HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 30 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Máte radi oňporovnávacie topicy?
Áno 41%  41%  [ 7 ]
Nie 59%  59%  [ 10 ]
Celkový počet hlasov : 17
Autor Správa

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Kleriker napísal:
Vies,zaujmave je to,az uznam,ze mas pravdu,ael musim polozit jednu otazku.Ked vies,ze co tam je,naco to citas znova?Nuti ta niekto?Koho zaujma,ze ty a 3 dalsi to vedai,ekd 5 to nevedia,to mama povedat,vy uz moj nazor poznate,kto nie,ma smolu??

To nie, nebranim takym temam, ale niektore argumenty co sa tam pisu su dost nelogicke a to potom ako chcete porovnavat, treba sa trochu krotit a rozmysliet si predtym nez nieco niekto napise, mnoo a ty si bol zrovna posledny, co sa Tolkiena tyka, jasne ze mozes byt kriticky, ale nelogika sucks. Ja taky jeho nepovazujem za top autora, ale bol prvy a respektujem ho.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Kleriker napísal:
Vies,zaujmave je to,az uznam,ze mas pravdu,ael musim polozit jednu otazku.Ked vies,ze co tam je,naco to citas znova?Nuti ta niekto?Koho zaujma,ze ty a 3 dalsi to vedai,ekd 5 to nevedia,to mama povedat,vy uz moj nazor poznate,kto nie,ma smolu??


Len tak na okraj ja som to vobec necital ani jedno porovnanie kedze v kazdych sa vyskytuje Tolkie je to pre mna nezaujimave.

Tak este raz:

Nazor na daneho autora si povedal uz v predoslej teme tak naco to tu este raz opakovat? ale dobre beriem ze povedzme ze mas iny nazor v porovnani s inym autorom ale uz nic NOVE o danom autorovi nenapises pretoze to bolo vsetko uz predtym.
Z tojho my vychadza jedina vec. urobit temu o danom autorovi ziadne porovnanie a hluposti . 1 tema 1 autor a tam si pis vsetko co mas na srdci ohladom autora o ktorom je dana tema.


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Marcus,urobme kompromis,ja sa dalej nebudem hadat s tebou o tom,a ty ignoruj vsetky temy s nazvom porovnanie.Inak povedz mi,ak raz je taka otazka,teda ich porovnanie,musim spomenut nazor na autora z minula,inak to fakt nejde,mne je luto,ze sa nezmenil,ale ja nazory tak lahko nemenim.Finrrod:povedz mi,co je nelogikce,nech viem.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Kleriker napísal:
Marcus,urobme kompromis,ja sa dalej nebudem hadat s tebou o tom,a ty ignoruj vsetky temy s nazvom porovnanie.Inak povedz mi,ak raz je taka otazka,teda ich porovnanie,musim spomenut nazor na autora z minula,inak to fakt nejde,mne je luto,ze sa nezmenil,ale ja nazory tak lahko nemenim.Finrrod:povedz mi,co je nelogikce,nech viem.

Oki cez pm, inac ako neni to proti tebe, ale ty si tam mal jednu vetu co ma zaujala v tomto.
A porovnavanie suhlasim, ale fakt ze niektory autori sa podla mna porovnavat nedaju, no daju, ale to je skor pisanie nazorov proti sebe stojacihc bez konstatovania, lebo su uplne odlisny.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Kleriker napísal:
Marcus,urobme kompromis,ja sa dalej nebudem hadat s tebou o tom,a ty ignoruj vsetky temy s nazvom porovnanie.Inak povedz mi,ak raz je taka otazka,teda ich porovnanie,musim spomenut nazor na autora z minula,inak to fakt nejde,mne je luto,ze sa nezmenil,ale ja nazory tak lahko nemenim.Finrrod:povedz mi,co je nelogikce,nech viem.


:lol: no neviem ale mna to celkom bavi sa tu hadat.

Ale tu nejde o mna alebo o teba .. to je vseobecne ... ale ako chces.. mne je to v poctate jedno ake temy si vymyslate aj tak ich necitam.


Hore
 Profil  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
aj mam rad aj nemam rad...
je dobre odporucit knihu XY s tym,ze je podobna knihe QZ alebo ze je podobne dobra,ale zase tieto porovnavacky Pratchett vs Tolkien vs Sapkowsy vs zvysok sveta rad velmi nemam

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial napísal:
aj mam rad aj nemam rad...
je dobre odporucit knihu XY s tym,ze je podobna knihe QZ alebo ze je podobne dobra,ale zase tieto porovnavacky Pratchett vs Tolkien vs Sapkowsy vs zvysok sveta rad velmi nemam


suhlasim. A este by som dodal, ze porovnavat Tolkiena s Pratchettom je asi ako porovnavat Romea a Juliu s Monty Pythonom...

To sa jednoducho neda. Tolkien pise iny styl fantasy ako Pratchett. Tolkien pise nieco ako "high fantasy"( asi to nie je uplne spravny vyraz, ale lepsi ma nenapadol *preklina svoju obmedzenu slovnu zasobu*), Pratchett pise humorne fantasy, ktore sa na nic nehra...

Pripustam, ze Pratchett je zabavnejsi, aloe to este neznamena, ze Tolkiena sa neoplati citat. Ak chcete porovnavat autorov, porovnavajte maximalne ich styl pisania(ako spomenul Finrod), ale porovnavajte styl pisania v ROVNAKEJ kategorii...

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Aldebaran: Najprv napises, ze ti dvaja sa porovnavat nedaju a hned v dalsej vete pises, ze Pratchett je zabavnejsi. A to uz je predsa porovnavanie nie?

Takze porovnavat sa urcite daju (vsetko sa da porovnavat), mne sa skor nepaci to co tu uz niekto spominal.. ze sa stale porovnava Tolkien vs. ktokolvek iny.
To potom vycerpas svoje argumenty hned v prvej teme, a v dalsej teme kde budes porovnavat Tolkiena zas s niekym inym uz nemozes o Tolkienovi napisat nic nove, len opakovat to co si napisal v teme prvej. Nehovoriac o tom, ze toto vsetko uz bolo napisane v teme o Tolkienovi samotnom.
Ja som si to uvedomil, ked som sa pristihol, ze sa uz asi v tretej teme s niekym bavim o tom ci Tolkien zaloziz fantasy alebo nie :roll:


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nightfall napísal:
Aldebaran: Najprv napises, ze ti dvaja sa porovnavat nedaju a hned v dalsej vete pises, ze Pratchett je zabavnejsi. A to uz je predsa porovnavanie nie?


ked sa tak nad tym zamyslam, vlastne mas pravdu :oops:

Zase raz som sa zle vyjadril... Chcel som tym prispevkom hore povedat asi tolko, ze sa mi nepaci, ze kazdy kto zalozi temu na porovnavanie Tolkiena s niecim, tak ju zalozi preto, aby mohol napisat aky je tolkien nudny a kolko lepsich knih existuje. A este som chcel napisat to iste, ale si ma predbehol, Nightfall, takze sa stotoznujem s druhou castou tvojho prispevku :)

_________________
When in doubt, set something on fire!


Naposledy upravil Aldebaran dňa Ut. 29. Mar 2005, 11:59, celkovo upravené 3 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ale no Aldebaran,rychlo menis nazory.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Kleriker napísal:
Ale no Aldebaran,rychlo menis nazory.


ehm...Prepac moj nechapavy vyraz, ale povies mi v com som tak rychlo zmenil nazor? :?

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Jednoducho,najprv si povedal,ze porovnavat sa neda a vzapati porovnas sam.Ked ta nato Nightfall upozorni,tak zrazu napises,ze si to myslel inak,ael podla mna sa veta typy:(To sa jednoducho neda. Tolkien pise iny styl fantasy ako Pratchett.)ndea inak mysliet.PReto hovorim,ze rychlo menis nazor,pretoze rychlo sa z toho stalo to,ze sa neda porovnat TOlkien stale a nie to,ze sa nedaju oni 2 porovnat.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
No za seba môžem povedať, že mi vadí to porovnávanie, že ktorá kniha je lepšia, na ktoré sa to vždy zvrhne. Alebo keď sa povie, že Pratchettove knihy sú zábavnejšie - bodaj by nie, keď sú to humoristické romány - a tým pádom lepšie. Porovnávať ich môžeme - aj keby sme nič iné nenašli, môžeme porovnávať aspoň počet strán - ale z takého porovnania pre mňa nevyplýva absolútne žiadna informačná hodnota ohľadom ich kvality. Ak chcem zistiť, či je Pratchett zábavný, nebudem ho porovnávať čo do humoru s Tolkienom - to mi o jeho kvalite nič nepovie, ale s iným autorom píšucim humoristické romány...


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Kleriker napísal:
Jednoducho,najprv si povedal,ze porovnavat sa neda a vzapati porovnas sam.Ked ta nato Nightfall upozorni,tak zrazu napises,ze si to myslel inak,ael podla mna sa veta typy:(To sa jednoducho neda. Tolkien pise iny styl fantasy ako Pratchett.)ndea inak mysliet.PReto hovorim,ze rychlo menis nazor,pretoze rychlo sa z toho stalo to,ze sa neda porovnat TOlkien stale a nie to,ze sa nedaju oni 2 porovnat.


smrdi to tu chatom, ale tak snad mi to obsluha prepaci...
takze Kleriker: to s tym porovnavanim som priznal, ze som napisal zle a ze som ich vlastne potom porovnal. To beriem, ze to bola moja chyba.
Ale to dalej-totiz to, v com suhlasim s Nightfallom bolo to, ze sa stale porovnava tolkien s niecim- a dochadzaju jednak argumenty, a jednak je to stale o tom, aky je Tolkien nudny a o nicom spisovatel. To som chcel povedat...
Dobre no, tak som sa trochu zakoktal, ale to sa mi stava casto. Obcas ma nikto nechape... :lol:
koniec chatu

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Nechapem, ze co tu riesite. Porovnavat dve odlisne veci sa neda (da, ale nie v tom pravom zmysle slova), to je len vyjadrovanie nazorov. Ked mi niekto povie, ze si Steelovu pozrie radsej ako Hviezdne vojny, tak to neporovnava, len vyjadruje svoj nazor, ze sa mu paci nieco ine.
Porovnavat sa daju len podobne veci. Napr Umela Inteligencia, Andrew a pripadne aj Data zo Star Treku, maju nieco spolocne - robot chce byt clovekom - a tak sa ludia mozu bavit o tom, ktoremu dielu sa to lepsie podarilo. No skuste porovnat napr. Umelu inteligenciu a Cyborga - zas by to bolo len komu sa co viac paci, lebo nie je rozumny dovod, preco to porovnavat vazne a akcne sci-fi.
Porovnavajte podobne veci, napr. Dalcor porovnal Lihen s Kulahnkom. Ten sa mi pacil, tak si ju idem kupit. Keby napisal, ze to nie je take vtipne ako Pratchett, tak si to nekupim, lebo Prathcett sa mi nepaci, ak ked ta kniha nema s pratchettom nic.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 30 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun