HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 78 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 11.11.2004
Príspevky: 200
Body: 5
Bydlisko: Trenčín

Neprítomný
nuž silný prezident je fajn ale nie až tak uplne, on Bush moze vypovedat vojnu v podstate ked chce, v USA maju trest smrti co podla mna nieje moc demokratické

_________________
-Zrušte sáčky!!! - Slobodu gumeným medvedíkom !!!!-


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
:ikonka23: Napodobňujem smajlíka lebo som od Asimova ešte :ikonka23: nič :ikonka23: nečítal :ikonka23: .
Môj ideálny systém by sa veľmi podobal americkému. Silný vodca, ktorého rozkazy v prípade potreby zruší ústavná väčšina v senáte. Ministrov a vládu si vyberá vidca z odborníkov - nie ako u nás podľa dohôd koalície z prvých miest kandidátky.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 11.11.2004
Príspevky: 200
Body: 5
Bydlisko: Trenčín

Neprítomný
A čo by ste povedali keby hlavu štátu tvorili traja ludia. Ma tak teraz napadlo

_________________
-Zrušte sáčky!!! - Slobodu gumeným medvedíkom !!!!-


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tiež zaujímavé, len ako? Striedali by sa, alobo každý mal svoju oblasť, či by spolupracovali a na rozhodnutie by sa museli dvaja zhodnúť?

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Linkman napísal:
A čo by ste povedali keby hlavu štátu tvorili traja ludia. Ma tak teraz napadlo

Tak to bolo v Antickom grecku ne ? a za vojny jeden a vidis ako dopadly :)

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 11.11.2004
Príspevky: 200
Body: 5
Bydlisko: Trenčín

Neprítomný
nie ich pravomoc by musel odobriť snem. Resp. na akykolvek problem by sa museli dohodnuť a schvalili by to až vtedy ked by suhlasili nad rovnakym riešenim všetcia.

_________________
-Zrušte sáčky!!! - Slobodu gumeným medvedíkom !!!!-


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Linkman napísal:
nie ich pravomoc by musel odobriť snem. Resp. na akykolvek problem by sa museli dohodnuť a schvalili by to až vtedy ked by suhlasili nad rovnakym riešenim všetcia.


To mate uplne jedno, ci jeden, traja alebo tisic. Podstatne je, aby boli moralni, cestny, aby im zalezalo na ludoch a pracovali pre lud. Ak to dosiahnete, je jedno, kolko ich je, ked su taky.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Twoflower napísal:
Silný vodca, ktorého rozkazy v prípade potreby zruší ústavná väčšina v senáte..


Co ked silny vodca je babkou v rukach Kultistov? :-)


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 12.03.2005
Príspevky: 21
Body: 5
Bydlisko: medzi nebom a zemou

Neprítomný
S lutostou musim konstatovat ze akykolvek politicky system je nevyhnutne zlo, aby ludia fungovali v mieri a porozumeni bez nejakych nariadeni a organizacie je aj nad moznosti takej skvelej spolocnosti ako Hostinec...Takze dokym nebudeme vsetci tolerantni, laskavi, s prenikavou inteligenciou, imunni voci akejkolvek forme nasilia, environmentalne uvazujuci a ochotni pracovat pre dobro vsetkych, budeme mat vlady, politikov a systemy presne take ake si zasluzime /resp.vytvorime/ a budeme platit dane a dodrziavat nezmyselne predpisy. :ikonka27:

Fakt je, ze demokracia je zatial najprijatelnejsia, ale ma vtipne sklony sa zvrhavat vsetkymi moznymi sposobmi /stari greci by ju teraz asi nespoznali aj keby do nich na ulici vrazila/, lebo ludia su co?? (vsak vsetci vieme co sme zac :twisted: ) A na jedneho vodcu /fuhrera, leadera, krika, jak chcete/ sa da spolahnut este menej...(aj ked mozno su vynimky... :ikonka19: annun :ikonka19: )

Inak taka Midkemia pana Feista je celkom zaujimavy prehlad politickych systemov (alebo je to u mna choroba z povolania? :? )...co tak zalozit na slovensku Kralovstvo?

_________________
Člověk se potřebuje bavit. Čím má větší problémy, tím víc se mu chce vrátit se na kolotoč. ;-)


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Linkman napísal:
A čo by ste povedali keby hlavu štátu tvorili traja ludia. Ma tak teraz napadlo


Hehe... a o chvíľu by jeden z nich stál pred Rubikonom a zahlásil by: Kocky sú vrhnuté 8)

tzv. triumvirát je o ničom. aj najlepší kamoši sa pohádajú na prkotinách. a máš občiansku vojnu!

Demokracia je daleko večší podvod než socializmus... lebo za socíku si vedel čo sa stane ked povieš že Husák je XXXX....ale dnes? vyhodia ma z roboty? stratí sa mi auto?
alebo, a to funguje, možeš povedať čo chceš... ale nič s tým povedaním nespravíš. nestojíš im ani za uránové bane! a TV a Noví Čas a podobné drbníky nás brainwashujú k ideálnemu členovi spoločnosti...grrr :twisted:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
rusalka napísal:
S lutostou musim konstatovat ze akykolvek politicky system je nevyhnutne zlo, aby ludia fungovali v mieri a porozumeni bez nejakych nariadeni a organizacie je aj nad moznosti takej skvelej spolocnosti ako Hostinec...Takze dokym nebudeme vsetci tolerantni, laskavi, s prenikavou inteligenciou, imunni voci akejkolvek forme nasilia, environmentalne uvazujuci a ochotni pracovat pre dobro vsetkych, budeme mat vlady, politikov a systemy presne take ake si zasluzime /resp.vytvorime/ a budeme platit dane a dodrziavat nezmyselne predpisy. :ikonka27:

Fakt je, ze demokracia je zatial najprijatelnejsia, ale ma vtipne sklony sa zvrhavat vsetkymi moznymi sposobmi /stari greci by ju teraz asi nespoznali aj keby do nich na ulici vrazila/, lebo ludia su co?? (vsak vsetci vieme co sme zac :twisted: ) A na jedneho vodcu /fuhrera, leadera, krika, jak chcete/ sa da spolahnut este menej...(aj ked mozno su vynimky... :ikonka19: annun :ikonka19: )

Inak taka Midkemia pana Feista je celkom zaujimavy prehlad politickych systemov (alebo je to u mna choroba z povolania? :? )...co tak zalozit na slovensku Kralovstvo?

S tým môžem len vrelo súhlasiť. Ľudia sú nedokonalý a potrebujú nedokonalú vládu. Systém Midkemie bol podľa mňa bežným stredovekým szstémo. Mňa tam skôr zaujal systém z druhej strany trhliny (ako sa to tam len volalo???). Ten mohol reálne fungovať a dosť mi pripomína stredovekú Čínu alebo Japonsko. Tam však tiež mali problémi a vidno to aj u Feista.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ZRudi T.M. Hein napísal:
lebo za socíku si vedel čo sa stane ked povieš že Husák je XXXX....ale dnes? vyhodia ma z roboty? stratí sa mi auto?


Ano, istoty boli -- ake-take. Ale chces ist do Viedne? Dovidenia. Moj otec zazil na zakladnej skole na hraniciach s Nemeckom pana profesora z Karlovej Univerzity...ten tam asi nesiel dobrovolne oddychnut si od ruchu velkomesta.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 1193
Body: 5
Bydlisko: ako kedy - najma BA

Neprítomný
Idealny politicky system neni a nebude, vzdy sa najde niekto kto bude mat na ten terajsi svoje vyhrady, momentalne vacsine asi sedi demokracia, ale co bude o par rokov? netusi nikto. A aj dnes su ludia co nedaju dopustit na ine politicke systemy (napr. socializmus ...)

_________________
Obrázok
deti .. neverte setkemu co sa povie, bozeee  :P


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Tak ako Midkemia? sorry, obyčajná monarchia. náhodou to klapalo. aj ked starý kráľ a Borric conDoin sa v láske nemali, že :P
Tsurania? Kelewan sa volal svet. myslím. a BOLO to staré japonsko líznuté koreou..
no neivem ako by sa ti ten systém páčil keby si bol otrokom, Dvoukvítku.
VŠADE boli sú a budú problémy. to je jasné... Ten Computer nieje zlí nápad, ale... ehm... terminátor o tom vie svoje :D

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Práve som v jednej knihe čítal, že ak v demokracii rastie moc ľavice, je niečo v neporiadku. Fico má dosť veľké preferencie a vo ládu sú komunisti. To tu asi všetko v poriadku nebude. Chcelo by to pevnú stredopravú vládu - nie koalíciu celého spektra. Ale to je rovnaká utópia ako všetky horespomenuté.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 78 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun