HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 28 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Táto diskusia mi priniesla hlavne veľké sklamanie z pána Markoviča. Pokladal som ho za inteligentného človeka a do diskusie sa zapojil hlavcne kritikou bez počúvania (nevšímal si správu o 30 dokumentoch a stále opakoval že sa nič netočí) ale dorazil to odpoveďou na otáku "Ako sa zmenila kvalita STV" vraj je to zbytočná otázka na ktorú netreba odpovedať (viac nepovedal). Súhlasím, Otázka je zbytočná, odpoveď je jasná, ale... On vidí jasnú odpoveď "kvalita sa rapídne zhoršila" podľa mňa tou jasnou odpoveďou ja ohromné zlepšenie. Odpoveˇje síce jasná ale pre každého iná.

STV sa od nového začiatku určite omnoho zlepšila. Za všetko hovorí len púrístup k programu:
Predtým
Čo dnes dáva Markíza? (prezeranie probramu)
STV1 - nič, ide sa ďalej
(Prezretie programu JOJky)
(do stĺpca STV2 sa ani neoplatí pozrieť)

Teraz pravidelne pozerám čo STV dáva na oboch programoch. Ako malú ukážku by som uviedol Putovanie storočiami s Dvořákom - ktoré určite patrá do Zlatého fondu, či Svet v obrazoch - úspešne konkurujúci Zemi na Markíze (od odchodu Salaya ju prekonáva).

Situácia (vraj) nie je ideálna - ale každý môže povedať čo mu tam chýba. Niektorí účasníci diskusie si predstavovali STV podľa vzoru Arte - veľa umenia, ja som si ju predstavoval podľa BBC samé spravodajstvo, či relácie typu Regionálneho deníka či už spomenutého Svetu v obrazoch. Určite sa nájdu aj taký ktorý túžili po slovenskej obdibe Eurosportu a tak to by sa dalo pokračovať. Ak by vzniklo niečo takéto dostali by sme tú pravú verejnoprávnosť pre menšinového diváka, ktorú by sledovali tie 2% ako Večerníček (ten je jednou z monich výhrad voči STV - presunutie na dvojku kde nemá pravidekný vysielací čas bolo chybou).

Televízia, či komerčná alebo verejnoprávna (stále som sa nedozvedel čo to znamená), však potrebuje peniaze, a nielen tie, hlavne divákov. Nadarmo bude dávať samé kvalitné vysielanie ak ho nik nebude sledovať. STV sa už zbavilo dlhov (to je dobre). Nasleduje fáza presviedčania divákov že sa ju oplatí sledovať (tá ešte len prebieha). Až následne môže prísť obmedzenie komercie - zámerne som nepovedal vylúčenie lebo neverím že niekedy budú stačiť koncesionárske poplatky + vládna podpora.

O kvalite či nekvalite sa toho nahovorilo veľa, hlavne v zmysle "to podľa mňa nie je kvalita", ale málokto povedal čo kvalita je. Ja som Supestar - symbol komercie ktorá na STV nemá čo robiť - nesledoval, vlastne videl som jeden casting a pár finálových vysielaní. Bola to síce "hnusná komercia" ale prezentácie vo finále by som čo sa kvality týka kľudne zaradil vedľa Repete. podobne nechápem výhrady voči Simpsonovcom. Kritici majú pravdu v tom že to absolútne nevhodná rozprávka. Mali by si všakm uvedomi že Simpsonoci v žiadnom prípade nie sú rozprávka. Malému divákovi sa určite zdajú... ako to nazvať?... divný(?), ale hlavne preto že im nerozumie - ako kritici ktorých chybou však je že by porozumeli, ak by sa čo len trochu snažili. K Miluj blížneho svojho len toľkoto: Vysielal sa? Vysielal! A navyše aj s diskusiou. To je dôležité.

Na záver sa ešte vrátim k peniezom ktoré hýbu svetom, televíziou :arrow: programami :arrow: divákmi. Z kade ich vziať?
1 napísal:
Žobrať v parlamente

Najhoršia možnosť. Potom už STV bude rovnako (ne)závislá ako v čase keď k nám ako spasiteľka prišla Markíza (mimochodom, dnes je spravodajstvo slovenskej televízie z trijice STV, Markíza, JOJtrojice najlepšie)
2 napísal:
Pravidelná podpora zo zákona, kde by sa udávala presná čiastka

Pekné ale problematické. Koľko to bude? Bude to stačiť? Ako sa to bude zhodnocovať?
3 napísal:
Koncesie

Hádam najlepšia možnosť ale neverím že budú stačiť. Platili by ste pol-liter či liter mesačne? To radšej pôjdem načierno a aj tak pochybujem že by to stačilo.
4 napísal:
Reklama

Tiež dobrá možnosť len škoda že je tak zatracovaná.
Moje riešenie je Koncesionárske poplatky spolu s reklamou. Je obmedzená a tak by som ju aj nechal (možno zvýšiť % a určite zrušiť zákaz prerušovania relácií, hodilo by sa hlavne Pod lampou). K tomu nejakú tú vládnu podporu ale len na konkrétne projekty a po vzore eurodotácií splatnú až po dokončení práce.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.12.2004
Príspevky: 92
Body: 5
Bydlisko: Žilina

Neprítomný
1. Reformy v STV boli potrebné a nevyhnutné a pán Rybníček bol presne to, čo STV potrebovala.

2. STV 2 (Dvojka) - Vynikajúco urobená, konečne je to riadny kanál (až na ranné opakovania regionálnych denníkov)


ALE :!: :!: :!:

Pôvodná tvorba? Tých pár úbohých dokumentov??? :ikonka26:
Nedajte sa vysmiať! To, že STV nedáva dostatok peňazí na pôvodnú tvorbu je holý fakt!
Nepamätám sa, aké bolo to percento, pamätám si len, že bolo véééľmi smiešne - niečo okolo 3%- a to sa tam okrem iného zarátavali aj prenosy z omší a Odpovede Z Obrazovky.

Nenechajme si preboha zalepiť oči niekľkými lacnými výtvormi. Televízia by mala produkovať predsa aj niečo iné!!!

STV predsa platia všetci diváci!!! - Každý by si tam teda mal nájsť to svoje -> Verejnoprávnosť


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tu je krásny citát ohľadne akcie "Verejnosť za verejnoprávnosť". Vyslovil ho Michal Koščák v aktuálnom .týždni
Citácia:
Skupina Lanžhoťanka bude protestovať (verejnou výzvou "Festivaliaci za festivaly"), aby hrala na všetkých festivaloch. Záujmová skupina "Heavy Metal Forever" napíše výzvu "Dvanásťtisíc slov pre slušný heavy metal", lebo vláda podmietna dať na rizvoj metalu minimálne 2% HDP. Humoristická skupina "Podporme teraz toto", ktorá odohrá 23 mítingov výťaznaj strany, napíše výzvu "Choďte všetci minimálne preč", lebo nová vláda nesplní ich predstavy, že má vyhrať všetkých Zlatých slávikov počas volebného obdobia. Potom vznikne aj výzva "Za tú našu fasa MTV" (vtedy to bude hudobnoprávna televízia pre svet a okolie) s názvom "Aj ja musím byť na MTV minimálne 3 hodiny mesačne".

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Verejnost za sucasnu STV :) http://www.stv.dobryden.sk

No a nech je sranda, som za :)

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
To by mal Annun hodiť do oznamov medzi dôležité.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mick: prave som sa to sem chystal postnut, ale vidim, ze uz si ma predbehol :) Kazdemu odporucam precitat si to


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
a relacia s dvorakom je uplne mucna a brutalne nudna....ako moze niekto tak zdlhavo a nudne rozpravat.......k povodnej tvorbe: mohli by fakt nieco splodit lebo tu toho moc nieje....ale co???filmy ??dokumenty???co ked to bude blbost a vyhodene peniaze.......

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
meloolem napísal:
a relacia s dvorakom je uplne mucna a brutalne nudna....ako moze niekto tak zdlhavo a nudne rozpravat.......k povodnej tvorbe: mohli by fakt nieco splodit lebo tu toho moc nieje....ale co???filmy ??dokumenty???co ked to bude blbost a vyhodene peniaze.......


Ono sa dá, keď je možnosť. Materiálu na tvorenie máme dosť. Veď nemusia konkurovať svetovej produkcii, len niečo, čo zaujme. Minule som pozeral Modrá ruža - úplne pohodová vec a pritom nemohla byť ani nejak nákladná. Pokiaľ si teda naši herci nemyslia že sú celebrity a nebudú si pýtať tučný honorár. Stále krytizujú, že sa tu toho deje málo, tak nech nemajú veľké oči. Keď som počul, koľko si berú niektorí speváci za vystúpenie v bežných reláciách, tak strach a hrôza.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
a tom je asi ten problem.....nase medialne zname osobnosti si myslia ze su neviemake celebrity....alebo si tieto starsie "celebrity" uvedomili ze o nix uz nieje taky zaujem ako pred 20 rokmi tak zacali vyskakovat.....napr taky docolomansky.......kto by uz jeho niekde chcel......nex sa nehneva ale jeho doba uz podla mna davno skoncila...nebol zly ale treba nechat preistor aj inym novsim mladsim twaram

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mozno som cosi prehliadol, ale preco sa tieto "celebrity" ako ste ich nazvali :lol: zacali ozyvat teraz??? V predoslych rokoch za "vlady" inych manazmentov STV sa tocilo tak vela povodnej tvorby, alebo oni vyskakovali na divaka z TV pomaly kazdy den??? To by ma naozaj zaujimalo.

Mne to opat pripomina klasicku slovensku vlastnost. Ked sa niekomu/niecomu zacne darit tak na to zacnu skoro vsetci kydat, nadavat, spisovat peticie, zakladat rozne spolky a ine zoskupenia. To je taky moj subjektivny nazort na tuto situaciu. Neviem, mozno sa mylim. :roll:

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
v podstate mash asi pravdu......chudaci zrazu zistili ze si uz nezaucinkuju v ziadnej povodnej tworbe a inscenacii a podobnyx zalezitostiax tak zacali vyskakovat.........

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
meloolem napísal:
a relacia s dvorakom je uplne mucna a brutalne nudna....ako moze niekto tak zdlhavo a nudne rozpravat.......k povodnej tvorbe: mohli by fakt nieco splodit lebo tu toho moc nieje....ale co???filmy ??dokumenty???co ked to bude blbost a vyhodene peniaze.......

Mohli by natočiť najaký akčný seriál po vzore Klauna alebo Troch divokých anjelov (aspoň ako bola Kobra 11 či Medikopter).

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
zrovna na akcny serial sme este asi nedozreliu ale nemuseli by tocit ani take veci ako nemocnica na pokraji kraxu, poistovna stastia a pod muky,.......ja tie serialy zo srdca nenavidim......kazdy vravi aka parada a nadavaju na telenovely z argentiny ale toto nieje nic ine.....akurat je to ceske tak parada.........a konecne by sa slovaci mohli spamatat a netocit kazdy film o janosikovi, sturovcox atd.......ved sucastnost je dost pestra a ponuka viac nez dost nametov............ja by som na toho debilneho janosika ani nesiel do kina a necakal by som dako zhavo pred TV na premieru.......mne to proste lezie krkom....

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 28 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun