HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 831 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 56  Ďalšia
Autor Správa

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
valiummunechaj on to potrebuje ..na utlmenie......niecoho

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2006
Príspevky: 24
Body: 5
Bydlisko: Aiur/Tarsonis

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
GoGoYubari napísal:
valiummunechaj on to potrebuje ..na utlmenie......niecoho

ak myslis sexualnu aktivitu, na to sa pouziva Brom. Valium v rozumnom mnozstve moze navodit velmi prijemne uvolnujuce stavy...
Believe me, i know what I am talking about....

_________________
A ked ma naseru, tak aj ten plot im podpalim....


Hore
 Profil  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nie nemyslela som sexualnu aktivitu ...sklamany?

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no zrudi by naozaj potreboval daco na ukludnenie.. dneska s Rudolfom vyvadzal strasne veci. :ucbolest:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak rudolf viš :)

ale od tejto epizody sa z rudolfa stane tichý chlapec :ikonka53:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rudolf a Tichý Chlapec...?? hum hum...

rád by som trochu rozobral dnešnú hru.

1. Therin návrh na taktickú poradu
sa takmer minul účinkom, pretože (trúfnem si povedať) každý z nás vie v čom je jeho postava dobrá a podľa toho ju hrá.
Aj tak v boji na základe doterajších skúseností badať prechod od "hrdinovia do útoku" na "ale ja chcem aby moja postava prežila"...

faktická poznámka: aká je pravdepodobnosť že na d20 padne na útok v cca 20 hodoch číslo vyššie ako 15 tak, aby malo zmysel úťočiť called shotmi...?


2. speeeeeeeeeeeeeed
Máme problém s rozložením času medzi hráčov a tempom akcií.

ZRudi: S drobným odstupom mi tvoja dnešná hra pripadá sebecká. Nehovorím že som si vôbec nazahral, ale kur*a, mierni sa... aj ostatní si chcú zahrať...
chápem, že chceš aby sme sa "nevybavovali" na každom kroku a o každom kroku, ale spôsob "idem tam a paci pac a poďme..." sa ťažko dá stíhať - a tu vidím dve chyby ostatných:

a) DM to vidí, a v tom momente mu to nevadí. možno čaká na odpoveď od ostatných hráčov.  a možno ani nie. veď sa hrá spôsobom "posereš? vyžer si. ja ťa varovať nebudem." a "neznalosť neospravedlňuje".

b) ako družina sa nevieme rýchhlo dohodnúť a, ako sa dnes niekoľko razy stalo, každý chce hovoriť.
to, že by som sa ako hráč zastavil, len zdvihol ruku a čakal kým si ma niekto všimne, mi nepomôže, pretože medzičasom mi hra utečie. a to je na prd.
na druhej strane to, že poviem čo chcem, zvyšuje nervozitu a chaospri hre, pretože ma nikto nepočúva. a na tom sme rovnako všetci, a "vyhráva" ten, kto má pozornosť DM a "ukričí" ostatných.

c) navyše, sme natoľko uvedomelí aby sme po sebe nekričali že chceme vrátiť udalosti naspäť v čase, čo je ale dobre...

3. Prílišný Roleplaying a Arogancia

Nehovorím., že hranie charakterov je zlé. ale niekedy by sa malo tlmiť práve preto, aby si celá grupa zahrala. presnejšie, aby si všetci v grupe zahrali. výber príliš konfliktných a vodcovských a fanatických a sebavedomých charakterov ktorí neťahajú s partou ale ťahajú partu hre neprospieva.

osobne radšej budem mať nie_tak_vodcovskú postavu, ktorá prispeje k tomu, aby sa bavili aj ostatní hráči, nielen ja. ale nechcem, aby moja postava bola pre "vodcu" sidekick a doplnok do životopisu.

...ešte sa ozvem...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
uvedomujem si chyby..

ovšem ked ako postavy kysneme ned nejakym mrtvolnačkom alebo pred dverami pol dňa... je to oprd... a nieže sa to nestáva :(

tak isto rozhovory... najlepšie je ked sa pytaju hned traja naraz, čo ich napadne, uplne pri tom ignorujuc postupnosť alebo situaciu...
potom aj ten PJ musi mať v hlave galimatiaš...

rudolf nechcel byť vodcom... ani ja... ale ked mna celkom nebaví ked sa nad každym problemom stojí jak pred teplárňou s Liazkou... tak niečo zadrem... a namiesto toho aby ste rudolfa zastavili, mate v paži a idete za nim :( rudolf nema ani vodcovske schopnosti ani patent na rozum, tak ho tak neberte...

v podstate som ja nešťastny že hram vodcu, lebo na to nemam ani ako Rudolf, ani ako hrač... lenže ked sa neviete VYKECAT ani za toho pana boha... preto mam rad skupiny 3+1

tiež ten pristup k svetu... ja možno vidim warhammer trošku paranoidnejšie ako vy, alebo inak... ale niektore napady (akože isť sa popri oknach plížiť :D  či nechuť zabiť typka ktory je jasne našim nepriatelom ) mi spadaju fakt skorej do gamesiek alebo Forgotten Realmsu, než do grim and dark sveta... moj opinion iba

ale chcem pochvaliť ako hral Ludwig.. vediac že o postavu asi dojde, ked bude hrať ako hra, aj tak ju hral... gratz, velmi ma to potešilo ako hrača... ale zaroveň aj rozosmutnilo,lebo prave rudolf bol pričina jeho.. konca?
skutočne toto bol velmi dobry moment z hry...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
ale ked mna celkom nebaví ked sa nad každym problemom stojí jak pred teplárňou s Liazkou... tak niečo zadrem...


...Arogancia :) niektorí práve toto možno majú radi... niektorých ľudí proces riešenia baví viac ako samotné riešenie...

Warrior napísal:
tiež ten pristup k svetu... ja možno vidim warhammer trošku paranoidnejšie ako vy, alebo inak... ale niektore napady (akože isť sa popri oknach plížiť :D  či nechuť zabiť typka ktory je jasne našim nepriatelom ) mi spadaju fakt skorej do gamesiek alebo Forgotten Realmsu, než do grim and dark sveta... moj opinion iba


...tak, tu je chyba aj na mojej strane, svet WH asi nebude pre mňa...
(OT: najmä keď sú v ňom logické diery ako stáda slonov...)

problém je v tom, že naša hra NIE JE postavená na tom, že je dôležitý proces rozhodovania, ale na tom, ako sa nakoniec rozhodneme...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja ta trochu nechapem. Ked sa zacnem vykecavat napr. o "filozoficko-teologickom" probleme, tak som zvozeny, ze je to zle, ale potom napises, ze "kym sa vykecame", tak naozaj nechapem co po mne chces. (naznac co konkretne mal Ludwig urobit) Pises ze si si dal postavu s kopou skill pointov a podobne, aby bolo co najmenej boja, ale ak niekto hodi miesto co i len slova dyku do zloducha (a radsej polmcim o tych zenach), tak naozaj nechapem o co tu ide - trochu mam pocit, ze keby si hral hoc aj clerica shallye, tak by sa to udialo aj tak.. ta postava je desivo psychoticka, natolko, ze by s nou uz nikto nestravil ani minutu (hovorim minimalne za hociktoru moju postavu)

Ja nechcem zniet velmi negativne, ale ty si natolko energeticky hrac, ze (kym mozno ja skor podhravam) prehravas tu postavu, pravdupovediac, keby ma nezlozili v boji, tak ti dam riadnu po papuli po queste (a imo neviem ci by Ludwig zostal v skupine - a to som ho tvoril este ako postavu, ktora snad zapadne), a ano je mi jedno ci mi postava zakape, dolezite je, ci urobi to co by samotna postava urobila.

Inak zabit nepriatela nie je pre Ludwiga problem, ale stale mi (uz mam int 5) unika, ze sme jasne vedeli, ze je nepriatel (ako Corvus povedal, rodina bola pod papucou).. Ja zvyknem vytvorit postavu od moralky, a toho sa aj budem drzat nadalej.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
...Arogancia :) niektorí práve toto možno majú radi... niektorých ľudí proces riešenia baví viac ako samotné riešenie...

ty to nazývaš riešenie? :shock:

corvus! naznačil že su pod papučou.. ludwiga chcel ale niekto zrejme zabiť... alebo NIE?
on ten lothar bol dobry?  toto nieje 20 storočie... toto je neskorý stredovek až novovek a to neboli časy na prehnaný humanizmus alebo sa mýlim?  tam fakt neviem kedy bol čas premyšlať nad každym aspektom vraždenia, špecialne ked ide o krk nám...
ešte k tomu som ho ja ani nezabil...  :P

ad hodena dyka a tety: insanity pointiky už robili svoje... aj ked som to tak nemusel hrať a mohol som sa tvariť, žesa nič nedeje a šecko je pekne :)

ad žena: zasa by som povedal niečo o inej dobe, ale myslim že to nieje namieste.
navyše ma mohol ludwig zastaviť, bol som slabší a aj vystrašený...  prečo ludwig hned nesfackal mňa? ked je taky kamarat žien? prečo mi jednu neubalil ten kavalier?
až naboženstvo mu dalo pričinu mi jednu ubaliť? zbité ženy neboli dovodom? :?

Citácia:
trochu mam pocit, ze keby si hral hoc aj clerica shallye, tak by sa to udialo aj tak.
noa tu je asi problem.... chybu vidiš vo mne. hm.. zda sa ti, že JA mlatim ženy? alebo podrezavam ludi? hm... zaujimave...  :roll:

Citácia:
naznac co konkretne mal Ludwig urobit
ludvig je v prvom rade byvali pitfighter... a neviem kde si prišiel na to, že by sa mal nad každou obeťou pozastaviť... aspoň mne prijde divne si z postavy a´la Connan vytvoriť človeka, ktorý NECHCE zabiť typka, čo mu šiel po krku... hm... navyše sme nemali NIČ čím by sme spútali toho Lothara... ale zasa, je to asi tým, že ja vidim Warhammer brutalnejšie... ak taky nieje, povedz mi to corvus, ja to prežijem :)

ale to s tym lotharom je užasne... nechapem čo si može myslieť ludwig, byvali pitfighter, o niekom, kto nas uspí, obere o šecko... navyše nas varuje duch...
on ten lothar bol asi kamoš čo nas šiel vyslobodiť... to by si myslel tak Drak Šmak, ale ulrikánec asi ť.a.ž.k.o. IMO

ad koniec s ohňom atď...
par krat som vravel kam idem a naznačoval som asi čo sa diať bude... prečo ma nik nezastavil? ked vraviš že som brutalny? bol tam zubotaj, bola tam mistral... mohli ma zastaviť...

asi budem musieť fakt hrať pomaly... týmto ako som už povedal, rudolf ustupuje do uzadia...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja v niecom suhlasim so ZRudou.Ked sme hrali len traja hru som viedla len ja ,ked som vam nechala priestor na robenie niecoho tak ste ticho sedeli a bolo po hre a musela som ja zas daco robit....hrame a casu je malo. Vy seite a kukate na podlahu ,lez za rozkyvete tak ubehne mrte casu,hra nema spad ,stava sa nudnou,uznajte ze clovek co chce hrat , arogancia , nearogancia , hra .ZRudi chce hrat,tak hra , Thera chce hrat tak hra , ja chcem hrat hram,tak ukazte ze hrat chcete aj vy. Paneboze ved hrame roleplay , tresnete prve co vas napadne ze by vasa postava robila , nerozmyslajte,nekombinujte je to zbytocne prilisnym premyslanim roleplay uz nieje roleplayom.Ze urobi postava [vymazané]...nevadi je to hra,zabiju ju no boze ked nie klobasky urobite si novu.....a zvlastne je ze ti tichi su ti co tu najviac kricia ze QUICCI a LEV....mnenej kecov na fore o tom co kto ma robit a viac kecov pri hre

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
GoGo:

po tom ako som pri hre Jakoba pár razy dostal zdrba za to že to ťahám kam netreba a že je to "moc hrdinské", som radšej ticho.

možno ti vadí (rovnako ako ZRudimu) že je pár sekúnd v miestnosti ticho. mne to naopak pomáha...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
GoGo:

po tom ako som pri hre Jakoba pár razy dostal zdrba za to že to ťahám kam netreba a že je to "moc hrdinské", som radšej ticho.

možno ti vadí (rovnako ako ZRudimu) že je pár sekúnd v miestnosti ticho. mne to naopak pomáha...


uboha vyhovorka

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
gogo do pekla aka vyhovorka? nechaj ho hrat tak ako chce. v tomto si jak Zrudi, vnucujes svoj styl aj ostatnym.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
GoGoYubari napísal:
Quicci napísal:
GoGo:

po tom ako som pri hre Jakoba pár razy dostal zdrba za to že to ťahám kam netreba a že je to "moc hrdinské", som radšej ticho.

možno ti vadí (rovnako ako ZRudimu) že je pár sekúnd v miestnosti ticho. mne to naopak pomáha...


uboha vyhovorka


= "to, čo nie je ako ja, je úbohé".

nie je to od teba... ... ...úbohé?

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 831 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 56  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun