HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 172 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalšia

Ktorá poviedka sa vám páčila najviac?
Cesta, z níž není návratu 6%  6%  [ 1 ]
Zaklínač 25%  25%  [ 4 ]
Zrnko pravdy 0%  0%  [ 0 ]
Menší zlo 25%  25%  [ 4 ]
Otázka ceny 0%  0%  [ 0 ]
Konec světa 0%  0%  [ 0 ]
Poslední přání 6%  6%  [ 1 ]
Hranice možností 0%  0%  [ 0 ]
Střípek ledu 6%  6%  [ 1 ]
Věčný oheň 19%  19%  [ 3 ]
Trochu se obětovat 6%  6%  [ 1 ]
Meč osudu 0%  0%  [ 0 ]
Něco více 0%  0%  [ 0 ]
Něco končí, něco začíná 6%  6%  [ 1 ]
Celkový počet hlasov : 16
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Geraltova tema mi pripomina, ze Zaklinac sa tu este nepreberal  a to si myslim ze je skoda  :)

Takze aky mate nazor na Geraltove pribehy? pre mna bol Sapkowski svojho casu velmi prijemnym prekvapenim  :ikonka19:


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
No podla mna to je celkom dobry autor ...jeho Zaklinac je celkom dobry aj ked sa mi celkom nepozdava ta jeho 5 dielna seria ..co ja viem miestami mi to pripadalo nudne..ale ma tam aj dobre pasaze hlavne s tym upirom to sa mi celkom pacilo ..Skoda len ze tam je trocha malo magie ta mi tam chyba..ale inak to bolo celkom pekne dielo. Sekanie vsetkeho neziveho to bolo celkom pekne, tri kavky bol celkom zaujimava postava..ale takych postav tam bolo celkom dost. Viac sa mi vsak pacili tie jeho kratke pribehy..

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 235
Body: 5
Bydlisko: Jižní čtvrtka
Pohlavie: Žena

Neprítomný
No já prvně četla ságu.Musím říct(Prosím, ať se nikdo nezlobí je to jen můj názor.)Do¨cela mně to nudilo ze začátku,pak mně naštval když pobil všechny kromě Ciri a Geralta.Co se dá ale dělat že?Takže jsem četla dál .Konec to odhalení Dunyho to bylo docela dobrý.

Ježe pak se mi dostaly do rukou povídky.Zaklínač-Poslední přání,Zaklínač-Meč osudu.To tedy bylo něco úplně jinýho prostě mně nadchly.Kdybych to četla jako první tak bych možná i tu ságu četla s posvátným obdivem.I když asi ne.Ale ty povídky ty se mi hrozně líbíly.

Televizní seriál Zaklínač mně poněkud otrávil.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mne sa teda romany moc pacili. Mozno to bolo preto ze uz som mal precitane poviedky ale myslim ze tym to neni. Vsetkych 5 kniziek som zhltol jednym dychom. To sa mi este nestalo :)


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Zhodou okoloností čítam pentalógiu práve teraz, keďže sa mi po roku vrátila späť prvá časť, ktorú som naivne požičal kamarátovi. Vrátila sa otrhaná, zvlnená a špinavá (dúfam, že za to zhorí v pekle, smrad jeden), ale písmenká je stále vidno, tak som sa do toho pustil.

Keď som to prečítal prvý krát (pred pár rokmi), okamžite Sapkowski preskočil všetkých mojích vážnych autorov fantasy a stal sa mojim favoritom číslo jedna. Potom som si s ním prečítal zopár rozhovorov a trochu v mojich očiach klesol (nemám rád namyslených spisovateľov-profesionálov). No a teraz som niekde v polovičke druhej knihy a Sapkáč je znova na stupni víťazov.

Podľa mňa je sága geniálna. Je plná poetiky i krutosti a dokáže sa tváriť nesmierne reálne, aj keď je to fantasy. Má v sebe skvelú atmosféru a koniec, ktorý vás nahnevá, rozosmutní a šokuje, čo je podľa mňa koniec úplne perfektný.

Čo sa týka postáv, vždy sa mi páčil Dijkstra. A Triss Ranuncul. A Milwa.

Inak, poviedky som nečítal. Mám ich niekde na disku, ale neviem si na nich nájsť čas. Je to hanba.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Annun: mas pravdu ze Sapkowski neposobi moc sympaticky ale to zas neni az tak dolezite..hlavne ze dobre pise :P

inak citali ste niekto jeho posledny roman Narrenturm (Veza Blaznov)?


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
a co sa tyka oblubenych postav Dijkstra je super ale perfektny je Yarpen Zigrin a jeho Ogari..a vobec trpaslici su tam skveli 8)

citat ze vsetky: "Rytier bez jazvy je k.o.k.o.t a nie hrdina" :lol:


Hore
 Profil ICQ  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 235
Body: 5
Bydlisko: Jižní čtvrtka
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Mám to.Je to úplně jiný než Zaklínač.Jiný svět taková spíš historická freska.Je to i vtipný a zároveň smutný.Všimli jste si že autor vždy vedle sebe staví dva světy?Jeden který umírá a druhý který přichází.V tomhle případě starý pohanský rituály.křesťanství,husity.Zajímavá knížka v Polsku už prý vyšel další díl .Doufám ,že brzo vyjde i u nás.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ayaki: no zaujimave to bolo ale chybalo mi tam viac akcie 8)


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Ja si myslim ze najlepsie su asi tie poviedky...skoda ze ich nedokoncil alebo aspon nepredlzil..to by bola iste vecsia zabava...Inak ja som za Upira..teraz si neviem spomenut ako sa vola ale ten bol podla mna skvely..Jeho pentalogia je dobra len mi ta posledna cast akosi nesedi zda sa mi zbytocne dlha a trocha aj nooo nudna..

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Ked sa mi po prvy raz dostal Szapkowsky do ruk tak to bol na Slovensku absolutne neznamy autor. Bolo to par dlhych rokov pred vydanim serialu/na ktory som mimochodom nemal nervy, sapkaca mam prilis rad/ a tak ked som o tom s niekym rozpraval o situaciach kde armady umieraju a magovia bojuju- no mali ma za blazna, co sice aj som ale co uz. predsa len aj tolkien bol vtedy ovela neznamejsi. Co sa tyka postav tak ja mam najradsej Regisa, ale inak trpaslici jednoznacne. Co sa tyka elfov tak toto bola asi jedina knizna saga kde boli vykresleny tak, aby boli realnesji a vobec. Konecne elfoia hajzli :twisted: :twisted:

Strieborny mec je super, mec osudu ma az tak nechytil ale aj to bolo fajn citanie.

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 04.11.2004
Príspevky: 24
Body: 5
Bydlisko: Brno, Česká republika

Neprítomný
Musím se přiznat, že jsem povídky nečetla... Četla jsem jen ságu a to třikrát, je to úplně skvělá knížka. Ale taky mě naštvalo, že všichni na konci umřeli (no, skoro všichni), hlavně Milwa, ta mi hned byla sympatická...

_________________
Anticipation of death is worse than death itself.


Hore
 Profil  


musim povedat,ze mne sa to velmi paci..podla mna este lepsie ako pan prstenov..fakt vynikajuce.. :D


Hore
   

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 04.11.2004
Príspevky: 24
Body: 5
Bydlisko: Brno, Česká republika

Neprítomný
Podle mě je to tak srovnatelný s Pánem Prstenů, akorát je to napsaný mnohem čtivěji.

_________________
Anticipation of death is worse than death itself.


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Keira napísal:
Podle mě je to tak srovnatelný s Pánem Prstenů, akorát je to napsaný mnohem čtivěji.

Ja si myslím, že je Sapkáč lepší, profesor písal príliš nudne. A menej reálne.

Ale je to vec názoru, niekto by zase mohol argumentovať, že PP je podrobnejší a poetickejší. Je to vec názoru, sú to dosť odlišné knihy.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 172 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun