HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 135 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalšia
Autor Správa

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
A vlastne kto začal s tým že nekatolíci nesmú mať svadbu v kostole. To je kravina. Stačí k tomu tuším povolenie biskupa.
A to "Nebudeš sa klanať iným bohom" sa vzťahuje na tých, ktorý katolícku vieru už dostali. Ak si sa s tým nikdy nestretol záleží na tom ako žiješ. Či cítiš že je tvoj život správny, či ti svedomie nič nevyčíta.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Twoflawer. To s tou svatbou bola len bokovka. Inak by sme boli veľmi OT.
To že kresťania považujú za svojich členov všetkých ľudí viem a je to veľmi strategické, pre rozširovanie poľa pôsobnosti. Sú to skvelí manipulátori.
No každá viera si myslí, že je správna a pravá a čo sa týka posmrtného života, tak vo väčšine prípadov sa vzťahuje len na príslušníkov danej viery. Prípadne sa k iným vôbec nevyjaruje. Občas sa niečo pozmení, či pridá, žiadna viera nie je pôvodná, alebo nezmenená. Čo nasvedčuje o tom, že žiadna nie je dokonalá, alebo, že má k tomu blízko. Istotne nepoznám všetky viery na zemi, ale viem o čom hovorím.


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 02.01.2005
Príspevky: 220
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Jooj musím sa k tomuto vyňadriť: 1. NIKTO by nemal druhému skákať do vierovyznania /dnes som počula náádhernú vetu o tom, že kresťanstvo bolo nevyhnutné v minulosti šíriť mečom :x tak som trošku rozčertená/

Ináč to vidím tak, že každému sa smrť ukáže v inej podobe. Keď niekto celý život verí v toho "katolíckeho" Boha tak si už v tej smrteľnej agónii aj sám vsugeruje Svätého Petra pred bránou do neba. /ináč ak kresťania stále tvrdili že ten Boh je len jeden tak prečo nenechali každého nech si ho uctieva ako chce? uff už som ticho :P /

Podľa mňa sa aj tak všetci po nejakej pauze v tom "druhom nehmotnom svete" znovu inkarnujú a tak stále dokolečka až kým si pekne neodmakajú všetko čo mali urobiť a neurobili v životoch minulých. Nechcem aby to vyznelo nejako straašne pesimisticky, ale TOTO TU /našu holt krásnu planétku Zem/ by som označila za nejaký ten "očistec" kde sa duša zdokonaľuje aby mohla pokračovať do tých tzv.vyšších sfér.

A k ľutovaniu hriechov... Ja som presvedčená, že nestačí len ľutovať. Iste, je to prvý krok ale tvrdím že ti to karmický zákon ešte dá poriadne "odpracovať".

_________________
Rozhodla som sa, že budem žiť večne. A zomriem len v prípade, že by mi to nevyšlo.


Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Twoflower napísal:
Corwin napísal:
Neveriť je hriech. Nebudeš sa klaňať inému bohu, ani modle, iba mne (akože Bohu). No a oni určite neoľutujú, že veria v niečo iné.

A kto je ten "iný" Boh? Katolíci, Protestanrti, ˇŽidia, Mohamedáni - tý všetci veria v toho istého boha.


OT:
Iste, suhlasim ze veria v toho isteho Boha. Ale preco sa potom cele starocia navzajom nenavidia a vrazdia?
/OT

K teme: suhlasim s Corwinom. Vsetci, ktori oficialne neveria v krestanskeho Boha, to znamena aj Moslimovia aj budhisti aj ktokolvek iny, nesplnaju zakladnu podmienku pre nebo, kedze prikazanie"nebudes mat inych bohov..." je uplne prve, a podla Biblie najdolezitejsie...

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Corwin napísal:
Veď človek, keď nie je ich viery, tak ani nemôže mať svadbu v kostole. Tak určite by ich k sebe pustili do neba.


Ehe, mam pocit, ze ked sa dohodnu, tak ano. V istom pripade sa to da urcite sa to da.....s dispenzom od arcibiskupa. Podrobnosti odomna nechcite.


Inak, to ze ta dedina ignoruje, je ehm ehm povedal by som ,,zatatost" niektorych babiek. Koluje ista legenda, ako raz do isteho dedinskeho kostola zavitali mladeznici s jemne popovymi predelmi omse. Babky isli temer volat exorcistu.

Ale, hoci je tema, zaujimava, mali by sme odpovedat na Zrudiho otazky, inak pride zly Annun.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Aldebaran napísal:
Twoflower napísal:
Corwin napísal:
Neveriť je hriech. Nebudeš sa klaňať inému bohu, ani modle, iba mne (akože Bohu). No a oni určite neoľutujú, že veria v niečo iné.

A kto je ten "iný" Boh? Katolíci, Protestanrti, ˇŽidia, Mohamedáni - tý všetci veria v toho istého boha.


OT:
Iste, suhlasim ze veria v toho isteho Boha. Ale preco sa potom cele starocia navzajom nenavidia a vrazdia?
/OT

K teme: suhlasim s Corwinom. Vsetci, ktori oficialne neveria v krestanskeho Boha, to znamena aj Moslimovia aj budhisti aj ktokolvek iny, nesplnaju zakladnu podmienku pre nebo, kedze prikazanie"nebudes mat inych bohov..." je uplne prve, a podla Biblie najdolezitejsie...


Dalo by sa povedat, ze veria a zaroven neveria v toho isteho boha. Krestania veria v Svatu trojicu (Boh Otec, Syn a Duch Svaty). Zidia veria v Boha otca a popieraju Syna (takze vlastne veria v jedneho zo svatej trojice) a moslimsky boh je ten isty ako zidovsky. Asi tak, to znamena, ze teoreticky prvu podmienku splnaju. A budhisti nemaju boha. Maju Budhu, ale neuctievaju ho ako boha, ale ako jedineho cloveka, ktory dosiahol nirvanu.

A k Zrudiho otazke. Po smrti podla Biblie kazdy caka, kym nepride posledny sud (druhy prichod Jezisa) a tam Boh povie kto pojde do neba a kto do pekla...


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
jáááj..a čaká sa na Jezulátko kde?

Inak zaujamvé názory sa tu rozrástli...škoda že sú OT.ale raz, až nebudem lenivý, založím tému: váš pohľad na vieru... :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ach, ako rad hram tuto hru.

Riso napísal:
A k Zrudiho otazke. Po smrti podla Biblie kazdy caka, kym nepride posledny sud (druhy prichod Jezisa) a tam Boh povie kto pojde do neba a kto do pekla...


Kde caka? V tom Prazdne?

Ja len, ze citatelia Mena ruze sa iste pamataju, ako sa na stretnuti frantiskanov vsetci pohorsovali nad Janom XXII., ktory vraj vyhlasil, ze duse uvidia Pana az po poslednom sude, odkazujuc sa na Zjv 6, 9-11.

Citácia:
Keď otvoril piatu pečať, videl som pod oltárom duše zabitých pre Božie slovo a pre svedectvo, ktoré vydali. A zvolali mohutným hlasom: „Dokedy, Pane, svätý a pravdivý, nebudeš súdiť a pomstiť našu krv na tých čo obývajú zem?“ Každý z nich dostal biele rúcho a povedali im, aby ešte krátky čas odpočívali, kým sa nenaplní počet aj ich spoluslužobníkov a ich bratov, ktorí majú byť zabití ako oni.


Je tu nejaky exegeta?


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Riso napísal:
A k Zrudiho otazke. Po smrti podla Biblie kazdy caka, kym nepride posledny sud (druhy prichod Jezisa) a tam Boh povie kto pojde do neba a kto do pekla...


Takže všetci, čo za posledných 2000 rokov zomreli čakajú niekde na stanici, čo s nimi bude?

To že Kresťania, židia a moslimi veria v jedného boha, o.k., ale náboženstiev je podstatne viac.
A budhizmus sa niekde berie ako nábožnestvo, aj keď ním nie je. A nielen Budha dosiahol nirvánu, veď ich učenie je o jej dosiahnutí, takže ju dosiahli aj ďalší.


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 235
Body: 5
Bydlisko: Jižní čtvrtka
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Já myslím ,že někteří se vrací .Asi většina.Protože většina neumí odpouštět.

Vždycky když se mluví o smrti tak vzpomínám na pohádku O duši která se ušpinila aby jí ta dobrá mohla odpouštět.

Vždycky na to myslím když slyším o pedofilech nevím jestli bych jim odpustila.

Vždycky myslím na svého prastrýce který přežil koncentrák byl hrozně starý a nemocný a já se ho bála.Nemohla dýchat tím vězněním téměř přišel o plíce a nikdo ani lékaři nechápali jak to,že vydržel tak dlouho.Omlouvali to tím ,že byl dítě a bla,bla...
Podle mně ho držela při životě nenávist.Nemůžu zapomenout jak ležel v posteli a všichni na něj naléhali aby se s tím smířil a on za sebe jen vyrážel-Nemůžu,nemůžu,nikdy-Strašně mně děsila ta urputnost.Chodila jsem do školky a nebyly mi ještě ani čtyři,ale tohle si pamatuju.Byl hrozný a já si takhle nějak představuju peklo.
Radši odpustit než tohle...
Na druhou stranu dokázala bych to kdybych viděla a zažila tak hrozné věci?
Dovedla bych odpustit tomu kdo by nějak hrozně ublížil mým blízkým?
Bojím se ,že ne stravovala by mně pomsta a já bych neměla klid...

Myslím ,že svý peklo prožíváme tady a pak se vracíme zpátky naučit se co neumíme.
Jenže nevím co s těmi co to pochopí tak pro ty je možná nebe?
A snesou lidi nebe vůbec?


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Ayaki napísal:
Já myslím ,že někteří se vrací .Asi většina.Protože většina neumí odpouštět.


Takže odpustenie je základ (O.K. teraz odhliadnuc od iných náboženstiev)? Ale nie vždy je možné odpustiť, tým by sme znevážili čin, ktorý viedol k tomu, že je čo odpúšťať. Dosť problém je aj odpustiť sebe, keď má človek svedomie.

A čo v prípade, že nie je konkrétny vinník, na koho zvaliť vinu (asi viete, kam tým mierim)?
Ako sa hovorí, je možné odpustiť, ale nemožné zabudnúť. No keď človek nezabudne, stále to znamená, že neodpustil úplne.
/Napr. ZRudi s Annunom nám neodpustia, že sme odbočili od témy./


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Corwin napísal:
/Napr. ZRudi s Annunom nám neodpustia, že sme odbočili od témy./


fpohode...bola to nahodou pecka... ani sam nevem, či by som odpustil...ale čo ma odpuštanie čo spoločne s (teoretickým) bytím za Oponou, Styx or simply after death?
jáááj..to stravovanie nenávisti???hm... no... ale... kam sa dostane??? trebárs ten dedko...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nie kazdy si zasluzi odpustenie. A nie kazdy ma dost sil aby odpustil. A su cinny za ktore sa nedaju a nezasluhuju si odpustenie.
Preto je podla mna peklo v urcitom smysle spravodlivejsie ako nebo , a jeho urcita predstava realnejsia. Len peklo neberiem ako nekonecne utrpenie , ale ako miesto kde sa tresta tym najspravodlivejsim sposobom. Kde dusa musi pretrpiet to utrpenie , ktore sama sposobila. Mozno , ze je tento svet naozaj iba peklo , v ktorom trpime za svoje hriechy a za bolest , ktoru sme svojimy hriechy sposobili. Pozna niekto spravodlivejsi trest ?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Istym sposobom je rozmyslanie o odpusteni ako rozmyslanie o Babylonskej kniznici

Mas odpustat, vzdy a vsade.

Citácia:
No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé.


-- Mt 5, 39

a v uplne extremnych pripadoch prejdes do Jobovskeho stadia.

A inak, viem si predstavit aj horsie peklo ako toto, lebo z tohto pekla vies odist.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Zem je peklo? Nie, Zem je raj! Len niekto ho nevie dostatočne využiť! 8)
OT

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 135 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun