HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 103 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Správa

Pútnik

Založený: 17.12.2004
Príspevky: 20
Body: 5
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Grey_Rashka napísal:
Je to vplyv spolocnosti na vyvyjajuce sa mlade mozgy... teras nehovorim iba o telke, pocitacoch a tak....

:shock: :? Na pocitacoch toho nie je az tak vela zleho... To iba niektore pocitacove hry...
Hlavne FPS. Aj niektore RPG... Ale nie vsade sa musi zabijat ... Napriklad Metal Gear Solid (1 or 2) sa da prejst bez jedineho zabiteho cloveka :)
Ale co take logicke hry, rozlicne preteky, alebo adventury ??
Kde sa taky programator, zawislak na nejakych forach, talkroch uz moze stretnut so zlom ? :ikonka32: :D

Mr_Fixir napísal:
Ale s tym, ze tie decka su drzem a neslusne suhlasim. Uz male decka v skolke pouzivaju take nadavky, ktore som ja prvykrat pocul niekdey v 4. triede.

Mno, nemusi to byt pravda... Moja mama nadava snad castejsie ako 50% mojich spoluziakov... Mozno mam slusnu triedu. :roll:

Aldebaran napísal:
:? Mozno ak by existovalo nieco na sposob verejno prospesnych prac pre deti :lol: :lol:

:ikonka19: Mudro vravis :)

Kam ten svet speje...
Vrazdili uz aj mensie decka ako 13 rokov... :?

ZRudi T.M. Hein napísal:
neviem, možno som sviňa, ale nezda sa vám, že deti sú akosi ...nakolené k heh...tomu čo sa volá zlo...or dark side?
Nehladať za tým žiadne hlášky od vesmírnych ľudí :twisted: , ale faktom je, že čoraz viacej deckác sa stáva do pozície "tých zlých"
Ide to aj s Avatarmi, hláškami, oblubenymi hrdinami alebo nickami...
Napr 14/15 ročný človek s nickom Smrť (oki, keď to je Smrť z Prachetta, ale aj tak...) a každy druhy sce byt Sith (ahoj Saimon :lol: ), Chaosak (ahoj moj brat) a podobne... kde sú časy a hrdinovia, čo zachraňovali ľudstvo??? :?
alebo som divný len ja???

Mno ja si myslim, ze je to preto ze ludi pritahuje Moc(ziadny makcen :D). Myslim, ze Mark Twain povedal, ze kazde dieta sniva o tom, ze by mohlo ovladnut svet...
A podla mna Morgoth nebol zly... To Valar :D To je len divna elfska historia :oops: :D

Aldebaran napísal:
Mr_Fixir napísal:
To je asi tiez taka utopia, pretoze nabehne par lobistov a alkac sa deckam predava nadalej. :roll:


Hej, hlavne ked teraz chcu z lobingu spravit zivnost podla novely Trestneho zakona. Velmi, ale VELMI mi to zacina pripominat Pratchettov Ankh-Morpork a jeho system "kontroly organizovaneho zlocinu", ktory zaviedol Patricij Vetinari...A potom, ze Pratchett je fantasy :P

<OT>
No Pratchett je fantasy, ale inspiruje sa realnym svetom, ktory casto paroduje...
No nie je Ankh-Morpork ako USA ? :D</OT>
A vidite, co ked su deti inspirovane zlymi knihami ? Teraz nie take, ako Mein Kampf, ale napriklad Conan, a kadejaki skreti z lotra a pod :P:P:P
Podla mna by mali zaviest aby sa decka fakt nepozerali na filmy im nevhodne, resp. celkovo obmedzili vysedavanie pred telkou a povinne citanie dobrych knih... (Chlapci od bobrej rieky :D ) Podla mna dnesna mladez malo cita, a akurat furt visi pred telkou kde davaju americke vymyvacky mozgov...


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
zlo sa rozvija hlavne doma a medzi ludmi........podla mna to knihy urcite niesu

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
mna len tak napadlo...akoze by the way...
inspirovali ma spolubyvajuci u mna doma...

akonahle sa niekto prejavy ako "jemny"(nenapada ma lepsie slovo), tolerantny a pod.-akoby to nebolo v mode.
pripada mi, ze mnoho ludi sa hra na prilis drsnych , tvrdych, samostatnych-aj ked nie su.

(napadlo ma to pri pocuvani hudby- moje usne bubienky trpia skoro tak ako susedia, takze sa neodvazujem vojst do vlastne izby, ale musi to tak hucat, pretoze je to cool...toto mi nesedi.) :roll:

ako to teraz tak citam, trochu OT,ci nie?

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad galthea -
1. zmenit byvak
2. nenapadne vymenit poistku za nejaku slabsiu a zacat robit hranolky.
3. spravit to iste s tchaikovskeho symphony n 6. Bolehlav zaruceny.
4. Spravit nieco podobne v noci. Alebo pri nejakej inej cinnosti...
5. Ked nebude fungovat tak slusne poziadat.
6. ak ani tak nie tak najst riadneho buchaca sraca co nabucha ich a aj.... :lol:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
No, hej, je to taký menší OT, lebo sa ani veľmi detí netýka, ani agresie (pričom zohľadňujem, že hudba je otravná...) a ani zla. Takže stačí, ok? :)

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
prepac prepac, ot konci.

myslim, ze ide aj o deti - ja som narazala na to, ze deticky nieco vidia a potom sa to prevali v neskorsom veku takto. ...

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Dnes isiel na CT2 od 20:00 nejaky program o agresivite deti/mladych ludi. Som vydel sice iba koniec, ale asi to blo docela zaujimave. Aj tam ukazovali ako nejaky cernoch v San Andreas mlatil policajta... 8)

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
No prave dokoncievam pracu o poc hrach a detoch, a k tej agresivite len tolko - kolko hier, ktore dneska decka hraju ma (sice sa ho nikto nedrzi, ale ma) rating 18+??? Toto si mnoho kritikov hier, ako povodcov nasilia neuvedomuje, jednoducho rodicia su z ineho sveta a nemaju kontrolu nad tym co decka hraju, lebo sa do toho h***o vyznaju.

Prave pred chvilov som hral GTA SA - paradna hra, brutalna, zabavna, rozsiahla jak svina, dokonca by som povedal, ze ma jemne RPG prvky - zlepsovanie vsetkych moznych statistik (nepovedal som, ze to je RPG, tak ma nechytajte za slovo), velka volnost, mnozstvo moznosti - spominal som, ze ma to celkom chytilo??? :) A to predchadzajuce diely velmi nemusim!!!! A teraz otazka, co si z toho vezme decko, ktore povazuje to, co vidi v TV za realitu??? (a upozornujem, ze na originalnej krabici je velkym 18+)??? Kde je potom problem? V hrach ci v rodicoch????

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
MickTheMage napísal:
No prave dokoncievam pracu o poc hrach a detoch, a k tej agresivite len tolko - kolko hier, ktore dneska decka hraju ma (sice sa ho nikto nedrzi, ale ma) rating 18+??? Toto si mnoho kritikov hier, ako povodcov nasilia neuvedomuje, jednoducho rodicia su z ineho sveta a nemaju kontrolu nad tym co decka hraju, lebo sa do toho h***o vyznaju.

Prave pred chvilov som hral GTA SA - paradna hra, brutalna, zabavna, rozsiahla jak svina, dokonca by som povedal, ze ma jemne RPG prvky - zlepsovanie vsetkych moznych statistik (nepovedal som, ze to je RPG, tak ma nechytajte za slovo), velka volnost, mnozstvo moznosti - spominal som, ze ma to celkom chytilo??? :) A to predchadzajuce diely velmi nemusim!!!! A teraz otazka, co si z toho vezme decko, ktore povazuje to, co vidi v TV za realitu??? (a upozornujem, ze na originalnej krabici je velkym 18+)??? Kde je potom problem? V hrach ci v rodicoch????


Ved to je to najjednoduchsie, zvalit to na hry. :roll:

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
ale je to tak......ale nezvaloval by som to na hry ale asi fakt na tyx rodicov.......ved dnes tu ciha tolko nastrah a blbosti....ale je to v prvom rade o prostredi v akom vyrastame...to nas ovplyvnuje najviac......ked sa niekto narodi v rodine kde otec je znamy basista a matka nieje vobec tak aky predpoklad ma to dieta.....len cinit zlo...jasne ze to neplati o kazdom......lenze je to tak.....ale su aj pripady (a je ix dost) ked dieta vyrasta v slusnej a normalnej rodine a stane sa z neho dost velky galibnik....,,,cize ja by som to nezvaloval na hry.....a este aj TV v dnesnej dobe dost formuje deti....vidia film s drsnym van dammom a potom to hned idu skushat v shkole na ostatnyx

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Ked uz som ho raz citoval, tak to sem napisem, plne sa stotoznujem s nazorom Michala Rybku z Levelu, ktory odpovedal na jeden list tykajuci sa prave nasilia, resp. vekoveho obmedzenia hier. Tot posledna cast jeho odpovede:

Citácia:
„Člověk se musí naučit rozlišovat dobro a zlo - ať už je to nesmyslné násilí, které je pácháno někde ve filmu, anebo násilí, které na něm páchají rodiče. Zákon se snaží pokrýt všechny případy, i když často selhává - a to hlavně kvůli rodičům, kteří nedokáží rozdíl mezi dobrem a zlem vysvětlit svým dětem, protože na ně „nemají čas", nebo je dokonce ke zločinu navádějí, protože to je, ehm, „součástí jejich tradice". Měřítko zákona je hrubé a snaží se pokrýt všechny případy, ať už dokážeš dobro a zlo ve svém věku rozeznat, anebo nikoliv. Můj osobní názor na to je velmi jednoduchý: Pokud komukoliv ublížíš ve hře, nejde o zlo, protože nikomu skutečnému neubližuješ. Ale musíš vědět, že to není reálné, je to jenom stín, mája. Vybít si zlost na něčem neexistujícím je v pořádku, to, co neexistuje, nemůže trpět. Ubližovat bytostem, které existují a trpět mohou, není v pořádku, je to zlé. V tom je ten rozdíl, je to takto jednoduché.“ (LEVEL č. 126, Máj 2005)

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
meloolem napísal:
ale je to tak......ale nezvaloval by som to na hry ale asi fakt na tyx rodicov.......ved dnes tu ciha tolko nastrah a blbosti....ale je to v prvom rade o prostredi v akom vyrastame...to nas ovplyvnuje najviac......ked sa niekto narodi v rodine kde otec je znamy basista a matka nieje vobec tak aky predpoklad ma to dieta.....len cinit zlo...jasne ze to neplati o kazdom......lenze je to tak.....ale su aj pripady (a je ix dost) ked dieta vyrasta v slusnej a normalnej rodine a stane sa z neho dost velky galibnik....,,,cize ja by som to nezvaloval na hry.....a este aj TV v dnesnej dobe dost formuje deti....vidia film s drsnym van dammom a potom to hned idu skushat v shkole na ostatnyx

Ja to poviem strucne: ak sa nejake decko takto sprava podla filmu/hry a nevie rozdiel medzi tymito zalezitostami a skutocnostou, potom to decko je s prepacenim debil a patri na psychiatriu.

Teraz je v mode zvalovat vsetko na hry/filmy/hudbu/co ja viem co este, ale to je podla mna nezmysel. Pokial to ma niekto v hlave v poriadku, tak nepojde strielat ludi zo srandy len preto, ze hral Half-Life alebo videl nejaky akcny film... A ak je niekto cvok, tak by sa raz zblaznil aj bez toho.

Skor si myslim, ze k tej otrasnej "kulture" dnesnych decak (trochu odbocim: sme minule hrali futbal na skolskom ihrisku a vedla mali telesnu prvaci ZS. Sme neverili vlastnym usiam, s akou frekvenciou nadavaju a ake nadavky pouzivaju... to my sme take slova vtedy ani nepoznali...) skor prispieva prostredie a vychova. K vychove sa vyjadrovat nebudem (pretoze tam problemy mozu prist z viacerych smerov, a to rozoberat nemam cas), a k tej kulture, je pravda, ze v sucasnosti sa prezentuje ako "cool" ked si sfetovany debil... ale to len tak na okraj.

/rant

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
videli ste bowling for columbine????tam je o tejto agresii v USA......typci to zacali zvalovat na mansona a jeho hudbu a tak a tak sa reziser vybral za mansonom a opytal sa na jeho nazor......zacal vykladat a hovoril prekvapivo mudro......napr nieco v tom zmysle akoze je jednoduxe to zvalit na neho ale malokto to prisudzuje vlade ktora poziva politiku zastrasovania.....ved to co sa v USA dialo v 60-tyx rokox bolo uplne strihnute.....

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 103 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun