HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 98 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia

Ktorá z Tolkienovych kníh sa vám páčila najviac?
Hobit 23%  23%  [ 10 ]
Pán Prsteňov 43%  43%  [ 19 ]
Silmarillion 34%  34%  [ 15 ]
Iná (Nedokončené príbehy, Príbehy z čarovnej ríše,...) 0%  0%  [ 0 ]
Celkový počet hlasov : 44
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
,,Po napisani textu by mal autor umriet, aby nebranil textu pokracovat v ceste"
-- Umberto Eco, Meno Ruže: dodatok.

Keby bol Valinor na východe, znamenalo by to, že Tolkien očakáva pomoc od Sovietskeho zväzu? :-)


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
pan profesor sa nieze v hrobe obracia, on tam musi rotovat ako ventilator ak vas pocuje :P


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
alef0 napísal:
,,Po napisani textu by mal autor umriet, aby nebranil textu pokracovat v ceste"
-- Umberto Eco, Meno Ruže: dodatok.

Keby bol Valinor na východe, znamenalo by to, že Tolkien očakáva pomoc od Sovietskeho zväzu? :-)



je to mozne :P ale nie....ale ked tak vela ludi sa obracia na ten zapad....a zapad je vela krat ten dobry

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 12.01.2005
Príspevky: 32
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
meloolem napísal:
alef0 napísal:
,,Po napisani textu by mal autor umriet, aby nebranil textu pokracovat v ceste"
-- Umberto Eco, Meno Ruže: dodatok.

Keby bol Valinor na východe, znamenalo by to, že Tolkien očakáva pomoc od Sovietskeho zväzu? :-)



je to mozne :P ale nie....ale ked tak vela ludi sa obracia na ten zapad....a zapad je vela krat ten dobry


Hmm, nieco na tom bude, ved aj taky Londyn ma West End, kde zili ti bohati a East End, co boli v podstate Slumy. Mozno sa tym Tolkien inspiroval :lol: .
Ale zase mame tu aj vynimky..urcite by s tebou nesuhlasili Vietnamci pocas vojny s USA :P


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
to asi ozaj nie...ale myslel som to tak vo vseobecnosti...ze zo zapadu ide ten pokrok a podobne veci (ak neratam japonsko) a ze v tej zapadnejsej casti sa maju ludia lepsie ako na vyxodnej....co je aj pravda

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 235
Body: 5
Bydlisko: Jižní čtvrtka
Pohlavie: Žena

Neprítomný
No ano možná teď by se tak mohlo zdát.Ale byla doba kdy lidi na západě chodili v kůžích ,jedli napůl syrový maso bez soli,smrděli na sto honů,bydleli v jeskyních.Na východě zatím psali básně,navštěvovali lázně,stavěli úžasný stavby,používali koření a vraždili a okrádali se civilizovaně.Jo a měli úředníky a sčítání obyvatel.Kdoví jak to bude za dalších tisíc let? :)


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Za dalsich 1000 let uz nebude sever proti juhu, vychod proti zapadu, ale planeta proti planete. Mars versus Zem, alebo Mesiac verzus Zem a pan profesor Tolkien bude v hrobe rotovat rychlostou svetla. :) :P

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Ak sa zistí, že existuje niečo rýchlejšie ako svetlo, Tolkien okmažite preradí rýchlosť. :lol:

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
mozno nebude ziadna nebude ziadna planeta proti planete (aspon nie v slnecnej sustave)

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Dnes sme v skole dostali knihu ZMATURUJ Z LITERATURY 2 a objavil som tam jednu stranu... vid. obrazok na linku

http://img181.exs.cx/img181/9476/zmaturujzlitiky7mp.jpg

v pravom stlpci je aj definicia fantasy... :)

inak ten šarkan ma dostal :lol: ale nie je to prvy krat co som to videl, popripade pocul :o

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 07.01.2005
Príspevky: 1002
Body: 5
Bydlisko: never mind...
Pohlavie: Žena

Neprítomný
GLGUN??? ARKENIT??? uhm, fajn...


Hore
 Profil ICQ  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
:lol: veru smiesne to znie, ale zase na druhej strane to je rozpravka a rozpravke by nemali byt nejake drsne a strasidelne znejuce slova, ci mena :twisted: KEd uz to tak raz prelozili...

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Hmm najprv k tej linke: akoze prvy slovensky preklad PP bolo nieco strasne a prave preto sa neujal ani nerobili dotlac. Strasne jednoduche. Inak ma pobavilo to ze rataju pana Lovecrafta k fantasy. Podla mna je to skor hororova literatura, aj ked rozdiel medzi fantasy a hororom je mozno len v tom ze horor ma vyvolavat strach. Ci snad nie??

PAn profesor bol jednoducho majster. Sice sklbil kvantum veci co uz vtedy boli ale vytvoril prekrasny komplecny svet. V jeho dielach, ktore mimochodom celkom poznam/celkom ze dost/ som postrehol ze kniha nemusi byt nijak moc zamerana na dej a predsa vynikajuca. Sillmarilion je fakt genialne dielo, len skoda ze ho nedokoncil sam. PP a Hobit su sice obcas trochu temne/PP viac/ ale predsa rozpravky.

Ako suhlasim s elfom, Tolkien bol genius a majster ale nie je najlepsi. To proste asi ani nejde, kedze kazdy ma rad nieco ine. JA osobne mam po dejovych strankach ovela radsej Szapkowskeho.

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
ehm, akoze ja som mala v rukach tu knihu s tymto slovenskym prekladom, mam pocit, ze je to z roku velmi podobneho roku vydania v anglicku...najviac ma uchvatila prva veta v definicii fantasy...fakt mi vela dala... :lol:

zamysliet sa nad tym, aky by bol silmarillion, keby ho vobec niekedy dokoncil tolkien sam, to by bolo na dlho...kedze jemu sa nezdalo nikdy nic dokoncene a stale to prerabal, mozno by sme dnes nevedeli nic z toho, co o stredozemi vieme dnes... :ikonka06:


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 07.01.2005
Príspevky: 1002
Body: 5
Bydlisko: never mind...
Pohlavie: Žena

Neprítomný
andelika>no, vieme aspon nieco... aj ked by to chcelo aj definiciu sf :roll: ked to uz takto napisali


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 98 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun