HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
vratko napísal:
ja som hlasoval za gotiku lebo mam rad silove sporty a so 6kg mecom sa da krasne vyburit.


Vratko,ja tu nechcem nikomu protirecit,kazdy ma vlastny nazor a neexistuje 'lepsi' ci 'horsi' styl,iba jedna vec.6 kilovy mec???To mas uz skoro 6 mecov,minule som, mal tu cest stretnut sa s bastardom,ktory mal 1.1 kila.Mece boli lahke,ved techniky s fechtbuchov si pozri.Je to len bachorka,ze mece mali 6 kil.Mali,ali vyseli nad krbom ,alebo to bol katovsky

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ak kleriker - to ze su dnesny ony tintitka neznamena ze mece neboli ako sa pise - boli az do 12 kg....ale to boli turnajove.....o 6kg sa mi nechce bavit uz som sa na to hadal dost - ja viem iba tolko povedat toto co sa teraz vyraba ma od normal zbrane daleko....to je moj nazor hlavne pozostavajuci z toho ze ja osobne s 5kg viem robit hocico a vobec to nie je Hroooooooooooooooozne tazke.....howg

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Upozornrnie: som amatér čo v živote nešermoval. Historický šerm je, ako to vidím ja, divadlo o tom ako sa šermovalo v danej historickej epoche. Zamýšľal sa však niekto z vás akou zbraňou by bojoval v skutočnej vojne (za predpokladu že neexistujú strelné zbrane) a aký štýl by použil (ak nejaký)?

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Vratko,ako to ty vies?Koza,co sa troska asi viac vyzna,povedal,ze mece mali tak kilo(dobre,turnajove povedzme viac,ale to je bnepodstatne,ide om normalne mece),dalej nedavno som mal o tom malu prednasku a bolo mi povedane toto:Jeden moj znamy je archeolog,sermiar a linguista,studuje a preklada fechtbuchy.CO sa tyka vykopavok,najtazsi mec,ktory nasli a predpoklada sa ,ze sa s nim mohlo aj bojovat,mal 4 kila a bol obojrucak,ale najskor tiez len vysel nad krbom.'Cize Vratko,aj ked povies,ze ani oni vtedy nezili.tak vykopavky hovoria svoje a inak dnesne mece su aj 2 kilove,co predstavuje teda tazsie ako povodne.

Bojoval by som palicou :lol: ,niet nad 2 konce

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 1193
Body: 5
Bydlisko: ako kedy - najma BA

Neprítomný
Twoflower napísal:
Zamýšľal sa však niekto z vás akou zbraňou by bojoval v skutočnej vojne (za predpokladu že neexistujú strelné zbrane) a aký štýl by použil (ak nejaký)?

no na toto sa hodi:
v krizovej/hranicnej situacii spoznas skutocneho cloveka, vojna/zivot daneho cloveka je vo vojne v ohrozeni=teda nastava krizova situacia. Vtedy by aj ten najsambest schopny clovek siahol k technikam/zbraniam ktorymi inak pohrda.

no ale co sa mna tyka - mec je celkom lahky, no ak by bola moznost tak by som siahol po kusi (ratas strelne vseobecne or len strelne-moderne?).

kazda zbran ma svoju pre a proti, halaprtna/kopija ti zaruci isty odstup, no ked sa k tebe nepriatel dostane, siahnes po meci/dyke :roll: . Takze ja: kopia +mec :)

a k topicu:
ja rad tazke zbrane a velka zbroj, ja raz udret a dufat ze nepriatel mudra a on nevstat uz -> ja bum-bac :lol: , takze skor gotika.
(ale zase som cestny-podla moznosti, ale japons. samurajov moc nechapem - spachat sepuku - nie dakujem)

_________________
Obrázok
deti .. neverte setkemu co sa povie, bozeee  :P


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad kleriker - 1 kg mec je sprostost a koza sa neviem do coho vyzna - ani nemusim pocitat mechaniku skrze pevnost aby som povedal ze ked sa do toho 1 kg meca opriem tak nevydrzi ani jeden stret nieto este celu bitku....a ma s tym neser - premudrelych o tom je kopec.....uz znizuju hmotnosti na gramy. Cely net je prikladov takych co som pisal a ja ako strojar im verim ovela viacej. Preco budem brat sracku co sa mi rozpadne ked mozem zobrat 5 kg mec do jednej ruky a s nim sa byt? chcem vidiet toho archeologa a podorbit ho otazkam o meci a hrdzaveni ktory mi dokaze zo zhrdzaveneho niecoho povedat hmotnost.....ja s koroziou pracujem cely zivot a neviem to a archeolog vie no dakujem.
Ako som povedal hadat sa mi nechce milis sa ak si myslis ze mec ma gramhmotnosti - nevydrzi.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Vratko,co nevydrzi??Tu nejde len o vahu,aj o pevnost materialu.Inak ako dlho vydrzis sermovat s 5 kilovym mecom v jednej ruke?A ako dlho potom este nemozem tu ruku pouzivat??KEd mas pevnu zliatinu a lahku,aky problem,postupne sa aj v stredovekych casoch zdokonalovali techniky metalurgie.Inak obavam sa,ze s 5 kilovym mecom asi nedokazes vsetko.A inak archeologovia mnohy sa vyznaju aj v chemii,alebo maju chemikov,ty si myslis,ze sa enda vypocitat priblizna hmotnost meca aj ked je zhrdzaveny?Myslis,ze sa neda zistit,ake rozmery mal povodnea od toho sa to odpocitava?Uvazuj,podla cepele,rucky,miesta,kde bol ten mec,a navyse mnoho mecov za zachovalo a nezhrdzaveli,neboli ani v zemi.Inak na internete mas ja miliony ktory tvrdia,ze su prevtelenim Cleopatry a myslim si o nich,ze su blazni,preco by ti tvoji strojari nemohli byt tiez?To s vahou je to iste,ako ked ti sprievodkyna povie,ze tie nitovane kruzkovky mali 40 kilo,alebo ze rytier nasadal na kona pomocou kladkostroja.Dufam,ze tomu tiez veris,ak ano,nemame sa o com rozpravat.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad kleriker - okej tak inak:
1. profilova tuhost ta netrapi? Je ten material spevneny deformacne, precipitacne, tepelne upraveny, ake su tam legury a co je zaklad ? aka bola technologia pripravy? ake bolo tepelne spracovanie? je lesteny? ake je ostrie a kolko je na nom vrubov? kolko je pevnost razom v ohybe daneho konkretneho matrosa a pod...
2. s 5 kg mecom vydrzim sermovat dostatocne dlho - s 145 kg cinkou urobim jeden bench.
3. ruku budem vediet pouzivat o vela dlhsie ako ten co sa proti mne postavi s mecom 1 kg a bude na tej istej urovni sermovania.
4. aka poda bola kysla zasadita? ake boli mechanicke procesy v pode? ako dochadzalo k odlupeniu vrstvy - ako bol mec po dokonceni upraveny a ako tepelne spracovany? ako doslo k jeho tepelnemu ovplyvneniu pocas doby co sa tam nachadzal ako vie kolko vrsty bolo oddelenej.....koeficient blbosti je tam 5.000.000.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tusim vygooglim nejaky inteligentny clanok, toto je zaujimava tema.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
O ano,vsetci sermiari su mantaci,aj ten majster,nic o mecoch nevedia,(ja si to priznavam,ja toho vela neviem,mozno sa mylim,zato to s akou istotou to vsetko vyvracias je az infantilne,co vlastne aj si)ani o serme,zato Vratko,to je poloboh,ze?Nechcel by si si podat Kozu a podmajstrov,titul ti uz len chyba totiz.Inak zabudol si,ze mece boli zachovane aj ine ako s vykopavok a bolo ich dost.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad kleriker -
1. boloboh, tituly a pod. no comment -
2. reagoval som na hluposti tipu zo skorodovaneho meca zistim jeho povodnu hotnost.
3. 5kg nie je vela
4. NIKDY som nepovedal ze nejaky majster ci podmajster je debil alebo ze nieco nevie. Natoz o serme. (BTW serm je iba prenos ducha do fyzickej podoby a na to nepotrebujes nijakeho majstra - staci ak pochopis sameho seba - to ze vela ludi to vie iba s majstrom to neznamena ze majser ta to nauci ako tvojho ducha preniest do danej podoby. On vie prenasat hlavne toho svojho a presiel cestou ktoru pre teba moze otvorit a ukazat ti kroky - ale vies to aj bez neho)
5. Nevytvaraj si modly kde nie su.
6. repete 5 kg nie je vela. A cim dalej to bude menej.
7. Si nereagoval ani na jednu moju otazku...dakujem STACILO. Ako som uz povedal pohadal som sa na tom uz s viacerymi a nikdy ma nepresviedcali inymi argumentami, ako ze to som niekde videl, taky bastard som mal v ruke co mal 1 kg (aj ja a cepel len tak povievala ako spruzina taka bola tenka). Nikdy nic konkretne s fyziky, mechaniky a pod. iba stale to skoncilo ze ten a ten to povedal a nevedeli pocuvat co hovorim. A ten a ten bol pre nich BOH a ten Koza je modla na ktoru sa nesmie sahnut a koza je to co zabrani v tvojom podani mojmu slobodnemu mysleniu a dialogu. PRD!
8. ani na jednu otazku si mi neodpovedal a preto ocakavam ze ked nevies na ne odpovedat tak ani nevies posudzovat korektnost nazorov hociakeho majstra metalurgie, resp. mechaniky.

Teraz uz ozaj HOWG - velmi rad si priznam hociaku chybu, po diskusii a jasnych dovodov, JPP agentura mi na to nestaci - prilis mam v ucte to co som sa doteraz pracne naucil. Priliz si cenim tych profesorov ktory ma to naucili , dokazov co som videl, matematiky, a pod. aby ma nejaky citat hocikoho ktory ani nemusi byt spravny presvedcil ihned o opaku a preto pokial bude iba JPP no comment.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nevytvaram si modly,ja len ze snad neico o tom vedia,ano ,nemam znalosti metalurgie ani nicoho podobneho,to znaci,ze ked ich nemam,mam odsudit kazdeho,kto mi neico povie,aj ked viem,ze on sa v tom vyzna??Ak ano,tak potom budu konverzacne temy velmi obmedzene,ja len chcem povedat,ze aj ten majster by neico vediet mohol.Stoji ma to vela namahy,ale dalej uz nebudem s tebou rozoberat taketo veci,nie si ochotny pocuvat,aj ked je pravda,ze nemam znalosti,tak mece,ktory sa uchovali a NEBOLI v pode,ale v zbrojarnach a podobne,su co?Na ne si ani raz nereagoval,a vies,ze su aj take,aj ekd len vyseli nad krbom,ked uz dosluzili.Si alibista,ale men uz zato dalej nestojis.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad kleriker
1. ach joooo
2 akoze som nereagoval...je to medzi riadkami o JPP, alebo aj inak k tomu sa ti neviem vyjadrit rozumne.
3 a preco mna z neznalosti mechaniky, metalurgie a pod odsudis bez problemov? (ked ti napisem ze som strojar?, ing - sudne inzinierstvo, alias expertizna cinnost v priemysle, PhD - fyzikalna metalurgia ), proste si ma vytocil...ked si spravil hned ty o tom nic nevies lebo koza povedala.
4 mne to howg nejako nepomaha to idniani aj nieco ine muslei robit aby to fungovbalo ....mozno ta fajka.... :!:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ale vratko, prepanajana, ja chapem co chces povedat, ale tvoj sposob reagovania....,,lebo koza povedala" je inteligentny ako ta koza.

Radsej idem hladat historicke fakty.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad alef - suhlas je to presne tak inteligentne ako mi bola ta koza naservirovana....ja som uz take zrkadlo...btw tam je preklep respektive doklep...pradon

edit - mi nedalo...
Citácia:
Koza,co sa troska asi viac vyzna,povedal,
???
Citácia:
ze mece mali tak kilo
???
Citácia:
bolo mi povedane toto:Jeden moj znamy je archeolog
double JPP???
Citácia:
archeolog,sermiar a linguista
technik jak svina ???
Citácia:
predpoklada sa ,ze sa s nim mohlo aj bojovat,mal 4 kila
kto predpoklada??? ja nie, 4 kg v dvoch rukach aspon mojich je nic a to sedim cely den za pc...keby som bol bojovnik ti garantujem ze s 10kg mecom robik krasne kusky ---skusal som to z obycajnym nevyvazenym zavazim a tyckou v posilke a NP kua
Citácia:
tak vykopavky hovoria svoje
svoje hovoria ale co je to to uz ostatny prekrucaju.

tak ma nevinte s nejakej neinteligencie prosim vas.....lebo ja ked sa rozkokosim tak som take zrdkadlo ze az hroza.... :twisted: :wink:

_________________
Obrázok


Naposledy upravil vratko dňa St. 15. Jún 2005, 16:47, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun