HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 26 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
ale ved LCD uz nevyzaruju takze kazia oci o moc menej....len dufam ze knihy sa fakt nestratia.....proste vona papiera je nenahraditelna (nie LSD :P )

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
nage napísal:
Prva kniha bola vydana v Cine ak sa nemylim a bolo to NAOZAJ VELMI DAVNO. Knihy prezili vsetkych ak sa nemylim. Napriek tomu, ze niektoi blazni ich s krutostou palili (napriklad ako ti blbci v USA palili HP) mysliac si, ze je to idelo Diabla, tu mame knihy stale aj ked teraz uz nie su viazane v kozi. Predsa len, zvieracia koza na obale knihy.. Nie vdaka. Kniham sa nic nevyrovna. Mozete si ich chytit, ohmatat, ocapkat (pri dnesnych lepenych vazbach to aj tak vyzera, chuda obalka je cela donicena od zlych ludskych ruk, ktore s nou nevedia jemne zaobchadzat!) a podobne. Niektore knihy mate doma mozno dokonca zamastene od jedla a spinavych ruk alebo oslintane od psa. Je to tak, od knih sa niekedy proste nevieme odtrhnut. Su skutocne, vyrobene z dreva, ked ich date na dlhu dobu do police, mozete citi ich kraznu vonu, vonu dreva a papiera. Ked si sadnete a zacnete cumiet na monitor, jedine co ucitite je prehrievajuci sa CPU v pocitaci samotnom a popripade ucitite spaleny prach na vasom milom monitore. ^_^; A tak teda, hovorim, niet nad dobru kvalitnu tlacenu knihu, ktora sice "zabija" stromy, ale mozem ju drzat v ruke a listovat si v nej kedykolvek sa mi zachce. A dokonca nepotrebujem ani elektriku (ak teda nie je tma.. :twisted: ).


Keby si len vedelo, dieta moje, kolko žiarenia ti cez makovicu prejde. Keby sa to zrátalo tak megawaty... a podla mna je jedno ci ti zivot zblbne zo ziare monitora, zo ziarenia mobilu alebo z fajcenia. Nema zmysel sa zaoberat takymi banalitami ako je ziarenie monitora... Zanedbatelna polozka... LCD nebliká... ako tu už niekto spomínal... takze skoro netahá. Mozno raz pojdem po ulici a oci mi vypichne nasraty sršeň, a dočital som. Predtým som neprečítal ani jednú knihu a už ani neprečítam, lebo som si nechcel kaziť oči na monitore. To je čo???? Hehehe

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
grey....zaujimavy pohlad na tuto problematiku :lol: 8)
ale s monitorom alebo aj celym kompom (teda ak ratame s tym ze mash normalny PC a nie notebook alebo palm etc.) vela poloh nezmenish. proste len kwasish a kwasish a sedish az je to na nevydzanie. ja osobne najardshej lezim na pupku a tak citam. je to pre mna pohoda.

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 08.01.2005
Príspevky: 104
Body: 5
Bydlisko: BA, dlhe diely

Neprítomný
Jednoznacne papier... teraz, ked cumim do monitora - 8 - 12 hodin denne, je velmi prijemne si vecer lahnut do postele s knihou a precitat si nejakych 10 - 20 stran pred spanim.. (momentalne nekroskop VI ;))

Nevyhoda knih je ich vysoka cena, pre moj studentsky vacok. Preto som sa stal antikvariatovym supom (hlavne brloh a policka Antik, tam sa z casu na cas da nieco najst - trebars poviedky Nektors od Lumleyho za 70 sk, ked na vedlajsej policke boli za 350 sk :))

E knihy som cital len velmi malo, naposledy cerveneho trpaslika II, ked som docital I a hned som chcel pokracovat. (nema niekto III v cz ako e-book? )

_________________
Nemen barvu, abys splynul se stenami. Tvar se, ze tam patris, a steny zmeni barvu, aby splynuli s tebou.
-Tass Bosonozka-


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
t ze su knihy neumerne drahe je neodskriepitelny fakt.....ale aj preto ze v podstate nemame vydavatelstvo ktore by vydavalo cisto sf&f...a to je skoda....napr ja som minule kupoval le guinovu (carodej zememori, hrobky atuanu)- to vydal slovart- a jedna kniha stala 200Sk,- co nieje tak vela ked si to porovnate s tym ze knihy z ciex a tak sa zacinaju tak na 300Sk,- a stupaju priam do zavratnyx vysok niekedy....

a je fakt ze ebooks su lacnejsie a aj dostupnejsie.....ale ja som v zivote ziadnu necital (ak neratam satanisticku bibliu od beliala -mna to len zaujiumalo, niesom satanash 8) :wink: )

takze tak.....

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
jednoznacne papier. Kniham sa nic nevyrovna a nejaky gama ziarenie vyzarujuci stroj uz urcite nie :)

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
...ak ste videli scary movie 2 tak urcite poznate shortyho (v cz-Čmoud)..ten poznal pravu hodnotu knih......sulal z nix jointy :lol: :P

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2005
Príspevky: 792
Body: 6
Bydlisko: net
Pohlavie: Žena

Neprítomný
knihy, ale ked nieco neviem zohnat v kniznej podobe staci aj monitor (LCD  :P)

_________________
if you dont know where you're going, any road will get you there


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 13.05.2005
Príspevky: 805
Body: 5
Bydlisko: Shadows of Beroun

Neprítomný
Přiznávám se... nesnášim e-booky :ikonka45:  ... nedokážu to vůbec číst natož si to užít ( není nad to mít krásnou papírovou knihu  :ikonka33: )

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
...ja som take nieco medzi - mam kopu ebookov na disku ale vobec ich necitam  :)


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
ja mam tiez kopu e-bookov...asi hmmm....do 7 tisic s

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 26 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun