HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 64 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Citate knihy v elektronickej podobe?
Ano 60%  60%  [ 30 ]
Nie 40%  40%  [ 20 ]
Celkový počet hlasov : 50
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
dik dik dik dik dik dik dik dik dik dik dik dik dik dik dik dik  :P  :P  :P  :P  :P

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
dufam ze eBooks nikdy nenahradia original nefalsovane knihy. niekedy ma tato pocitacova technologia hneva lebo to zaxadza dost daleko. kniha je kniha a zjadny monitor ci palm a podobne vymozenosti ju nenahradia (dufam). ale niekedy sa dostat ku vysnivanej knihe je dost tazka zalezistost. ale namotal som sa na online knikupectva. je to zwerinka ze si mozem kvasit doma a pritom si kupit knihu a nemusim obehnut cele slovensko a cesko aby som si ju kupil a vobec zohnal.


Hore
 Profil  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
niekedy je ale ťažké zohnať knihu aj v on-line kníhkupetvách.a v eBOOKS ju nájdem, tak prečo nie? ale dávam prednosť aj tak pôvodnej väzbe kníh. tá je každá iná a keď čítam už štvrú knihu vytlačenú v rovnakom štýle, tak sa mi mierne miešajú...


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
MickTheMage napísal:
O chamtivosti by niektori Slovaci mohli hovorit. Staci sa pozriet na nedavnu akciu isteho dennika, ktory si zrazu zacali kupovat ludia, ktori nikdy predtym nic necitali a dokonca i v desiatkach kusov. A clovek, ktory mal seriozny zaujem o onu knihu, mohol istu uz o siedmej!!!, do kelu.

E-knihy stahujem (teda nie vsetky, niektore), ale necitam. Preco? Uhm, stale dufam, ze si to niekde vytlacim, zadarmo, pretoze nerad citam dlhe texty z monitoru. Ale obcas je dobry zdroj knih i predajna Lacne knihy (isteho casu napr. Cesta Krve 2, za 25,-Sk)


A to si spomeňme na nákupnú horúčky pri výpredajoch.

Ja mám tiež dosť nasťahované a nečítal, ale preto že zatiaľ niet času. Načo som to teda sťahoval? Ak si nestiahnem knihu teraz, nebudúce bude stránka presťahovaná. Ako príklad by som uviedol http://www.webbooks.host.sk. Neviem prečo ale už tam niesú.

Poraďte, kam sa podeli?

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Citácia:
Ako príklad by som uviedol http://www.webbooks.host.sk. Neviem prečo ale už tam niesú.

Poraďte, kam sa podeli?


Neviem, ale mozem sa opytat ich autora :D


Hore
 Profil ICQ  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 02.01.2005
Príspevky: 220
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Či už je 21. storočie alebo nie, kniha má mať pekný obal a kopec zažltnutých často čítaných a starostlivo uchovávaných stránok. Celá atmosféra ide dolu vodou, keď mi pri čítaní nonstop hučí počítač /navyše ma z toho bolí hlava/.
Internet ako forma komunikácie a získavania informácii áno, ale ako náhrada klasickej knihy... :?


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Airin napísal:
Či už je 21. storočie alebo nie, kniha má mať pekný obal a kopec zažltnutých často čítaných a starostlivo uchovávaných stránok. Celá atmosféra ide dolu vodou, keď mi pri čítaní nonstop hučí počítač /navyše ma z toho bolí hlava/.
Internet ako forma komunikácie a získavania informácii áno, ale ako náhrada klasickej knihy... :?


Presne tak , ty si moj clovek :lol:


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Budete sa mozno cudovat, ale tlac(alebo konkretne vydavanie)knih sa pomaly dostava na minimum, myslim teda konkretne naklad v kusoch na jedno vydanie... Kedysi sa to pocitalo aj na desattisice, dnes je to okolo tych 2000-5000ks na jeden naklad v priemere.
Ja uz od malicka zboznujem vonu knihy a to nikdy nic nenahradi a e-knihy uz vonkoncom nie :) Ma to svoje nenahraditelne caro... Ta vona je proste orgasticka :lol:

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Twoflower: neviem preco, ale okolo noveho roku zmizli skoro vsetky mne zname knihy s eknihami v SR a CR :roll:


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Airin napísal:
Či už je 21. storočie alebo nie, kniha má mať pekný obal a kopec zažltnutých často čítaných a starostlivo uchovávaných stránok. Celá atmosféra ide dolu vodou, keď mi pri čítaní nonstop hučí počítač /navyše ma z toho bolí hlava/.
Internet ako forma komunikácie a získavania informácii áno, ale ako náhrada klasickej knihy... :?


Počul som že v Japonsku existuje poštová služba pri ktorej popšta prijme tvoj e-mail, vytlačí ho a dodá ti ho ako pohľadnicu (netreba platiť poštovná za list zo Slovenska ale len z pošty za rohom). Možno raz takto budú fungovať aj knihkupectvá.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Twoflower napísal:
Počul som že v Japonsku existuje poštová služba pri ktorej popšta prijme tvoj e-mail, vytlačí ho a dodá ti ho ako pohľadnicu (netreba platiť poštovná za list zo Slovenska ale len z pošty za rohom). Možno raz takto budú fungovať aj knihkupectvá.


Mam pocit, ze kdesi som taku sluzbu bud v CR alebo v SR videl -- tam je len prudky problem s pravami a s publikaciami typu ,,dobry den, rad by som si vytlacil Wikipediu a poprosim zviazat do koze".


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
Citácia:
Ako príklad by som uviedol http://www.webbooks.host.sk. Neviem prečo ale už tam niesú.

Poraďte, kam sa podeli?


Neviem, ale mozem sa opytat ich autora :D


Stranky umreli, konto zmazane, heslo prehltnute.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Edit:

Nejaka podmnozina sa zachovala na http://webbooks.webpark.sk/.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 24.03.2005
Príspevky: 23
Body: 5
Bydlisko: Humenné

Neprítomný
Skoro vsetko (teda vecsina) je tam v anglictine :(

Neviete link kde sa daju stiahnut dalsie knihy od Pratchetta?

_________________
Obrázok
Obrázok
....and the Elves shall rise again!


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Cirdan napísal:
Skoro vsetko (teda vecsina) je tam v anglictine :(

Neviete link kde sa daju stiahnut dalsie knihy od Pratchetta?


neviem, ale ak niekto vie poradit, budem mu hlboko zauzlovany :lol:

OT: Inak, co je zle na anglickych knihach?/OT

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 64 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun