HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 31 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je tema pre profily postav novej Grupy B


Dolan Nievel 22, druid (podrezany, rozsekany a zomlety do klobas)

character sheet

1. RODINA, DEFINUJÚCE POSTAVY, BACKGROUND

otec: Dieter (56)
matka: Herta 56
bratia: Dieter 38, Manfred 36, Olaf (2), Berman (1), Ivan (14), Timotej 25, Johan 24
sestry: Katarine 34, Anna 30, Jana 29, Renate 26, Daniela (2), Nina 18
druidi: Alok ?, Hilbert 70 (arch druid, ktoreho nevidel), Sam ?

() - zomrel
? - neznamo

Dolan sa narodil do rodiny farmára Dietera, žijúceho na vidieku celý život. Rodine sa darilo veľmi dobre, a Dieter investoval peniaze do svojich detí, najmä na ich vzdelanie. Starší synovia sa tak dostali na školy do miest a osamostatňovali sa už od mladosti. Dieter, Manfred a Johan sú kňazmi (Taala, Shallye, Haendryka) v mestách, kým Timotej opustil štúdium pre lásku, a živí sa ako rybár na vidieku, kde žije so svojou ženou. Okrem Johana majú všetci bratia svoje rodiny, a Dieter aj Manfred majú deti. Sestry v rodine boli pod silne patriarchálnym vplyvom otca vychovávané ako budúce matky, to platí o Katarine, Anne a Jane, ktoré sa takisto presídlili do mesta so svojimi rodinami. Renate zostala na vidieku, kde sa stará o matku. Najmladšia sestra, Nina je mentálne postihnutá autistka.

Nina bola jeden z dôvodov rozpadnutia udržiavania vzťahov v rodine. Starostlivosť ubíjala matku, aj otca a väčšina rodiny si išla po svojom. V tom čase už na výchovu Dolana nezostávalo toľko času a tak pri dospievaní bol poznačený najmä svojim okolím - kde prebývala komunita druidov. Do tej sa nedostal úplne náhodou, pretože jeho otec často pomáhal druidom, či už jedlom, či už príbytkom pri problémoch s prenasledovaním. Dolana tiež ovplyvnila skúsenosť, keď bol ako 12 ročný v lese odignorovaný svorkou vlkov, ktorí prebehli okolo neho. Či už to bol zásah matky prírody, či požehnanie druidov, či jeho vnútorný talent, rozhodol sa o tom nehovoriť, až kým u otca neprebýval druid Alok, ktorému prezradil čo sa stalo. Aloka príbeh chlapca zaujal a rozhodol sa, že ak otec nebude mať nič proti, prijme ho, a bude jeho majstrom. Otec súhlasil, ale s podmienkou, že bude naučený slušnej a poctivej praci pastiera, aby sa v živote vedel uživiť. Alok mu odpovedal, že ak sa bude snažiť, môže z neho byť pastier nielen zvierat ale i lesa. O tom však otec veľmi počuť nechcel, pretože mal starostí už dosť. Napriek tomu, kvôli dochádzajúcim peniazom, Nine a svojmu zhoršujúcemu sa zdraviu, zveril ho Alokovi, ktorý ho prijal za svojho učňa.

Od toho času začal mávať aj vízie v snoch, ktorým pripisoval veľkú váhu. Nevidel v nich nutne predzvesť, skôr považoval myseľ za rozbité zrkadlo, ktoré keď sa skladá, vrhá stále iný obraz o človeku, pričom sa pri jeho skladaní môžeme porezať. Sny mu skôr ukazovali kým je. Nevidel ich ako zvláštnosť zoslanú Matkou, pretože ako ho učil Alok, Matka k nám hovorí stále, a každý ju počúva, ale nie každý si to pripúšťa, a aj keď jej každý môže rozumieť, nie každý jej chce rozumieť.

Ako sa začal oddávať prírode, o to viac sa prehlbovalo puto s Ninou, ku ktorej si postupne začal nachádzať cestu, ktorú iní nedokázali nájsť. Práve preto, že sa ju nesnažil meniť, ale snažil sa pochopiť, kto je, si ako jediný s ňou rozumel. Je dôležité povedať, že rozumel je relatívne pri takomto stave, kde Nina bola schopná ho niekedy aj napadnúť, pretože žila úplne mimo reálny svet. Napriek tomu, Dolan odolával, a mal Ninu z celej rodiny najradšej a bol schopný pre ňu urobiť čokoľvek. Starší bratia a sestry si išli po svojom, a oddialili sa od neho, niekedy sa dokonca hrdo stavali nad neho, ako nevzdelaného pastiera, čo behá po lese s bandou starých ľudí, robiacich čudné veci. Dolan taký nebol, neopätoval im povýšenectvo, ale ani nebol schopný hlbšieho puta so súrodencami. Najbližšie mu bol jedine Timotej, ktorý mal tiež v srdci lásku k vidieku, ale nakoľko sa ešte za mlada odsťahoval (viac krát utiekol z domu), málokedy sa s Dolanom videli.

Do toho prišla smrť Dietera, po ktorej sa rodina rozpadla. Naposledy sa videli spolu na otcovom pohrebe, a odvtedy už neboli všetci spolu. Niežeby sa na rodinu ako takú vykašlali, matke posielali zarobené peniaze, ale rodina aj tak začala trpieť deficitom a tak sa aj Dolan oddelil od rodiny, a začal sa živiť ako pastier oviec, ktoré zdedil po otcovi. Dlho to však nedokázal, pretože aj keď si to nepripúšťal, otcova smrť ho mrzela nakoľko si uvedomoval, že medzi nimi chýbal vzťah, aký mali s otcom starší bratia, ktorých mal radšej. Dolan bol jednoducho na okraji pozornosti. Zároveň ho lákal les, aj keď už bez Aloka a Sama, ktorí sa jednej noci vytratili z okolia. V tom čase, ani teraz, sa nevie, či utiekli, alebo boli chytení inkvizítormi. Dolan mal však šťastie, nakoľko pôsobil ako pastier neškodne.

A tak v horlivom a netrpezlivom srdci mladosti, napriek možným rizikám sa rozhodol predať stádo a začať druidský život naplno. Rozdelené peniaze rozdelil na tretiny. Jednu dal matke, a druhú tiež, pre Ninu. Tretiu časť podaroval rôznym mrzákom a chorým na dedine, odkázaných na pomoc (kedykoľvek niekoho tak vidí, myslí na Ninu), a jediný majetok, ktorý mu zostal bol jeho vetrom ošľahaný plášť, jednoduché šaty, drevená tvarovaná palica, dýka, jednoduchá taška, v ktorej nosil byliny a korenie. Zašiel do lesa a na dva roky sa z neho nepohol. Cez leto žil cez deň a cez zimu viac v noci, čo sa v ňom uchovalo dodnes. Potravu si zháňal z rastlín a uhynutých zvierat - nikdy nezabíjal zviera kvôli jedlu. To viedlo aj k tomu, že je vychudnutý.

Počas tohto obdobia sa začalo rozširovať medzi súrodencami, že sa pomiatol - hlavne medzi kňazmi, ktorí videli v takom správaní odklon od správneho učenia, a videli jeho správanie ako “superstition“. Aj keď sa vedelo že je druidom, bratia rozhodne nehovorili o takých veciach - vystaviť brata nebezpečenstvu bolo pre nich jasne zlé, napriek ich vzájomnej ľahostajnosti.

Najťažšie to brala Nina, ktorej autizmus začal dosahovať kritickej úrovne. Ku koncu bol problém už so základnymi vecami, ako príjmanie potravy. Keď sa Dolan vrátil, Nina na neho nereagovala, a matka sa zrútila, a vynadala mu, že sa vykašlal na rodinu, na čo, miesto toho, aby sa bránil tým, že súrodenci ich opustili, kým on tu bol, znášal matkine kritizovanie. Každý deň sa staral o sestru, až sa napokon jej stav začal znovu zlepšovať. Odvtedy sa snaží, aspoň s každým slnovratom byť s Ninou a kýmkoľvek s rodiny koho nájde. V tom čase sa aj začalo hovoriť o liečivej sile Dolana. To všetko začalo byť silne v jeho neprospech, pretože začal priťahovať pozornosť zhora, ako neučený kňaz s liečivou silou, a divným zmýšlaním, behajúci po lese. Zvlášť nebezpečne pôsobí muž Tom z dediny, o ktorom sa hovorí, že poštval inkvizíciu na Aloka a Sama, za peniaze.

A tak Nolan uteká pred inkvizíciou, s márnou snahou nájsť niekoho, kto by mohol pomôcť Nine. Dozvedá sa o možnosti dať sestru do Nulnu, kde by sa o ňu mohli starať, každopádne bez peňazí to nebude, a tak sa vydáva do mesta, aby si našiel nejaké dobre platené zamestnanie.

Na lodi stretáva počas rozhovoru Mistral a Rudolfa, ktorí mu poradia guildu žoldnierov, kde sa chystajú, a tak sa k ním pridáva. Počas prvej noci, keď loď kotví v dedine, sa však v noci udeje neslávny incident. Po ňom, s tradíciou Old faith - keď niekomu zachrániš život, si za neho zodpovedný - má Dolan okrem pomoci sestry na najvyššej priorite bezpečie Mistral aj Rudolfa, a pôjde s nimi aj do nebezpečenstva - čo neznamená, že ich nebude od viacerích akcii zrejme odhovárať.

2) CHARAKTERISTIKA
- pokojný a rozvážlivý
- cíti sa "vinne" ak má veľkú sumu peňazí, zrejme ich dá svojej rodine, alebo najnižšej vrstve - určite nie v meste
- cíti sa zle v meste
- čítanie, písanie neovláda, a počítanie iba s menšími číslami (hoci s peniazmi vie narábať)
- dobrá pamäť na hovorené slovo
- nevyzná sa na trhu, takže je ho možno ľahko oblbnúť, aj keď sa zrejme bude vyhýbať obchodovaniu
- väčšinou neodpovedá priamo (ano, nie)
- chudý, stredná vyska
- zvláštne znamenie: infekcia na pravom oku, ktorá je už síce zahojená, ale zanechala na pravom oku krvavú stopu - nemá vplyv na videnie, čisto image - aj keď prenechávam na DM ak to chce rozvinúť
- je veľmi ľahko "opiteľný", nie však alkoholik - spravidla sa vyhýba alkoholu
- alergie: problémy s parfémami napr., niektoré alchymistické mixy
- strach: veľké mestá, v ktorých sa necíti dobre (dal by som aj nejaké penalty)
- nerozmýšla o vlastnej rodine, v tomto smere je skôr askét, ale rozhodne nie v celibáte - je však veľmi nepravdepodobné, že by ho niekto pobláznil
- vo väčšej spoločnosti sa stráca, dokonca sa jej bude vyhýbať

3) DRUID

- je dôležité chápať, že druid nie je dobrý v zmysle bežného chápania, narozdiel od ostatných chápe existenciu dobra aj zla, a cieľom vidí rovnováhu medzi týmito, pretože prevaha jedného, ako história dáva za pravdu znamenala úpadok a ohrozenie celého života a kolobehu - ovšem nie je možné dúfať, že by sa upísal jednej či druhej strane
- v skutočnosti neverí na boha v zmysle akom sa to chápe v Impériu. Matka je abstrakcia prírodných síl sveta, a skôr než viera má formu rešpektu.
- Rhyu vidia druidi a zvestovatelia ako zboštilú podobu Matky, takže v zásade je to pre nich priateľský kult (narozdiel od ostatných imperiálnych) - historicky prebrala vlastnosti Matky, podobne tiež elfská bohyňa Isha. Isté aspekty Pani z Jazera tiež sedia na Matku, ale tieto otázky nepovažujú druidi za dôležité. To že známe rasy majú v pateone istý avatar Matky je pre nich jasne dôkazom, že Pravda je známa každému, aj keď si ju nepripúšťa.
- chaos je vnímaný ako dôsledok odklonu od rovnováhy - nielen v zmysle pádu portálu (o ktorom sa už vie málo), ale aj v zmysle odklonu od Matky, a stavaním si pateónu bohov. Víťazstvo chaosu chápu ako neodvratné, pretože veria, že ak sa stráca rovnováha, už nie je cesta späť (nemožno znižovať mieru chaosu, pretože zásahom sa strácame z rovnováhy prirodzeného plynutia udalostí, a tak prispievame k narastaniu chaosu), a tak chaos jedného dňa ovládne svet, a poriadok bude chaos. Nakoľko však potom nemôže zavládnuť nič iné ako chaos, svet sa zrúti, a možno príde nová éra. Tieto veci však nie sú ich starosťou, druidi sa snažia udržať rovnováhu tam kde sa to dá. Svet nezanikne, ale stane sa z nej Matka, ktorá prežije svoje deti.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Naposledy upravil lev dňa St. 26. Júl 2006, 10:46, celkovo upravené 7 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rudolf Nietzsche

character sheet

Fyzický popis:
-zelené oči; väčší, zlomený nos; jazva na ľavej tvári – spoza ucha do polky sánky; čierne vlasy na krátko; kotlety; náušnica v ľavom uchu – darček od Ashiani.
-vysoký 185 cm; statnejšia postava – 85 kíl
Psychický:
-ľahkovážny, často skôr jedná a až potom myslí

Rodina, začiatky:
          Narodený v zájazdnom hostinci Kvapka v mori pri mestečku Pritzstock v provincii Middenland pred 21 rokmi v znamení The Gloaming – Sign of Illusion and Mystery.
Jeho matka Heidi vlastnila spolu s prvým manželom zájazdný hostinec južne od Pritzstocku. Po roku manželstva prišla o manžela pri nájazde beastmenov. Keďže sama by sa ťažko obracala a o nápadníkov nemala núdzu, vybrala si Heinricha Nietzscheho, strážcu ciest. Postupne sa im narodili deti Heinrich, Agnes, Norbert a Rudolf.
Jeho starší súrodenci pokračovali v rodičovských šlapajach. Heinrich sa stal road wardenom, Agnes sa vydala za pekára z hostinca a spolu s Norbertom a rodičmi sa starajú o hostinec.
          Rudolf ako najmladší syn, sa dostal po známostiach, kľukatými cestičkami (za čo dlží službu jednému Altdorfskému obchodníkovi, ktorého jeho otec Heinrich zachránil na ceste), na univerzitu v Altdorfe. Aby sa uživil, pracoval pre obchodníka ako nositeľ odkazov, vybavoval rozličné drobnosti a nezávisle na tom hral v študentskom divadle menšie role. Na univerzite sa po pol roku zoznámil s mladou medičkou pôvodom z Arábie, Ashiani. Spolu žili asi rok. Keď Ashiani záhadne zmizla, odišiel z univerzity a vydal sa ju hľadať. Už dva mesiace sa túla Ríšou a neúspech strieda neúspech. Prepadol občasným pitkám a bitkám v nádeji, že sa niečo nové dozvie od žoldnierov, kupcov či dobrodruhov.
Počas tohoto kratkeho obdobia sa mu podarilo znepriateliť si jednu šľachtičnú dcéru a jej rodinu. So šľachtičnou mal krátku, divokú romancu. Skončila keď ju poslal k vode. Ona všetko povedala rodičom. Jej otec by ho rád potrestal, o niečo radšej mladá sľachtičná.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mistrall z klanu Tia-Farell, sea elf (zabita goblinmi)

character sheet

I.BACKGROUND
výzor: štíhla, vysoká postava na ženu - 177 cm, zvláštnosťou sú ebenovočierne vlasy s nádychom do modra a fialkové oci, na pravej strane líca stopa po spálení
vek: 75 rokov
mesto pôvodu: Marienburg
rodina: matka Élaine - zomrela vo veku 285 rokov, keď mala Mistrall 40 rokov
           otec Yllindor - nie sú žiadne zmienky o tom, či je ešte nažive, zmizol vo veku 384 rokov, keď mala Mistrall 33 rokov        
dôležité žijúce osoby:  Nóriel – sesternica, s ktorou jedinou z klanu komunikuje
Nathaniel de Noiret – syn Françoisa de Noiret, člen rady v Altdorfe, informátor
Rainer Sylberk- obchodník v Nulne, dlží Mistrall láskavosť za sprostredkovanie obchodu s klanom
Joachim Scheidt – synovec Françoisa de Noiret, odhalil milenecký vzťah Mistrall, antipatia

Mistrall sa narodila v 24. Marktagu mesiaca Vorhexen pred 75 rokmi ako jediný potomok svojich rodičov. Po matke zdedila svoju príslušnosť ku klanu Tia-Farell, otec pochádzal z klanu Eilion z oblasti Merrantalla v Lustrii, ale veľkú časť svojho života prežil v Marienburgu, do ktorého prišiel prehĺbiť obchodné kontakty v obchode s drahokamami a polodrahokamami medzi obidvoma klanmi.

Meno Mistrall získala vďaka silnému vetru, ktorý fúkal v deň keď sa narodila. Obaja rodičia to považovali za znamenie prírody a preto sa jej poznávacím znakom stal prsteň s vytesaným menom jedného z dvoch detí boha Mathlanna- spirit friendom Glowing Sky. Odmalička bola vedená k tomu, aby sa v rámci klanu ujala úlohy obchodníka, ktorú vykonávali príbuzní jej matky. Namiesto štúdii na univerzite sa zúčasťnovala obchodných ciest so svojim otcom, ale aj s rozličnými inými príslušníkmi klanu, vďaka ktorým spoznala obchodných partnerov klanu v okolí rieky Reik, ale aj mimo hraníc Impéria.

Rozhodujúcim zlomom v jej živote bola udalosť, ktorá sa stala, keď dosiahla vek 33 rokov. V tomto roku sa po 76 rokoch konalo stretnutie všetkých sea elfov patriacich do klanu Tia-Farell tzv. Konveniporio. Tyr-brionha, doterajší „Ten, z Elfov“, teda hlava klanu Tia-Farell zomrel v dôsledku pokračujúcej choroby a bolo potrebné vyvoliť si z členov klanu nového nástupníka. Všetci členovia klanu sa na dohodnutý deň dostavili, chýbal len jediný – Mistrallin otec Yllindor. Od tejto chvíle akoby sa po ňom zľahla zem a nikto viac o ňom nepočul, aj keď sa Mistrallina rodina snažila o ňom získať informácie všetkými dostupnými prostriedkami. Nadôvažok sa zistilo, že z tajného miesta klanu zmizlo väčšie množstvo vzácnych drahokamov.

Od tohto okamihu žila Mistrall aj so svojou matkou v hanbe. Aj keď ostatní elfovia sa navonok k nim správali ako doteraz, Mistrall vždy cítila pod plášťom zdvorilosti ostne nedôvery a podozrievania. Po otcovom zmiznutí sa snažila získať povolenie od klanu, aby mohla po otcovi pátrať, ale to jej bolo zamietnuté s odôvodnením, že zradcovia majú ostať zradcami a klan vedie svoje vlastné vyšetrvanie. Zároveň ju jej nedostatok skúseností a nízky vek ju prinútili k tomu, že bola nútená vzdať sa povolania obchodníka a bola poverená od novej hlavy klanu pozíciou pomocného archivára v obchodnom archíve klanu Tia-Farell.

Jej matka Élanie niesla stratu svojho druha veľmi ťažko a v priebehu nasledujúcich siedmich rokov chradla nielen na tele, ale predovšetkým na duchu. Po siedmich rokoch od zmiznutia Yllindora zomrela. Mistrall sa uzatvorila do seba a z priateľov v klane jej ostali blízko len jej sesternica Nóriel. Tá sa za ňu prihovorila u svojho strýka, aby Mistrall mohla pre neho pracovať ako pomocná sila na lodi pri jeho obchodných cestách.

Pri jednej z takýchto ciest do Altdorfu spoznala aj zatiaľ jedinú lásku svojho života – zlodeja Françoisa de Noiret pôvodom z Bretonnie. Počas kotvenia lode v prístave  pristihla Françoisa pri pokuse ulúpiť tovar z podpalubia. Vtedy bol ešte len 12 ročný chlapec, nuž sa rozhodla, že ho nechá ísť, ak jej odprisahá pri bohoch, že sa o niečo podobné už nikdy v živote nepokúsi. Odvedy pri každej možnej príležitosti chodila do Altdorfu, aby zistila či François neporušil sľub. Z náklonnosti k malému uličníkovi sa vyvinul hlboký cit, ktorý však musela tajiť pred príslušníkmi svojho klanu, ktorí by takýto vzťah neschválili. Z Françoisa sa stal dôležitý člen mestského zastupiteľstva v Aldorfe a aby si svoje postavenie udržal, oženil sa dcérou významného mešťana, na čo sa ich vzťah postupne zmenil z mileneckého na hlboko priateľský. Zhruba pred rokom Françoisa zomrel vo veku 47 rokov, zatiaľ čo Mistrall sa nachádza iba na začiatku svojho dlhého života. Sľúbila si však, že sa bude snažiť ochraňovať Françoisovych potomkov pred možným zlom.

Momentálne sa Mistrall nachádza v období, ktoré je vhodné na to, aby odišla od klanu a ďalších desať rokov svojho života strávila na cestách. Hlavnými jej dôvodmi sú predovšetkým možnosť začať pátrať po stratenom otcovi, zároveň rozmýšla nad myšlienkou, že by sa pridala k inému klanu (so starým ju už viaže len málo pút). Zároveň si chce nájsť si sieť svojich potencionálnych kupcov a dodávateľov, pretože vo svojej budúcnosti chce dosiahnuť významné postavenie ako obchodníčka. Usadila by sa v prípade, že by zistila, čo sa stalo s otcom alebo by sa pridala k novému klanu, kde by získala dostatočne dôležité postavenie, prípadne vrátila do starého ako osoba, čo očistila meno svjho otca.

II.CHARAKTERISTIKA
hlboký vnútorný konflikt – problém medzi lojalitou ku klanu a túžbou odísť od neho a obchodovať na vlastnú päsť
miluje všetko, čo súvisí s morom a vetrom
konflikty sa snaží riešiť predovšetkým rozhovorom a debatou
najlepšie sa cíti v meste, ale zároveň obľubuje lesné oblasti okolia riek a mora
vzdelaná, hlavne v oblasti obchodu (uzatváranie zmlúv, dohôd)
menej spoločenská, viac uzatvorená do seba
pokojný prejav, obľubuje dlhšie vety a vznešenejšiu reč
spálenina na pravej strane tváre, ktorá ničí jej elfskú krásu
nevysvetliteľný strach z hadov
nosí zo sebou spomínaní prívesok
má stále problém sa so smrťou Françoisa, preto má odmietavý postoj k nadviazaniu iného vzťahu
zaujíma sa o intrigy a pozadie boja o trón a iných vysokých pozícií


Naposledy upravil thera dňa Po. 24. Júl 2006, 10:35, celkovo upravené 4 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dolan to vidi asi takto (keby mu niekto precital zivotopisy Rudolfa a Mistrall)

S Rudolfom si v zasade moze dobre rozumiet, nakolko obidvaja su v nudzi, jeden stratil priatelku, druhy chce pomoct sestre. To samo nestaci na to, aby sa Dolan s nim spojil a putovali spolu. V zasade ma dve veci, ktore ho zaujimaju: pomoct sestre a druidizmus - pricom na to druhe je typickym sprievodnym javom samota, neputovanie v druzine a podobne, takze je jasne, ze jediny dovod ucasti v druzine je prvy dovod. Takze staci, ak Rudolf presvedci, ze Ashani by vedela jeho sestre pomoct, alebo by poznala niekoho, kto jej vie pomoct - najma ak by mal dostatocnu charizmu (teda zrovna by ho nemal stretnut opiteho). Na takuto vec by sa Dolan dal ukecat, avsak ak sa zacne druzina privelmi odklanat od tohto ciela, moze sa vzdialit a ist na vlastnu past. Nie je to jednoducho nejaka charita, nie je ani sebec, ale ma dolezitejsie veci na praci, ako behat s nejakou partiou bezcielne po okoli.

Rudolf uctieva bohov z uplne inych odvetvi, ako tych co uznavaju Dolanovi bratia, takze celkovo vidim malu sancu, ze by sa uz pred tym poznali (mozno cez nejaku sestru napriklad), aj ked mozne je vselico. (aby bolo jasne Dolan moc dalej nez za svojou dedinou nebol, a do mesta prisiel mozno den, dva pred zaciatkom hrania)

Co sa tyka Mistrall, to je pre Dolana estalska dedina, s obchodom vela mat spolocne nechce, vychovavany v silne ruralnom a rodinnom prostredi nebude chapat uplne snahu oddelit sa od klanu (ak ho to vobec bude zaujimat :), romanca so zlodejom, ktory si nasiel inu (a bude ho vnimat ako karieristu, nieco cim bude zvlast opovrhovat) uz vobec nepochopi, a elfov nepozna vobec (v meste zrejme uvidi prvych v zivote, okrem nejakych v rozpravkach). Na druhej strane, jej snaha o ochranovanie jeho deti mu bude aspon trochu sympaticka (mozno trochu mu bude pripominat jeho starosti o sestru), a strateny otec - ten pocit pozna, aj ked trochu iny. Laska k moru a vetru moze byt dokonca nieco na com najdu spolocnu rec. Naopak uplne si nebudu rozumiet v meste. Intrigy, a boje o vrchne priecky su Dolanovi skor nezaujimave (resp. si mysli, ze do nich nema zasahovat, a ma sa starat o naplnenie svojho poslania - sestru, ci druida).

Poznat sa mozu pripadne cez brata, ktory je knazom Haendryka.

Snad to pomoze na celkovy prehlad, ako utvorit skupinu.

Ak bude druzina uz spolu, moze sa lahko stupnovat tlak na neho tym, ze ma problemy s inkviziciou - od toho, ze uz po nom ide, alebo vyhrazanim sa.. to je taka vec co sa da vzdy podhodit (hlavne zakernejsou postavou), ak by zacal mat pocit, ze vyprava neide spravnym smerom.

A este, pripadne je dost mozne, ze keby ho nejaky brat poprosil o nieco, Dolan by mu pomohol.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Naposledy upravil lev dňa Pi. 21. Júl 2006, 23:35, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rudolf a Dolan

Dolana mohol niekto napáliť v nejakej dedine kde sa stretneme. Teraz sedí v krčme (ak je to ten starting aka Los hrdinos stretnos sa v krčmos), kde si možno viac uhol (ako piše Lev, Dolan nepije často, tak malo vydrží... možno toto bola ta priležutosť. možno ho niekto oklamal... a on už balancuje na pomedzí stavu ako Rudolf a to deziluzia a opilectvo)
stretne Rudolfa a kedže su si aj vekom a aj problemami relatívne blýzky, dajú pár slov. Rudolf môže v Dolanovi nájsť silu čeliť osudu a niečo čo ho poženie dalej v hladaní Ashiani.

Dolan môže najsť niečo podobne v pohlade na Rudolfa ako mu pomohol. predsalen, ked uvidí ako on popohnal Rudolfa, samého Dolana to môže potešiť...
može to znieť stupídne, ale toto su city a veci čo pomahaju žiť a nahodou podobny priklad poznam z IRL (aj ked nie o unesenej arabke :D :D)

navyše ty si nam ešte nedal nejaky feedback, čiže ja napriklad Druida využiť možem jeho znalosť lesov lebo mi Ashiani posledne videna bola v lese... atd atd..
alebo Dolan može potrebovať niekoho, kto za neho vybavi dačo v meste, kto mu pomože... a  mladý učenec je IMO celkom spravny typ...

Rudolf a Mistrall

A mistral?
jej Fransoá bol nejaky obchodnik, meštan whatever... prisahala že ochrani jeho potomkov...žil vAltdorfe...
a koho Rudolfov otec zachranil? a od koho dostal Rudolf tlačenku na univerzitu v Altdorfe? :D
Spoj to... a možno najdeš aj dôvod...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
takze to vidim takto:

nase hranie zacne tym ze ste na ceste lodou po rieke Reik do Nulnu.


Rudolf: uz nejaky cas sa taras po Reiklande a dosli ti prachy. pracovat sa ti moc nechce a kedze si sa potlkat v spolocnosti roznych zoldnierov a dobrodruhov, napadlo ta ze toto moze byt celkom lahky sposob ako sa rychlo dostat k prachom.. samozrejme ze je to naivna predstava ;) druhy dovod je dostat sa do organizacie, ktora ma svoje informacne zdroje ktore su pristupne len clenom. dufas ze by si mohol stretnut nejakeho kolegu co by ti pomohol informaciou alebo aj inak v tvojom hladani. do Nulnu ides preto, lebo v Altdorfe si si narobil par nepriateliek  :twisted: a mas tam aj dost dlhov..

Dolan: do Nulnu cestujes preto, lebo si stretol nejakeho mastickara, s ktorym si sa bavil o probleme svojej sestry. ten ti povedal ze v Nulne su schopni lekari ktori by Nine mohli pomoct.. nezabudol samozrejme povedat ze urcite to nebude zadarmo... ked si namietol ze ty ziadne prachy nemas, poradil ti ziskat nejaky job v Zoldnierskej gilde.

Mistrall: ty si prave vypadla z Marienburgu a cestujes lodou do Imperia... tvoja prva zastavka bola v Altdorfe kde si navstivila svojich priatelov. v meste si ale nevydrzala prilis dlho pretoze ta hnala tuzba spoznavat nove kraje a novych ludi, s ktoymi by si mohla potencialne nadviazat obchodne kontakty. mala si trochu penazi a rozhodla si sa za ne nakupit nejaky vzacnejsi tovar a pokusit sa ho predat v Nulne. nasla si si nakladno/osobnu lod co sa plavila do Nulnu a zajednala si si na nej miesto pre seba a svoj nevelky naklad. po ceste sa lod zastavuje v dedinkach pri rieke a nabera aj cestujucich. jeden z nich ti bol nejaky povedomy. rozhodla si sa ho oslovit a zistila si ze si ho uz raz videla v dome svojich altdorfskych priatelov (bol to Rudolf). dali ste sa do reci a on ti vyjavil svoj plan stat sa clenom nulnskej Zoldnierskej gilde. nezdalo sa ti to ako uplne marny napad. tvoj plan je ziskat nejake peniaze takymto rychlym hoci nebezpecnym sposobom a potom si zalozit nejaku obchodnu firmu.
vas rozhovor nahodou vypocul dalsi cestujuci: nenapadny mladik(Dolan). kedze cesta na lodi je dlha a nudna, travite cas rozhovormi a kedze ste si celkom sympaticki a mate podobny ciel, rozhodnete sa aspon docasne zostat spolu.

moze byt nieco taketo? nejake pripomienky?

edit: Zoldnierska gilda znie lepsie.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Naposledy upravil Corvus dňa So. 22. Júl 2006, 17:20, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aina Suarez   (podrezana, rozsekana a zomleta do klobas)

character sheet
 
Povod: Lachas , Estalia  
 
Popis:  160 cm vyska , stihla , pruzna postava .Dlhe , cierne vlasy , tmavsia pokozka .  
 
Rodina: OTEC: Juan Pablo Suarez 50 X  
    MATKA: Maria Suarez 48 X  
    SURODENCI: 11 X  
 
 
Narodila sa v dedinke Lachas , nedaleko mesta Magritta . Jej rodina bola sucastou ciganskeho cirkusu .Odmalicka vystupuje s akrobatmi a vie sikovne zachadzat s vrhacini nozmi. S cirkusom precestovala vela krajin a popritom sa naucila niekolko cudzich jazykov .Vo svojich 16 rokoch mala vBretonii romanik so synom bohateho mestana z mesta Couronne . Bol maliarom a jej obraz bol neskor predany bohatemu kupcovi .Pri poslednej zastavke bol cirkus napadnuty banditmi .Vacsina osadenstva bola vyvrazdena a zvysok sa rozprchol. Aina sa neskor vratila na miesto kde sa to stalo , a nasla svojich rodicov mrtvych. Jedine co jej zostalo su jej oblubene noze a mala cvicena krysa .  
Tak sa tula po lesoch a mestach Imperia a zivi sa drobnymi kradezami a podvodmi.

Tot moj postava

Trosku som si poeditla postavu , a par dodatkov je tu
Neviete ze je ciganka , ani zlodejka , to ze to mam v zivotopise neznamena ze to viete.
Viete len ze som Estalanka , lebo to som povedala Rudolfovi na lodi.
Som sice dost pestro odeta ale nie uplne cigansky.
Dalej ja tam mam ze som koketna a ucelovo , PJ  o tom vie.
Hrame sa na niekoho nie na seba takze ja ked chcem mozem byt aj NAomi campbell vrhacka mobilnych telefonov ked mi to podmienky hry dovolia , to znamena niesom gogo som naomi , fero, whoever i want to
Pif.

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Naposledy upravil GoGoYubari dňa Št. 27. Júl 2006, 12:40, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak, postava je na svete... nie je to síce Dwarf, ale....
------------------------------------------------------------

Meno: Jakob zu Marbach (podrezany, rozsekany a zomlety do klobas)

character sheet

Rasa: človek

Vek: 19 liet

Pôvod: Jeden z mladších synov vrchného hradného lovca Ulfa zu Marbach

Miesto pôvodu: Marburg, Stirland, Ríša

Prostredie v ktorom vyrastal: Marburský hrad

Rodina: otec Ulf (46 liet, nažive), matka Gertrúda (zahynula pri pôrode Jakoba vo svojom 22. lete),
bratia Ulf (24), Ulrik (22), a Ulfang (21), všetci pracujú ako lovci na Marburskom hrade.
Jakob k nim nemá príliš vrelý vzťah, ale ctí si ich ako starších. Otec ho nemá rád, lebo je (Jakob) chvastúň a veľa roboty neurobí, a tajne mu dáva za vinu smrť milovanej ženy.

Remeslo: na hrade bol školený ako páža, avšak bez reálnej nádeje na pasovanie na rytiera.

Dovednosti a schopnosti: Jakob bol vychovávaný v družine barónovych synov a chlapcov z hradu, a tak sa mu dostalo výchovy mladého šľachitica. Ovláda základy šermu, hry na lutnu a dvornú etiketu, vyzná sa v jazdeckých koňoch a v loveckých psoch.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Výzor, postava: strednej atletickej postavy (5 stôp a 10 palcov na výšku, 150 libier hmotnosti), svetlohnedé dlhé vlasy zviazané vzadu, hnedé oči, hranaté rysy tváre, rovný nos, úzke pery, vyšportované telo, ruky nepríliš zvyknuté na manuálnu prácu.

Oblečenie: výstroj hradného pážaťa - kutňa, prešívaná kožená vesta, košeľa, rukavice, kožený opasok, nohavice pod kolená, vysoké ponožky, kožené opánky.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Motivácia (túžby, sny, ciele): Jakob sa chce stať rytierom bez bázne a hany. Udatným, tým nejlepším, najdvornejším, najkrajším, pred ktorým všetky panny padnú do prachu a všetci nepriatelia sa mu budú pratať z cesty. K tomuto mu ale chýba šľachtický stav, a tak je jeho prvoradým cieľom vydobiť si uznanie a pasovanie na rytiera (čo je pri jeho pôvode veľmi ťažké...)
Vzhľadom na to, ako sa k nemu správa jeho otec, verí, že je nevlastným synom Marburského baróna.

Charakterové vlastnosti: povýšenectvo a nerozvážnosť, chvastavosť, priateľskosť, čestnosť, štedrosť

Záľuby: krásne mladé slečny, lov a lovecké psy

Obavy a neľúbosti: ako pravý Stirlandčan nemá rád Polovičných, hnusia sa mu červy všetkého druhu  a bojí sa staroby a nečinnosti.

Zvyky a návyky: rád sa rýpe v jedle pred tým než ho zje. po vypití pár pív je ešte chvastavejší ako obyčajne.

Náboženské presvedčenie: verí v Sigmara, zakladateľa Ríše

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Sebavedomie: veľmi vysoké. Jakob je presvedčený o vlastnej dôležitosti, rád sa chvasce (a často nezaslúžene), no je to optimista ktorý čelí problémom priamo. Vďaka svojej štedrosti a veselej mysli si ľahko získa priateľov, no väčšinu zbytočne stratí chvastúnstvom.

City, vzťahy k ženám: ako správny rádoby šľachtic nedáva za triezva príliš najavo svoje city. Sníva o krásnej šľachtičnej, ktorú by miloval celým srdcom, no zatiaľ ju nenašiel. Okrem niekoľkých krátkych románikov s hradnými dievočkami si toho zatiaľ veľa neužil. Vie oceniť krásu ženy, a rád obkecáva a flirtuje.

Vzťah k okoliu: Jakob cíti, že je jedným z vodcovských, aristokratických typov, chce rozhodovať vo všetkých veciach, aj keď o nich nemá prehľad. K ostatným má mierne povýšenecký vzťah, pretože sa považuje za šľachtica.

Vzťah k družine: Napriek všetkému Jakob cíti, že bude potrebovať pomoc aby raz mohol naozaj vykonať slávne skutky a byť pasovaný na rytiera. Preto sa v družine bude snažiť krotiť sa, ale zároveň mať rozhodujúce slovo v dôležitých veciach a mierne manipulovať ostatných.

Vzťah k peniazom: Prídu a odídu. Boli, sú aj budú.

Vzťah k alkoholu: Rád sa napije, keď už, tak poriadne. Na druhý deň jemu to ľúto a zvyčajne si dá prestávku. Aspoň krátku.

Vzťah k mágii: Nedôveruje jej, ani tým ktorí ju používajú, vidí v nej temnú a zlú silu.

Vzťah k boju: Jakob bol cvičený v rytierskom spôsobe boja mečom ako na koni tak peší, vie obstojne strieľať z krátkeho loveckého luku, a používať dýku v tesnom súboji. Riadi sa však kódexom cti a nezabije človeka, ak to nebude v obrane cti alebo v sebaobrane. Zatiaľ nemal príležitosť zabiť.

Kedy by bol schopný zradiť, zabiť a klamať: Musel by upadnúť do veľkého pokušenia na vstup do rytierskeho stavu. Akonáhle by sa stalo, že by mu istý čin priamo zaručil pasovanie, stane sa slepým, a hluchým voči ostatnému.


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Velmi skora verzia, kritizujte nejake nezrovnalosti prosim (najma ak som nieco domrhal o povahe/historii/bozstve)

Ludwig Lang (zmrzaceny Rudolfom pocas nabozenskej hadky, na odpocinku)

character sheet

O náboženstve

Ludwig je do istej miery fanatický veriaci v Ulrika. Dané charakterom tohto kultu treba pochopiť, že to znamená, že je pripravený kedykoľvek odvážne sa postaviť nepriateľovi. Ulric je často popísaný ako ľahostajný a chladný boh (i.e. nejaké riťolezectvo nepomôže). Pre obyvateľov Middenheimu je Ulric dominantný, a náboženstvo je organizované. Ludwig má pred členmi kultu hlboký rešpekt, a je trochu xenofóbny k iným krajom, kde v jeho vnímaní, pchanie sa do zadku, narodenie sa v správnej rodine a podobne vedie k úspechu. K tomu prispieva aj fakt, že je typickým príkladom niekoho, kto verí v "Silu, odvahu a česť" a vidí tieto tri ako cestu vlastnej sebarealizácie. Tak sa postupne vypracoval na robustného a silného muža, a ako pit-fighter udivoval aj svojou premenou zo sympatického návštevníka tavern na nekompromisného a drsného bojovníka. Ludwigov rešpekt si získa niekto, kto prejaví odvahu, česť, alebo silu, Ludwiga si získa niekto, kto prejaví všetky tri.

Nariadenia

- Poslúchaj nadriadených.
- Bráň svoju česť, kedykoľvek je spochybnená.
- Zostaň čestný a verný. Podvod a klam nie sú spôsoby Ulrika.
- Vlčia kožušina môže byť použitá ako plášť, iba ak si zabil vlka sám za použitia zbraní poskytnutých prírodou - vlastnoručne vyrobeného luku, oštepu z dlhého konára a podobne.
- Zbrane na strelný prach, výbušniny, zápalné bomby a kuše neprinášajú svojim nositeľom slávu. Použi ich, pokiaľ musíš, ale dávaj prednosť iným zbraniam.
- Ohne v Ulrikových chrámoch a svätyniach nikdy nesmú vyhasnúť, ak sa tak stane, potrvá daľšia zima celý rok.

Uctievanie

- Pred zápasmi v pit aréne, vopred známym bojom, pred spánkom sa modlí.
- Boj zvykne zahajovať strašným pokrikom "" (ktory som este nejak hm..)

Vzťah k iným náboženstvám

- Kult Sigmara: nedôvera, aj keď Ulricov kult vidí Sigmara podobne (majú v úcte moc a silu), múdrosť postavená nad silou, a dôraz na ochranu niekoho než na sebestačnosť sa považuje v lepšom prípade za bludné. Sigmara vníma Ludwig ako skutočného boha, a nepatrí tak k nejakej ortodoxnej tajnej Ulricovej sekte. Nakoniec Sigmar dokázal, že mu ani moc ani sila neboli cudzie, a tak (aj v zmysle nariadení) ho nevidí nepriateľsky. Také sekty, ktoré odsudzujú Sigmara ako boha vidí dokonca ako heretické, v zmysle nariadení (nakoľko nepočúva takáto sekta nadriadených, a tak porušuje Ulricove nariadenia).

- Kult Taala: blízky kult, nakoniec Taal je bratom Ulrica, a oba kulty majú prepojené niektoré záujmy - najmä drsnú prírodu a sever.

- Zvyšné kulty: ľahostajný vzťah, okrem kultu Ranalda - nečestné. S týmto kultom sa bude odmietať stýkať, a ak niekto spochybní jeho česť, ochutná jeho obojručný meč, alebo Ludwig s obojručným mečom zahynie - čestne, čo je pre neho najdôležitejšie.

O krajine

Middenland je na severe Ríše, a to ho uvrhlo do nelútostných podmienok chladu, drsnosti, hustých lesov. To posilnilo (alebo zlomilo) každého obyvateľa. A tak je to aj s Ludwigom, ktorý je robustný a meria cez 1.90. Napriek zvyklosti, ktorá nie je daná v Ulricovom kódexe (a preto necíti potrebu sa ňou riadiť) sa zvykne holiť. Ludwig má dlhé tmavé vlasy, ktoré často nosí zviazané. Napriek tomu, že pôsobí sympaticky, nikdy necítil potrebu sa o seba výraznejšie starať, a vôbec opovrhuje takýmto počínaním. (teš sa Rudolf)

Ludwigova charisma je napokon (tak ako sila) niečo, čo si tvrdo vybojoval, ako v ringu, tak popíjaním s priateľmi aj náhodnými návštevníkmi hostincov. Napriek tomu, že mimo rečiach o cti, sile a podobných pojmoch veľmi rozprávať nevie, získaval si poslucháčov vyprávaním o ich dôležitosti. Ludwig nie je vzdelaný, ani nie je rozhľadený, ale vie podať jednoduché veci pútavo.

Ludwig pochádza z mesta Middenheim, mesta Bieleho vlka, a toto mesto dobre pozná. Narodil sa tu, presne 20 rokov dozadu rodičom Johannovi a Margite. Jeho otec je stavbár, zručný s kameňom aj drevom. Ludwig už od detstva pomáhal s nosením dreva, a neskôr sa z neho stal drevorúbač. Ludwigova ctižiadostivosť však volala aj po boji, a po dovŕšení dospelosti sa prihlásil do arény ako bojovník, kde zažil v priebehu 2 rokov celkom 6 zápasov, a všetky vyhral. Postupne si tak zarobil na svoj obrovský obojručný meč, a drtivý a krutý flail, ktorým dokáže prerážať brnenia. V predposlednom boji utŕžil veľkú jazvu na tele od konvikta. Pre rodičov nie je táto cesta ničím výnimočným, nakoľko obaja sú uctievačmi Ulrica, a vidia tak arénu aj ďaľšie Ludwigove pôsobenie v dobrom svetle. Johannov bratranec Wolfgang je kňazom Ulrica v meste Bieleho vlka a odmalíčka viedol Ludwiga a aj zvyšok rodiny k viere kultu.

Ludwig má dve sestry, obidve mladšie ako on, vo veku 14 a 12 rokov, ktoré žijú v Middenheime. Rodina má v Middenlande dôležitý význam, a pre Ludwiga to nie je výnimka. Ohrozenie cti kohokoľvek z rodiny vidí ako ohrozenie seba samého.

O povahe

Ludwig má jedinú významnú odlišnosť od väčšiny Middenlandanov. V jeho chladnom tele tepe horkokrvné srdce, ktoré potrebuje každý deň si dokázať, že vedie plný život. Či je to prípravou na Pit fighte, či jednoduchým posedením v miestnom hostinci s pivom v ruke rozprávajúc o rôznych veciach, jedine čo neznesie je nečinnosť. Opovrhuje lenivosťou a pohodlnosťou, a naopak má rešpekt pred tými čo ťažko pracujú.

Ludwig vyhľadáva dobrodružstvo, peniaze sú uňho až na druhom mieste. Peniaze zarobené nečestne odhodí a opľuje, a tak by to bolo s čímkoľvek, čo by si poctivo nezarobil. Pohŕda tými, čo žijú z podvodu, pre čestnú vec sa však môže s nimi spojiť. Takéto spojenectvá však mávajú krátke trvania, pretože Ludwig nevydrží s ľuďmi ku ktorým nemá rešpekt dlho.

Hovorí plynule imperiálnou rečou, s jasne Middenheimským prízvukom. Jeho hlas je väčšinou považovaný za príjemný. Ludwig nikdy nemal záujem sa ďalej vzdelávať, nakoľko videl fyzickú silu ako dôležitejšiu. To neznamená, že však vzdelaním opovrhuje, akurát si myslí, že bol Ulricom poverený na inú cestu osudu.

O mladosti

Dôležitým momentom mladosti bolo zabitie vlka, ktoré prebehlo presne podľa nariadenia. Stalo sa to 4 roky dozadu, keď v lese za ukrutnej zimy napadla svorka vlkov drevorubačov s ktorými Ludwig pracoval. Vlky boli síce prvým útokom odrazené, ale zahnali mužov a mladíkov hlbšie do lesa po úkryt. Prvú noc zaútočili hladné vlky znova a Ludwig jedného z nich skolil oštepom. Partia nakoniec vlky zabila, aj keď s desivými zraneniami. Pri návrate domov jeden z mužov zomrel v tvrdej zime. Ludwig zabitého vlka zbavil kože, z ktorej si urobil plášť s kapucou, ktorý má viac než praktický význam skôr význam náboženský. Od tejto doby uveril, že je na správnej ceste, a Wolfgang ho vedie v správnom kulte.

Neskôr sa Ludwigovi sníval sen, ktorému prikladal nesmierny význam. Zdalo sa mu, že ho v nočnom Middenheime uhryzol veľký vlk do ruky, a ťahal ho neuveriteľnou rýchlosťou po celom meste až zahol k štadiónu Bernabau kde ho pustil a odbehol. Tam sa vo sne na neho vrhli beastmeni, ktorých razantne zabil mečom. Keď vyprával o tomto sne Wolfgangovi, ten nepochyboval o tom, že si ho Ulric povolal do arény, z neznámeho dôvodu. V ten deň sa Ludwig upísal bojom v aréne.

O cti

Pre Sigmarita môže byť česť pomôcť niekomu nežistne, pre stúpenca Ulrica však nie. Čestné je pomôcť tomu, kto sám preukázal česť. To je dôležitý rozdiel medzi cťou týchto božstiev. V tomto zmysle si nemôže niekto mýliť Ludwiga s hrdinom - aj keď obidvoch poháňa morálka.

Pit fight nie je previnením proti cti - boj s konviktom, ktorý zjavne toto slovo v láske nemá nemôže byť nečestný, o čo menej nečestný je boj s niekým kto sa prihlásil sám. Je to jednoducho oblasť kde sa ukazuje neotrasiteľná viera v boha Ulrica.

Na odchode z Middenheimu (Ludwig mal 18 rokov) mu Wolfgang dal medailón s vlčou hlavou, tradičný symbol Ulrica a jeho verných. Pre Ludwiga je pripomienkou toho odkiaľ a čím je.

Odchod z Middenheimu nebol náhodný, rovnako ako darovanie medailónu. Ludwig sa totiž po jednom súboji s beastmenom v pit aréne vyspal s jednou s prostitútiek, a akosi nezostal iba u toho, dokonca sa do nej zaľúbil. Zatemnený svojou túžbou a rozpoltený medzi cťou, vierou v Ulrika a láskou, sa po niekoľkých mesiacoch s ňou (potajomky) vybral za radou k Wolfgangovi, ktorý ho upozornil, že takýmto mladickým správaním si nikdy nenájde cestu k templárom, ani inému vznešenému povolaniu. (v skutočnosti mu môže ísť o to aby sa s ňou nestretával) Ludwig, fanaticky veriaci Wolfgangovi a Ulricovi, ho poslúchol, a rozhodol sa odhodiť románik a odísť z mesta, a odčiniť svoj prešľap. V srdci ho však stále viaže túžba ku Marte.

O cieli postavy

A tak sa Ludwig vybral cestou z mesta, hľadajúc česť, peniaze a zabudnutie.

Ludwig sa nechce stať templárom, pretože po svojej afére, a celkovo horkokrvnej povahe má pocit, že toho nie je hoden - pokiaľ by neprišla ponuka, a aj tak by ju asi odmietol. (zrejme by musel vidieť nejaký sen, kde by ho Ulric ako vlk povolával na takú cestu) Ludwig však chce spadať priamo pod Ar-Ulrica, a nie Grófa, a bezmedzne najvyššiemu kňazovi verí (a verí každému Middenheimskému Ulrikánovi) - aj preto sa bude usilovať preukázať svoje schopnosti a prínos pre kult.

Ludwig si potrebuje zarobiť a Middenheim a Middenland nie sú zrovna najlepšie lokácie. Túži po rytierskej zbroji s vlčím symbolom, ale zásadne bez helmy po vzore Ulrika. Bude odmietať nosiť na hlave hocičo okrem kapucne z vlčej kože v tuhej zime. Peniaze sú však druhoradé, a nečestne zarobené odhodí.

Je stále zaľúbený do Marthy, a tak nemá záujem o niekoho iného.

Ako bezmedzný uctievač zákona a Ulrica bude bez rozmýšlania udávať herézu.

Obrázok

Str 14
Dex 12
Con 14
Int 9
Wis 9
Cha 14

Dooming: Thou shall know of thine demise for some time before it claims thee.

Trappings: great sword, heavy flail, studded leather cuirass, cloth pants, gloves, boots, small leather bag, wolf pelt hooded cloak, wolf head medailon, birthcoin on medallion

Feats: weapon proficiency (basic, light, heavy blades, axes, flails and chains), weapon focus (heavy blades), improved initiative, toughness, armor proficiency (light, medium, heavy)

Skilly som pomenil:

Skills: Intimidate 1, Survival 2, Profession (Woodsman) 1, Knowledge (religion) 1, Knowledge (Middenheim) 1

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Naposledy upravil lev dňa Ut. 12. Sep 2006, 20:05, celkovo upravené 7 krát.

Hore
 Profil ICQ  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Franka von Schwarzbach (na odpocinku)

character sheet

Rasa: Človek

Vek: 24

Výška a váha : 180/54

Výzor : Štíhla , vysoká postava,pôsobí skôr krehkým dojmom. Dlhé plavé mierne zvlnené
 vlasy , modré oči , veľmi príťažlivá , zaujme na prvý pohľad.

Rodina : Otec: Heinz von Schwarzbach /53/
   Matka: Adeleide von Schwarzbach /45/
   Súrodenci : Hans von Schwarzbach /30/ * Brat *
Johann von Schwarzbach /28/ *Brat *
Urschula von Schwarzbach /26/ *Sestra*

Pôvod :  Grunberg , Imperium

História :  Narodila sa v Grunburgu ako najmladšie dieťa v rodine bohatého šľachtica.
      v detstve a ranej mladosti sa jej dostalo bohatého vzdelania na najlepších školách
      v Impériu.Vďaka svojej rebelskej povahe ich vystriedala niekoľko.Zábavky
                  mladých imperiálnych šľachtičien jej boli odjakživa cudzie,miesto vyšívania,
                  hrania na čembalo trávila veľa času so strážami jej otca, jazdou na koni ,či po-
                  tulkami po okolitých lesoch v panstve jej otca.Tak sa stretla aj s vodcom tamoj-
                  ších banditov , Jurgenom Mullerom , do ktorého sa zamilovala.Ich vzťah netrval
      nejak dlho , pretože jej otec sa o ňom dozvedel , a dcéru na panstve zatvoril a roz-
                  hodol sa ju urýchlene vydať za starého bohatého Bretónskeho šľachtica . Franke
                  sa však v predvečer svadby podarilo ujsť aj s otcovým obľúbenym žrebcom a
                  pokladnicou.Za tento čin ju otec vydedil a zavrhol. Po tomto úteku žila v lesoch
      so svojim milencom a jeho skipinkou v lesoch . Tu sa priučila aj zlodejskému a ka
       sárskemu umeniu ,taktiež aj boju s mečom a strieľaniu z kuše . Pri jednej z lúpe-
     ží bol Jurgen zabitý a banda rozprášená. Franka začala žiť tuláckym životom ,
pričom časom predala koňa a aj peniaze sa minuli.Chvíľu sa živila krádežami    a podvodmi . Teraz cestuje po impériu a hľadá si nejakú prácu ktorou by si zarobila na živobytie.

Povaha: Je vzdelaná , inteligentný a napriek dlhej dobe strávenej v divočine , stále si zacho-
  vala vznešené spôsoby a maniere.Niekedy je mierne povýšenecká, dáva najavo
  svoj vznešený pôvod.Je veľmi príťažlivá a je si toho dobre vedomá a často to zneu-
 žíva vo svoj osobný prospech . Taktiež sa nebráni flirtovaniu a krátkodobým romá-
             nikom s mladými mužmi , najčastejšie z nižších vrstiev. Je popudlivá a ľahko sa
 rozohní.

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zubotajov dedo  :lol:

Obrázok

ungolov si predstavujem ako kozakov...
http://en.wikipedia.org/wiki/Cossack

Literary reflections of Cossack culture abound in Russian and Ukrainian literatures, particularly in the works of Nikolai Gogol, Taras Shevchenko and Mikhail Sholokhov. Moreover, they were portrayed in the Henryk Sienkiewicz's book With Fire and Sword, where Bohun, bold and desperate Cossack, is one of the main characters.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tichá skupinka postáv kráča lesnatou krajinkou, spomedzi nich sa jedna stále ošíva, našľapuje opatrne, akoby mala niečo s nohami...

...nieskoľko hodín ma boliut nogy... kak to len môžu - tak dlho pochodovať...? pešo... u Tóra... Vietor, kde si? Roztergany beštiami... po čemu ja išiel na jug?

večer pri ohni...

Kto ja? Ja Zubodaj. Ilija Kowalski, znamy kak Zubodaj. Po tom, što ja v každoj bitke jeden zub vypľujem. I ja nebol v mnogo bitkach. Pozrite, zdes!

Zubodaj si vyhrnie pery a ukazuje medzery medzi zubami, kde by mali byť ďalšie zuby... Zjavne tam nie sú.

...tak teda *slint - tfuj!* a odkedy mme vybyui ten gorný očný zub, tak ja nebijem, pokaď mne ne trebat. To ja sebje luk vytiahnem i strelu vypuskam...

Zubodajov luk,  hoci krátky, je vyrobený z pevnej rohoviny, vyzerá akoby bol skladaný z viacerých častí. Napriek jeho krehkému výzoru aj elfka Mistrall a silný Ludwig majú problém natiahnuť ho.

I što ty meňa pytaš, Rudolf? Kak ja sem prišiol? Na Vietru. Vietor byl moj koň. On maly, ale mnogo silný.  Teraz mne treba noviego kona sebje najict, mne ne možno takto pochodovať po nogami...

Vyzuje si jazdecké opánky, a vidíte krvavé otlaky spôsobené dlhou chôdzou. Zubodaj fakt nie je zvyknutý na celodenné pochody...

I ja byl v družine Besarábcov, my šli po statkoch i vyberali poživeň pre nas i kone. i sem-tam nejaký statok zapálili, bo nás bolo treba báť sa. I vypravili Gasudaryi vojsko na nas, prepadli nas v zasede z lesa i pobyli skoro celu družinu... I tak ja otyšol na Jug, do Empíria...  ...I teraz u mňa ništ. toľko luk i nož...

Zubodaj zrazu zmĺkol, a jeho spoločníkom došlo, že dnes z neho už viac nedostanú... možno neskôr...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rudolf počúval rozprávanie nových. Občas sa niečo spýtal alebo niekoho poopravil. Svoj príbeh spolu s Mistrál vypovedali už dávnejšie, počas nebezpečnej cesty do relatívneho bezpečia.

Práve rozprával Zubotaj. Škaredý, no čímsi simpatický krivonohý divoch z najvzdialenejších končín Kisleva, z hraníc s pustinou Chaosu.
Zubotaj, Ilja Kowalski... zvláštne, cudzie meno...

Založil ruky za hlavu a zavrel oči.
Teplo táboroveho ohňa,  blízkosť Mistrál, novej družiny i nedávnych desivých udalostí ho unavovali.
Než si to stihol uvedomiť, zaspal.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
obrázok Zubodaja po návrate na Veľké pastviny. Po smrti alebo po dlhom čase v impériu? niekto zatiaľ nevie....
Obrázok

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zubodaj Kowalski

character sheet

Svitalo. Rosa padla na trávu a Zubodaj sa otriasol. Toľko hrôzy a bláznovstva... navyše v nekonečnom lese, tak odlišnom od Plání Severu...

Pozrel sa do elfkinej tváre, a čítal v nej únavu. Niekoľko hodín už ťahá oťapaného Rudolfa lesom, a jeho výbuchy plaču, rehotu a triašky jej nedali ani chvíľu oddychu. Rovnako sa cíti aj Zubodaj, Ludwig je takmer o pol druhej hlavy vyšší ako on, a o dosť ťažší. Ešte že sa ako-tak drží na nohách, hoci ho treba podopierať.

Zastavili sa. Zubodaj prehliadol okolie cesty a našiel neďaleko úzky výmoľ krytý od vetra, chránený koreňmi stromov. Doklopýtali do zátišia a rozložili si spacie vaky. Vyčerpanie z noci bolo priam cítiť zo všetkých, napätie vo vzduchu sa stále dalo krájať.

Tak to nemožno. My zabilis' sa skoro. Ležite, spite. Oddychajte. Progovorime keď Solnce bude gore. Ostavam na straži.

V tom momente sa to zdalo ako najlepšia voľba. Spánok a nekľudné sny prišli takmer hneď...

Zo sna ich zobudilo teplo dňa a vôňa pečenej zajačiny. Na malom ohníku sa piekli dva stiahnuté ušiaky. Zubodaj si čistil nôž do kožených nohavíc. Hlava sa mu leskla, krátke strnisko vlasov bolo preč, ostal len dlhý konský chvost na temene.

Zdes, berite, jedite. Citites' sa lepšie?

Nikoho ani nenapadlo odpovedať, kým aspoň trochu nenasýtili žalúdky. Po niekoľkých sústach zajačiny Ludwig, zoslabnutý a s oviazanou hlavou, unavená Mistrall a strhaný Rudolf už len tupo pozerali do ohňa. V noci videli oveľa väčší...

V snahe priviesť ich na lepšie myšlienky začal Zubodaj rozprávať svoj príbeh...

Vy vedia skade ja - iz Kisleva. Nu Kislev nie je malá krajina, ona mnogo velika. Ja iz kmeňa Ungolov, slavnych to lukostrelcev. I my pod vojvodom Beserom imjali kompaniu, ktorá Besarábcami zvala sa. I my...

Vtom ho Rudolf, ktorý už tento príbeh počul, a nemal chuť počúvať ešte raz, drsno prerušil a poslal ho k jeho konským predkom. Mistrall sa napodiv ani nepokúsila Rudolfa zadržať, aj ona už celú anabázu počula. V Zubodajovej tvári sa napodiv zračilo pobavenie.

Ja nechcel vas zgnevať. Vy nesmiete sa poddať temnej mysli. U meňa zamrela rodina u najazdu Chaosa, zamrela i ja to videl, videl monstra ako trgaju apu i mať, i dve male sestry. Jurty v ogni, pláň v plameni. To Besarábci zagnali i pobili monstra, prišli v posledny čas. Nu mojej rodine ne pomogli. Znam, što značit smutek.

Nepoddajte sa! Nesmiete! Vaše životy imaju zmysel, keď vy proti zlu viete obratiť sa. Ale ponajprv treba najsť zlo v sebje...

S chuťou dochrúmal posledné stehienko a pomedzi zuby vypľul kosti.

Pošli, čaká nas dluga cesta do mesta. Veďte...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 31 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun