie spolocnosti co zacinaju sa snazia viac uputat. X splocnosti aktualizuje pravidelne pravidla cez faqy etc, odpoveda na zasadne otazky. Pri fantasku sme sa kedysi nedostali k zakladnym veciam a ich vysvetleniam, za to dokazali odpovedat na take veci, ze na 3 forach ludia krutili hlavou ze nieco take by ich v zivote nenapadlo ani len spravit a tak vylozit pravidlo. Ale na to odpovedali a palcivu otazku nechali na house rule. A to ich priebezne updateovanie pravidiel co zacali teraz robit je vysmech, 99 percent ich oprav bolo ze "vyskrtnite totoa toto pravidlo z tej zbrane" pretoze to pravidlo uz neexistuje. Aj to bol az treti FAQ elfov napr po polroku. Pekne dakujem. O neusstalom utekani pred chargermi aj X krat v jednej faze ani nevravim, ze ide proti zdravemu rozumu a toto skutocne nikoho nenapadlo kym to dizajneri hry nezaviedli. A svet, opat, 40k je mozno ine, fantasko je skomol nazov historickeho mesta a jeho panov a natrep tam chaos utok. koniec.

Mam dovod, ak ich zacni precuravat pochopia, ze nieco by mali zacat robit. Lebo nic v zlom, ale mi nevrav ze aktualne je to o tom aby vobec zarobili. Kde maju tie naklady pre boha? Ako mi odovodnis zdrazenie zavedenim lacnejsieho materialu, duplom ked za tri roky tri krat zdrazovali z dovodu pouzivania kovu a zrazu uz kov nie je a oni este zdrazia? Ved to je sranie si dohuby:D

U nas sa takmer kazdy na WH vykaslal, ten resin bol posledna kvapka.. je to az smutne, ale jednoducho... Ked som zacinal stal batalion cca 50 eur ked som ho kupil tu v Kosiciach. Teraz stoja niektore aj 70 eur, ako kde to a logiku? Ked som zacinal plastovy box s pechotou o 10 kusoch stal cca 15 eur, teraz elitna stoji 30. Preco? Pretoze je to special slot?:D To akoze ked je podla pravidiel v special slote, ma to stat dvojnasobok? Ale nie je to kvalitny ten model, je dost priemerny, tak preco? Kupil som si za 10 eur v akcii box pechoty z 30 rocnej vojny, kvalita ako GW pechotne zakladne boxy, ale neoblo tam 10, ale 39 plastovych vojakov s pikami a musketami a 5 kovaci, pricom velitel bol dost kvalitny a GW by jeho samotneho predavalo za 10 eur:D Za 30 mam kovovych dragoonov, 12 na koni, 12 pesi. Klacia, stoja, bezia. 24 kovakov uz GW, z toho polka jazdy, no 100 eur.

EDIT: GW zasiahla kriza, ale uz su vonku a znova maju vyssie zisky ako pred, ale ked maju problem, mas pocit ze zvysenie cien je dobre zdlhodobeho hladiska? PRetoze ja mam pocit ze to ich navhcilu udrzi ale len si podkopavaju pod sebou zem.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
preto nehram FB.
tie ceny su tam pričapene
teda koli pravidla su tiez ne [vymazané] :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak ale to je to iste co zazili Wizardi, len v bledomodrom. V 2000-2003 boli Wizardi kingom RPG a peniaze liali z Magicov a inych produktovych linii Hasbra, White Wolf sa potacal na hranici krachu a zvysne vydavatelstva zivorili. Potom ich zvalcovala indie scena, ktora sice casto produkovala chore a divne a nedorobene produkty, lenze boli blizko k zakaznikovi, lebo po troch postoch si si tykal s polovicou dizajnerov.

Vsetky RPG firmy teraz ficia tak, ze migruju k boardovkam -- Wizardi maju Magic a uz i teraz par D&Doidnych stoloviek; GURPSaci mali genialny napad s Munchkinom, WhiteWolf je v kome a robi ekonomicky extremne riskantne chobotiny (Vampire: Masquerade reedicia, my arse!).

Zlata doba skoncila, Wizardi rezu produktove linie zhora zdola, lebo to nik nekupuje, obsah je strasny, support existuje, ale power creep je vsadepritomny, ale ta nadsenecka akcna uderka experimentatorskych hracov su uz niekde uplne inde (napr. hra stolovky). Dokonca niekdajsia otvorenost v podobe d20ky nakoniec padla za obet ekonomike. (Tam paradoxne ceny nie su az take kriticke, ale pri tempe vydavania strasnych produktov to maloktory hrac financne ustoji.)

GW ma podla mna ten isty problem, len v bledomodrom: valia sa nanho kadejaki ,,indie" vyrobcovia miniatur a musia setrit (resin) a hlavne musia mat mechanizmus ako cucat z hracov kontinualne peniaze a cucat ich riadne.

A problem je v tom, ze akonahle zacne powercreep a chrlenie, tak stari hraci bud ostanu pri niektorej starej verzii pravidiel alebo sa nastvu a WH opustia.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nejni to prvy krat, co celi konkurencii GW.
myslim, ze najvaznejsia bola a bude zo strany FoW. ci uz koli kvalite produktov alebo pravidiel alebo supportu.

jo a fantazy bolo vzdy drahsie nez 40K kleriker.
uz len koli poctu modelov, ktore boli potrebne do armee

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
preto nehram FB.
tie ceny su tam pričapene
teda koli pravidla su tiez ne [vymazané] :)


TY si snad zo mna robis srandu:D Tak pozeram ceny na nemeckom GW pre kontinentalnu Europu

Dark Eldar Wracks, 5 modelov...ale su pekne, je to cista kopia Rackhamu inac:D

GB 20,5 libry
DE 26 eur
Australia 55 AUS

7 chaos marinakov v resine

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1160102a

Hive Tyrant za 50 eur, ale ten asi staci jeden ze:)
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1160115a
To naozaj usetris
GB 25,5
DE 35
AUS 72

5 raptor marinaci resin TO ISTE
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1230102a

Ceresnicka na torte,10 rocny sculpt mephistona za 17,50eura
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1100003

Snazis sa teraz pred sebou ospravednit ze 40k nie je tak draha ako fantasy alebo si zo mna strielas?:D A samozrejme mnohe tie modely nebudes hrat po 5, ale aj 15 az 20, mozno nie prave tieto, ale cital som ako vyplakavali sa tusim DE hraci zo 40k, ze 5 je im na nic.

EDIT>Celkove naklady na armadu su mozno vyssie vo fantasku, ale myslim ze sa uz bavime o takych sumach ze si to ani nevsimnes.... Krachnes tak ci tak

Ale ked velmi chces tak
10 gardistov za 22,75, ktorych potrebujes na jednu jednotku tak 20-40, aspon tak mi povedal kamos co ich ma
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod2070014

Jo a nehras len jednu jednotku:)

EDIT XY
Este toto musim, je to drahsie ako od FW a je to snad starsi skulpt ako Matterhorn
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1090270

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A musim este jeden hatersky post

Tie nove resinove veci co maju tolko bubliniek, co inac nemaju ani veci od isteho odlievaca co to robi s mini firmickou a nie tovarnou, mi pridu ako ta cokolada Aero. Platis si za bublinky:D Napokon, na warseeri niekto teraz povedal ze ich treba brat ako feature, myslim, ze ak mal uvedene bydliko, uz ho ukrizovali.... A aero a GW finecast resinove modely maju este jednu spolocnu vlastnot. Obe sa na slnku topia:D

Citácia:
okrem ceny vyroby si daj do toho podporu svojich centier. vyplaty. plat umelcom za figurky. a ze ich v poslednej dobe vydavaju hodne. plat za knihy. plat za reklamu. etc etc. preco vidis rovnicu iba resin stoji 1euro, figurka 10 euro, zisk cisty 9 eur?
nejni to tak trosisku [vymazané]?

NIe, ja nie som totalny idiot a nevidim rovnicu ze resin euro, predaj 10 euro... Ja tuto vec nechavam na nich. Ja vidim inu rovnicu

kov stoji X
resin 3/4 X povedzme

Tri krat zvysime ceny kov stupa, mame uz mozno aj 2X za kov. Prejdeme na resin a teda 3/4X a zaroven zvysime ceny o 20%. WTF? NIe je to vymazane?

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
skusal niekto z vas uz ten resin ako je s odolnostou? nemal som ziadne fw figurky, ale resin v klasickych plastovych modeloch bol strasne krehky az drolivy, bal by som sa z toho mat figurky

_________________
Blep


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 63 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun