HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 28 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tak, snáď viete, o čo ide. V poslednom mesiaci sa na Slovensku zdvihla vlna kritiky voči momentálnemu manažmentu STV. Dôvodom je podľa všetkého nízka kultúrna úroveň vysielania STV, častokrát nevkusné relácie (Superstar, Drišľakoviny, Pošta pre teba, Svadba snov, telenovely, atď.) a absencia vlastnej tvorby (filmovej, seriálovej, dokumentárnej a podobne).

Mňa to celkom zaujalo, pretože debaty o kultúre, umení a definícii v kusu tak trochu "hrajú na moju strunu" (každý má nejakú úchylku :) ). Taktiež, ak sa podarí, zvyknem pozerať Pod lampou (mimochodom skvelá relácia, aj keď Hríb mi niekedy lezie riadne na nervy) a tam boli posledné dve časti venované práve tomuto problému.

Takže, aký je na to celé váš názor?

Čo môžem ja povedať naisto je, že pán Markovič klesol za posledný mesiac v mojich očiach až na úplné dno (a to som si ho donedávna ako humoristu značne vážil) vďaka svojmu arogantnému, neslušnému a nekultúrnemu (aha, paradox :) ) vystupovaniu a na druhú stranu pán Rybníček v nich značne stúpol, pretože si stojí za svojím, svoje názory prezentuje inteligentne a zdá sa, že sa nesnaží zavádzať (alebo to robí veľmi dobre). Z niektorých predstaviteľov iniciatívy mám tiež pocit, ako keby ani veľmi nevedeli, o čom hovoria, hlavne ak reč padne na ekonomickú a politicko - právnu stránku veci.

Osobne som niekde v strede, alebo možno dokonca skôr na strane manažmentu. Na jednu stranu chápem danú iniciatívu a súhlasím s mnohými jej pripomienkami (hlavne čo sa týka niektorých konkrétnych programov a stratégie vysielania), na druhú stranu rozumiem, prečo manažment STV zvolil práve túto cestu a neviem si celkom predstaviť, ako by sa to mohlo vyriešiť inak (predsa len, STV bola ešte pred pár rokmi v dezolátnom stave). Vo vysielaní STV2 sú podľa mňa viditeľné veľké posuny dopredu a aj keď určitá hlúpa bulvárnosť a nevkus na STV1 určite panuje, zrejme to bol nutný spôsob, ako STV zvýšiť sledovanosť, podiel na trhu a zisky.

Dôležitá otázka ale taktiež je, či sa po stabilizovaní situácie v STV ešte podarí zvýšiť kultúrnu hodnotu vysielania aj na jednotke (a či by už aj nebol čas s tým niečo začať robiť). Lebo ak nie, nebude to (aspoň podľa mňa) dobre.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Nuz tiez som sledoval inkriminovanu relaciu, ale musim povedat, ze tak uplne nechapem o co kritikom ide - resp. chapem, ale zda sa mi to zbytocne. Ono presne ako to prezentuje Rybnicek, Jednotka sa snazi byt pre divaka masoveho, snazi sa ho prilakat a Dvojka sa snazi byt niecim kvalitativne uplne inym. A tak to podla mna je v poriadku. Uz absolventi stredoskolskej ekonomiky a marketingu vedie, ze akosi kazda organizacia potrebuje k behu peniaze. A to co dostava STV od statu (resp. od nas) urcite nebude stacit na beh televizie s dvoma kanalmi. Co sa toho nevkusu tyka... Superstar - neviem moj pocit je taky, ze tato relacia sa STV nadmieru vydarila, druha otazka je ci vazne patri na obrazovky verejnopravnej TV... (ano priznavam sledoval som SHS, a povazujem ju za najvydarenejsiu komercnu relaciu za poslednych X rokov na Slovensku, a neviem si predstavit ako by ju sprasila napriklad Markiza. Podla mna v podani Rybnickovych ludi mala tato show svoje kuzlo, a ja bratia Cesi nam ju zavideli :) )

Komercia, to je dnes skoro ako hnusna nadavka, ale urciti ludia by si mali uvedomit, ze bez toho to dnes jednoducho nejde. Ked si spominam na stare casy (86-87), tak uz v tej dobe mala ORF1 plno komercnych programov a na ORF2 z tej doby sa ani nepamatam (cim mozem predpokladat, ze mala iny typ programov, ktore mna ako male decko absolutne nezaujimali). STV sa najprv musi stat ziskova, musi niekde nahrabat peniaze, aby niekedy v buducnosti (blizkej, ci vzdialenejsej) mohla zacat vyrabat (znova) i svoje vlastne programy. A priznajme si, ze pan Rybnicek tu zkrachovanu kopu srotu, ktoru dostal na kolena Meciarizmus (a kto vie este ake -izmy), celkom pekne a pomaly kriesi. Lenze u nas chce kazdy vidiet vysledky prilis rychlo, ale tak to jednoducho nemoze fungovat. (Posta pre teba - tu myslim zacala davat aj CT, Svadba snov - neviem o co sa jedna, v zivote som to nevidel, Drislakoviny - nechapem co na podobnych relaciach ludia vidia, ale ja nie som ludia :), Telenovely - tie su pomaly stare ako TV vysielanie same, mozno jedna telenovale by STV vadit nemusela, ale davat ich xyz???...)

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 30.04.2005
Príspevky: 74
Body: 5

Neprítomný
Na tuto temu som cital vyborny clanok v aktualnom .tyzdni (pozn sefredaktor: Stefan Hrib). Tiez sa priklanam k nazoru, ze "novy zaciatok" STV znacne pomohol. Na jednej strane, mainstreamove programy ako Superstar, ci Posta pre teba degraduju "kulturnu uroven" STV, na druhej strane pritahuju divakov, a tym padom aj peniazky z reklamy. Samozrejme vyvstava tu argument, ze verejnopravna televizia nie je odkazana na peniazky z reklamy, ved velku cast jej prijmov tvoria koncesionarske poplatky, ale "novej" STV zostali z predchadzajuceho obdobia velke rozpoctove diery, ktore sa musia nejak zalatat. Velkym pozitivom na sucasnej STV sa mi zda druhy kanal, ktory hlavne vo filmove vecery dava do programu ozajstne filmove lahodky (naposledy Plechovy bubienok)a tvori vyborne relacie (spominane Pod lampou, Metro, Literarne oko). Stv2 este nie je CT2, ale potencial na rast pri sucasnom manazmente tu urcite je. Nepaci sa mi, ze sucasne vedenie si nevie niekedy stanovit primeranu hranicu, take gebuziny ako Kral dobytka ci Drislakoviny by na obrazovke STV nemali co hladat.

_________________
[Running] Okay, so what am I doing? [Sees man also running] I'm chasing this guy. [Man shoots] Nope. He's chasing me. / Memento, 2000 /


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Cely problem je v tom,ze par panov,ktori sa angazuju v tejto vyzve,su vskutocnosti bud urazeni,nakolko boli ohrdnuti,alebo jednoducho sa im nepaci,ze nenakrucaju ziadne filmy.Naprikald taky pan SLovak aj v Pod lampou aj v tej vyzve uvadza,ako Rybnicek odmieta Beethovena a filharmoniu a pod.Ak chce tu TV znicit,prosim,onsi neuvedomuje,ze verejnopravnost neznamena,ze bude uvadzat vsetko,naco si zmysli cast v spolocnosti,totiz rozvedme si to takto-Ja pocuvam metal,chcem teda metalove koncerty na STV,pan SLovak chce klasiku zas.No,a teraz aky je rozdiel medzi nami?Metalistov je,dovolim si povedat viac momentalen,ako ludi,ktori pravidelne pocuvaju klasiku.Ale pozor,keby som ja prisiel s takou vyzvou,autopmaticky by som bol odsudeny,kedze kalsika je 'vychovna' a pre vzdelanie.BLUD.Klasiak bola svojho casu ako dnesny metal,rap ci pop,ludia to zboznovali,bolo to v dobe,ked sa formovalo akesi vzdelanectvo a pre vyssie vrstvy.To akosi pretrvalo a aj teraz sa to javi ako nejaka vznesenost.Ale tak,ako vymizne oblak z modrej oblohy,tak,ako sa minie den,tak sa strati i hudba doby.TAk pekne poprosim,spamatajte sa.O 200 rokov mozno bude hi hop tym,cim je dnes klasika.(ospravedlnujem sa za vybuch ohladom hudby)Zaver-tlaci sem nieco,co bude pocuvat 5 ludi,a ohana sa tym,ze to je kultura,Su len urazeny a bez roboty,to chapem,aj ja by som sa bil o peniaze.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Hmm . Ja relacie ako SHS nesledujem a zistujem ze dobre robim ...ale ak to niekto sleduje v pohode asi nieco na tom ludia vidia... STV ma istotne s toho zisk a ten im neberiem....
Ak sa na to pozrieme z druhej strany istotne to je zaujimave....Kazdy vravi SHS ..Mojsejovci a podobne relacie su SHIT(Brak .....) ja s nimi suhlasim ...aleee je dost zaujimave ze to dost ludi sleduje takze asi ich to zaujima a to je podstatne.
Ak by niekto daval v STV neaky koncert (myslim vaznu hudbu) poviem vam sledovalo by ho asi tak 1% divakov ....ale ak daju take nieco ako SHS to ma oproti tomu uplne inu sledovanost... Uvedomme si ze take relacie musia prist a tesme sa s toho nie pretoze su skvele ale cim skor ich tu budeme mat tak tym skor ludia pochopia ake su to hluposti ..(len tak podotknem uz ani nemcov moc nezaujimaju relacie typu Big Brother --uz toho maju dost)
Takze stojim viac na strane manezmentu (aj ked to je tiez banda!!!!)
a co sa tyka relacie Pod lampou tak to musim povedat ze je jedna (jedina) relacia co vobec sledujem na STV ... a sem tam neaky film...
Pretoze neviem ako vy ale ja som uz znechuteny, unaveny sledovanim tych akoze relacii co vlastne nie su o nicom ..je to iba obycajne zabijanie casu...

Co sa tyka toho prostestu resp. tych ludi ...No je demokracia vy ste ju zakladali takze mate pravo na slobodu slova ale to je vsetko ...kazdy si moze povedat co chce len tak mimochodom na co nam je STV2??? Nikto to nesleduje alebo aspon ja mam ten pocit...

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ja mam pocit, ze STV bola dlhu dobu televiziou kde na ukor roznych mensinovych relacii trpel normalny bezny divak. Nechapem preco si niektori ludia myslia, ze verejnopravnost znamena neziskovost, resp. intelektualne zameranie. Myslim si, ze kedze STV je z velkej miery financovana ludmi tak by mala vysielat to co chcu ludia vidiet. A co chcu ludia vidiet nam jasne ukzuju vysledky peoplemetrov (Superstar, telenovely,..).
Ano poplatky platia aj intelektuali, ale je ich podstatne menej, takze sa musia uspokojit s podstatne mensim priestorom na TV obrazovke.

Pre mna ako divaka sa STV stala po dlhom case pozeratelnou TV, takze jednoznacne fandim jej sucasnemu smerovaniu.


Hore
 Profil ICQ  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Rybnicek a spol. dokazali STV postavit na nohy. Je to maly zazrak po tom co s nou dokazali urobit jej predosle vedenia. A tie hlasy, ze verejnopravna tv nema vysielat take veci ako superstar su hlasy akurat zo sukromnych tv. Na tych ich reciach som sa akurat dobre pobavil. Holt STv bola rychlejsia...

Na druhej strane si myslim, ze treba robit aj slovensku produkciu.
Ale ti herci su inak tiez zaujimavi, teraz ked sa STVcka zmohla tak uz zacinaju mat reci, ze preco netoci nic slovenske. Preco takto nevystupili aj pred takymi 5 rokmi??? Uz sa im asi prejedlo ucinkovanie v zabavnych relaciach. :roll:

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Ad stv - vadia mi tieto veci:
1. nedokazu si korektne ustrazit ani len platby. Maju to zle riesene v zakone a namiesto toho aby urobili poriadny zakon urobia mozno este horsiu novelu, a potom vlastne defacto porusuju zakon sami ak si chcu tie poplatky poriesit ako by si to predstavovali.
2. nechapem preco by mali mat ine postavenie ako ostatne televizie ak produkuju rovnakym systemom brakovite populisticke relacie. Teda ziadne poplatky
3. ak maju mat poplatky tak nech neprodukuju sprostosti.
4. poplatky nemozu byt viazane na prijimac lebo je to absurdita - ja napriklad tv pouzivam na pozeranie videa a ma nezaujima stv ani markiza. Preco to mam platit, za TV prijimac? Ak uz poplatky tak bez rozdielu vsetci. Potom staci kapitola v statnom rozpocte a nemusia buzerovat ludi.
5. zhrnutie - vedia velmi dobre co chu, co najviac penazi za co najmenej muziky. Nepacia sa mi.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Annun napísal:
Čo môžem ja povedať naisto je, že pán Markovič klesol za posledný mesiac v mojich očiach až na úplné dno (a to som si ho donedávna ako humoristu značne vážil) vďaka svojmu arogantnému, neslušnému a nekultúrnemu (aha, paradox :) ) vystupovaniu a na druhú stranu pán Rybníček v nich značne stúpol, pretože si stojí za svojím, svoje názory prezentuje inteligentne a zdá sa, že sa nesnaží zavádzať (alebo to robí veľmi dobre).


Súhlasím. Markoviča som si vážil ako humoristu, ale správal sa hrozne sproste. Na druhú stranu to u mňa nevyhral ani Rybníček, keď otvorene vyhlásil, že kto kritizuje STV, tak tam nemá čo robiť a dostane výpoveď. Je rozdiel kritika a kritika. Ak by všetci zamestnanci podniku mali len chváliť vedenie, tak by nik neupozornil na prípadné chyby.

Čo sa týka vysielania, tak to vedenie chválim, že STV povzdvyhli. V tej debate mali do istej miery pravdu všetci. STV by mala poskytovať relácie aj pre menšinového diváka. Je ťažko určiť, čo je podstatnejšie, či sledovanosť, alebo či vyjdenie v ústrety mnohým skupinám. No opozícia STV chce, aby sa myslelo na všetkých divákov, ale pritom úplne odstavujú tých, ktorí majú radi komerciu. Superstar a podobne nepozerám (z tupej komercie mam rád akurát americké filmy), ale pozerajú to ľudia, tak ako telenovely, takže by to mali vyvážiť a vysielať aj trocha z toho aj z toho.
A čo sa týka domácej produkcie, tam je to naozaj úbohé a to už pekne dlho a niečo by sa s tým malo robiť. No veľké zmeny sa nedajú robiť hneď, ale postupne.


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad corwin - celkom pekne o tej kritike. pritom ma napadlo tento citat jedneho z porpednych svetovych managerov.

Who agreed with you 3 times - fire him.
(Kto s tebou suhlasil 3 krat - vyhod ho)

Pointa - taky je pre firmu iba robot, ktory nemysli a firma nanapreduje.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ad Kleriker: no neviem, ale asi s tebou celkom nesúhlasím. Mne sa nezdalo, že by Slovák tvrdil niečo v tom zmysle "púšťajte veľa klasiky". On skôr hovoril niečo ako "nepúšťate žiadnu klasiku a to je chyba". A s týmto jeho názorom ja úplne súhlasím, tak isto ako si myslím, že na STV chýba aj dychovka (ako to tiež povedal on, aj keď aj on, aj ja, dychovku absolútne osobne nemusíme). To nie je debata o tom, ktorý žáner je lepší a ktorý má viac fanúšikov. To je debata o tom, že každý žáner by mal mať svoje zastúpenie, ak to je žáner na nejakej kultúrnej úrovni. A to, čo je to kultúrna úroveň, by mali posúdiť ľudia, ktorí do toho vidia.
Sylwerdragon napísal:
Uvedomme si ze take relacie musia prist a tesme sa s toho nie pretoze su skvele ale cim skor ich tu budeme mat tak tym skor ludia pochopia ake su to hluposti ..(len tak podotknem uz ani nemcov moc nezaujimaju relacie typu Big Brother --uz toho maju dost)

Ale to predsa vôbec nie je pravda, práve naopak. Televízia už dlho definuje určité trendy v spoločnosti a formuje spoločenskú mienku (tak isto ako ostatné médiá). To je jeden z argumentov predstaviteľov iniciatívy. Boja sa, že vysielaním "nekultúrnych" programov sa hlavne mladá generácia ovplyvní natoľko, že úplne stratí dobrý vkus. A nemecká televízia sa už ani nedá pozerať.
Sylwerdragon napísal:
len tak mimochodom na co nam je STV2??? Nikto to nesleduje alebo aspon ja mam ten pocit...

Je to alternatíva voči vysielaniu STV1. To, že ju sleduje málo ľudí je jednak nepríjemný pozostatok z minulej éry stv (kedy bola dvojka tak akurát na reprízy) a jednak dôsledok jej zamerania na intelektuálnejšie a "umeleckejšie" žánre a relácie.
Vratko napísal:
1. nedokazu si korektne ustrazit ani len platby. Maju to zle riesene v zakone a namiesto toho aby urobili poriadny zakon urobia mozno este horsiu novelu, a potom vlastne defacto porusuju zakon sami ak si chcu tie poplatky poriesit ako by si to predstavovali.

Ale manažment STV nie je zodpovedný za legislatívnu stránku veci. Za tú je zodpovedný parlament a hlavne ministerstvo kultúry. Manažment môže za niečo v parlamente tak akurát lobovať.
Vratko napísal:
2. nechapem preco by mali mat ine postavenie ako ostatne televizie ak produkuju rovnakym systemom brakovite populisticke relacie. Teda ziadne poplatky
3. ak maju mat poplatky tak nech neprodukuju sprostosti.

To je viac menej pravda. Otázka je, čo je braková relácia a čo nie. O tom je podstatná časť celej tej debaty okolo. STV má iné postavenie od ostatných tv preto, lebo má za úlohu formovať určitým spôsobom kultúru na Slovensku, čo ostatne´televízie robiť nemusia.
Vratko napísal:
4. poplatky nemozu byt viazane na prijimac lebo je to absurdita - ja napriklad tv pouzivam na pozeranie videa a ma nezaujima stv ani markiza. Preco to mam platit, za TV prijimac? Ak uz poplatky tak bez rozdielu vsetci. Potom staci kapitola v statnom rozpocte a nemusia buzerovat ludi.

S týmto súhlasím. Nedávno podľa všetkého neprešiel zákon, ktorý mal zaručiť, že koncesionárske poplatky budú platiť všetci odberatelia elektrickej energie.
Corwin napísal:
Na druhú stranu to u mňa nevyhral ani Rybníček, keď otvorene vyhlásil, že kto kritizuje STV, tak tam nemá čo robiť a dostane výpoveď. Je rozdiel kritika a kritika. Ak by všetci zamestnanci podniku mali len chváliť vedenie, tak by nik neupozornil na prípadné chyby.

To je pravda. No mne sa páčilo, že to aspoň otvorene povedal a nesnažil sa zavádzať. Páčilo sa mi, že mal gule spraviť rozhodnutie a priznať to (aj keď sa mne osobne to rozhodnutie celkom nezdá). A je tiež treba povedať, že dal možnosť tým ľudom vyjadriť sa verejne a na pôde STV o tom, čo sa im na fungovaní STV nepáči.

Podľa môjho názoru tým ale v STV podporuje akýsi strach kritizovať, čo určite nie je dobre.
Corwin napísal:
No opozícia STV chce, aby sa myslelo na všetkých divákov, ale pritom úplne odstavujú tých, ktorí majú radi komerciu. Superstar a podobne nepozerám (z tupej komercie mam rád akurát americké filmy), ale pozerajú to ľudia, tak ako telenovely, takže by to mali vyvážiť a vysielať aj trocha z toho aj z toho.

Ja si skôr myslím, že hovoril, že aj komercia môže mať svoju úroveň a že aj brakové a komerčné relácie sa dajú robiť vkusnejšie ako tomu je teraz. (osobne to posúdiť neviem, relácie podobného typu viac - menej vôbec nesledujem, čiže toto neber ako môj osobný názor).

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Ad annun -
1. suhlasim ze priamo to stv management nemoze ovplivnit - to ako sa platby budu vyberat. Avsak ak by mali dobry navrh zakona a medialne ho podporili neverim ze pod tym tlakom by im to nepreslo. Ved kto ma v rukach measmedia ma takmer celu politiku v hrsti. Prikladov je plno.
Rybnicek a spol nie je podla mna nicim iny ako ostatny co tam boli. Dokonca by som si dovolil tvrdit ze este horsi pretoze povazujem cenzuru napriklad o tej relacii zidia vs cirkev a koncentracne tabory za ovela horsiu ako nakup mercedesu. To je ale moj sukromny pohlad.
Nemam rad ak sa kritika na urovni odsudzuje vyhodenim z prace - je to podla mna to najhorsie co moze nastat - mam to odskusane na vlastnej kozi. Je to potom cisto chora organizacia kde nikoho nebavi do prace chodit a ked tam je tak ma vsetko v pazi - staci drzat hubu a krok. Nechcem neprosim. Ale takych organizacii je este hodne a bude stale hodne.
2. co sa tyka poplatkov nemoze to byt vyberane od poberacov energie lebo aj tento background je 'chory' ja nemusim pozerat TV ak odoberam energiu a teda toto nemoze byt pravidlo. Jedine mozne riesenie si viem predstavit ako kapitolu v statnom rozpocte tak ako ma ministerstvo zdravotnictva. Alebo ako ma sav ktora patri pod skolstvo tak moze mat aj STV ktora patri pod kulturu. Je tam uplatneny princip vseobecnosti a kvazipodpory kultury. Ine riesenie podla mna neexistuje. V pripade stv.
3. ak si niekto mysli ze stv ma za ulohu produkovat programy typu drislak a pod tak sa podla mna velmi myli. Hoci sa v niektorych pripadoch jedna o vacsinoveho divaka - toto nemoze byt hlavna napln v hlavnom vysielacom case. Na to nemusime tuto kulturu platit. Drislakoviny spravime hocikedy na posedeni. Aka je tam kultura? A je dost inych relacii. takehoto rangu. Ak sa toto nezmeni a nebudu schopny urobit poriadok v tv zakone - nie som ochotny a ani nebudem ich podporovat lebo az prilis mi pripominaju nepekne praktiky ktore som zazil. A hoci som si kedysi povedal ze budem ferovy a budem za vsetko platit. Toto je jedna z vynimiek.
Pretoze nevidim ziaden rozdiel medzi vysielanim stv a markizy nevidim ani dovod na rozdiel medzi platbami pre jednu a pre druhu televiziu. Je to nerovny boj. Keby manazment stv bol schopny uz davno by markizu potopil. Je to prebujnely aparat a pokial nezredukuje stavy a nezvysi efektivnost a neposkytne platcom moznost kontroly - nie som ochotny za to platit.
Iba moje nazory....

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mr_Fixir napísal:
Rybnicek a spol. dokazali STV postavit na nohy. Je to maly zazrak po tom co s nou dokazali urobit jej predosle vedenia. A tie hlasy, ze verejnopravna tv nema vysielat take veci ako superstar su hlasy akurat zo sukromnych tv. Na tych ich reciach som sa akurat dobre pobavil. Holt STv bola rychlejsia...

Na druhej strane si myslim, ze treba robit aj slovensku produkciu.
Ale ti herci su inak tiez zaujimavi, teraz ked sa STVcka zmohla tak uz zacinaju mat reci, ze preco netoci nic slovenske. Preco takto nevystupili aj pred takymi 5 rokmi??? Uz sa im asi prejedlo ucinkovanie v zabavnych relaciach. :roll:


Absolutne suhlasim s tym, co povedal Fixir. Jednotka sa naozaj stava cim dalej tym pozeratelnejsou, co je jednoznacne uspech.

Co sa tyka Superstar, tak je sice pravda, ze to mozno nemala robit STV-cka, na druhu stranu si ani nechcem predstavit, co by z toho spravila Markiza, keby im to priklepli. Aj tak mam pocit, ze cele to halo okolo Superstar vzniklo preto, ze Markiza si spocitala, kolko penazi a reklam jej uslo :roll:

A takisto sa zlepsila aj dvojka- tu som ja osobne donedavna pozeral akurat tak kvoli hokeju a obcas futbalu. Momentalne sa tam daju najst kusky umenia :)

Osobne nemam rad Rybnicka(neviem preco, ja jednoducho nemam rad nijakeho riaditela televizie(Repcika vyslovene neznasam)), ale treba mu uznat, ze STV pomohol. Niekedy ma trochu zaraza jeho prilis "mocensky" postoj voci niektorym kritikom(spominani vyhodeni herci a moderatori)a niektore rozhodnutia(neprist do dnesneho Medialneho Fora na markize), ale celkovo podla mna nastupil spravnu cestu, aj ked obcas vazne spada do "brakovosti".

Cele toto inak asi najviac nahrava Markize, ktora jednak zamestnava vacsinu z vyhodenych "Jednotkarov" a jednak si moze opat na STVcke ventilovat jej postupny rast konkurencieschopnosti, co krasne predviedol Repcik v markize dnes... :roll:

Inak, aky mate pocit z dnesneho Medialneho Fora na Markize?

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
myslim ze nova tvar STV je uplne s kostolnym poriadkom.....ved doters to boli same dlhy a podobne trable...prishiel rybnicek urobil tam doslova revoluciu ale teraz sa to nezda nashim hercom lebo im zrejme nikto nemasti vrecka nedava im tolko prilezitosti......aj ked je dost sporne ze maju reklamu, koncesionarske poplatky a este aj ine dost velke podpory od shtatu.......mali by fungovat tak ako doters len trochu viac mozno podporit tu slovensku tvorbu lebo tej ozaj nie je vela.......btw: to co spravili s relaciou metro im nikdy nezabudnem....to je taky shit ze to az pekne neni.....to je furt o tom istom len blues a podobne muky okolo.....metro predtym bolo uplne fasa po prdeli a clowek sa dozvedel o vselijakej hudbe...teras??nic...nula bodov...

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 30.04.2005
Príspevky: 74
Body: 5

Neprítomný
Aldebaran napísal:
Inak, aky mate pocit z dnesneho Medialneho Fora na Markize?


Aky pocit? Jednoznacne zly. Najviac mi zlc asi stupla pri pohlade na p. Jariabka, ktory sa ohana "vkusom a kulturnymi hodnotami" pricom bol sam clenom rady STV za tvrdeho meciarizmu, ked STV sluzila ako "medialna babka" vtedajsej vlady.
Riaditelia komercnych televizii uprimne priznali, ze STV im ujeda z reklamneho kolaca, herci vyskakovali o upadku moralnych hodnot (pricom s nimi v urcitych bodoch suhlasim), dobry pocit som mal asi len z p. Matheho, byvaleho riaditela CT, ktory sa nestaval ani na jednu ani na druhu stranu a Petra Zajaca, ktory vyslovil zopar zaujimavych argumentov (stv by nemala byt odkazana len na koncesionarske poplatky, lebo bude az prilis zavisla na rozhodnutiach vlady).
Ti, sa vsak ku slovu casto nedostali, vacsinou ich prekrikovali politici, ktorii chrlili populisticke recicky (ANO-Lintner,Slobodne forum-Martinakova), len aby si trocha nafukli stale padajuce percenta pred bliziacimi sa volbami.
Cela diskusia nepriniesla ziadne riesenia, vacsina zucastnenych si prisla len vykydat svoju kopku hnoja na STV a spokojne sa pobrala domov.

_________________
[Running] Okay, so what am I doing? [Sees man also running] I'm chasing this guy. [Man shoots] Nope. He's chasing me. / Memento, 2000 /


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 28 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun