HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 11 ] 
Autor Správa

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tuto knihu som zatial necital a z financnych dovodov to tak nejaky cas asi aj ostane ale iba samotny popis tej knihy ma dost pobavil a znalych sa teda pytam:,,Je tato kniha mimoriadne zabavna a nesklame ani mnohych kritikov alebo je to ubohy pokus o napodobnenie Tolkienovej tvorby?''


Hore
 Profil  

Bojovník

Založený: 10.12.2005
Príspevky: 199
Body: 5
Bydlisko: BA, ale nemôžem za to

Neprítomný
Thuriasz> no newim... ani medzi tymi co by mali byt znali som o tomto este nepocul... nemas nejaky link?

_________________
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mam
http://www.brloh.sk/kniha.php?id_knihy=3916
Je to dost novinka
A vsimol som si ze ten autor pise viac parodii ale zatial iba jedna bola prelozena pokial viem aspon na Brlohu ju nemaju


Hore
 Profil  

Bojovník

Založený: 10.12.2005
Príspevky: 199
Body: 5
Bydlisko: BA, ale nemôžem za to

Neprítomný
no... hned som mudrejsi...
A zaujimam postoj rovnaky ako ku vsetkym "profesionalnym parodiam" na Tolkiena - nie,vdaka! Sranda je jedna vec... ale s mierou. Ked niekto(rozumej fanusik) vyrobi 2-3 minutovu parodiu, je to OK. ale ked niekto predabuje cely film/prepise celu knihu....

_________________
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
parodie sux :)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 16.08.2004
Príspevky: 413
Body: 5
Bydlisko: taká útulná tôňka vo Fangorne
Pohlavie: Žena

Neprítomný
omfg uz dalsia parodia na nejake Tolkienovo dielo... uz je to trapne... :ikonka31:

_________________
I will not move, yet
I'll stand still instead

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Citácia:
Bylo nebylo, ale ze všeho nejspíš bilo. Bilo se na bicí při Velkém nářezu, při kterém Pán všech Věcí Erár stvořil zemi N'Azdar a poté drahokam Silmámil, jenž má ozařovat svět kouzelných bytostí a příbuzné havěti, aby se ve tmě nepřizabila. Temný pán Šauroň však veřejné osvětlení z rajské říše odcizí, odloupne si z posvátného klenotu titěrného mrňouska čili VěcTM a zbytek pro jistotu uskladní v břiše sedmdesátitunového prasete, neboť plány na ovládnutí Středníkozemě se uskutečňují snáz s drahocenným rukojmím v sejfu. Rázem zavládne chaos. N'azdarští duchové, vnadné elfské princezny s vadou řeči, chrabří rytíři z rodu lidí, vrásčité vědmy, skeptičtí trpaslíci i další postavičky zařazené jen tak pro okrasu kulis se v dresu Dobra snaží potřít Zlo a podnikají zápas dramatičtější než finále NHL. Kdo v něm zvítězí? Dobro? Pcha! A kam se vesmír řítí a jaké interpunkční znaménko stojí za jeho klíčovou větou?


No to znie strasne trapne, nemam, naozaj nemam rad trapny americky lacny humor, objavil sa vo velkej miere aj v Bored of the Rings, a je to nieco co dokaze vymysliet naozaj kazdy. Nahadzes zopar absurdit, k tomu "vtipne a originalne" mena ako N'azdar a Šauroň a Středníkozemě, pridas zopar aktualnych "vtipnych a originalnych" udalosti ci skutocnosti (NHL), a pouzijes moderny slovnik a "vtipne a originalne" slovne zvraty (jaké interpunkční znaménko stojí za jeho klíčovou větou?).

Je mi z toho zle. Ked niekto napise vydarenu, vymakanu, prepracovanu a neabsurdnu parodiu, tak vsetka cest, dlho sa tak dobre nezasmejem. Ale obyvajne zosmiesnovanie textu a prehadzovanie pismenok v menach odsudzuje tento brak do hnojiska komercnosti.



Skor by ma zaujimala kniha Posledny pan prstenov, to je vraj nielen nezvycajne, ale aj prepracovaniejsie a napinave (co samozrejme u parodii nenajdete). Je to vlastne pohlad na LOTR z opacnej strany, z oci orka (skreta, pozn. prekladatela), kde vidno vsetky suvislosti trochu inak :) takze to je sice parodia, ale zaroven volne pokracovanie LOTRA. Ak dakto mate dake info, budem rad :)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
bored of rings je strasny odpad... som to prestal citat... :ikonka08:

inak celkom dobra parodicka knizka je barbar ronan..

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Asi porozmyslam nad inou investiciou  :)


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
:lol: hento sceš kupiť? OMG kravina... :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Juro napísal:
Skor by ma zaujimala kniha Posledny pan prstenov, to je vraj nielen nezvycajne, ale aj prepracovaniejsie a napinave (co samozrejme u parodii nenajdete). Je to vlastne pohlad na LOTR z opacnej strany, z oci orka (skreta, pozn. prekladatela), kde vidno vsetky suvislosti trochu inak :) takze to je sice parodia, ale zaroven volne pokracovanie LOTRA. Ak dakto mate dake info, budem rad :)


Toto sa urcite niekde rozoberalo... a tiez bol autor nazyvany parazitom, prizivnikom a pod.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 11 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun