HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 73 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
farar_metod napísal:
uz som ticho

A príjmi tento keksík porozumenia.

*keksík porozumenia*

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Dúfam, že nebude vadiť, keď sa vrátim k pôvodnej Mormegilovej otázke. Mladí ľudia žijú znudeným, konzumným spôsobom života a preto výtajú módne výstrelky mladej generácie. O nič moc sa nezaujímajú a preto hľadajú nejaké spestrenie. Nájdu sa aj takí, čo do toho vidia, ale poväčšine ide o trend, alebo snahu začleniť sa a byť cool. Tak ako negermánski hitlerovci, či pubertálni satanisti.


farar_metod napísal:
pokial pachas zlociny v case vojny nie si banditom, si obycajny vojak

S týmto si dovolím nesúhlasiť, vaša svätosť. No väčšia reakcia by bola OT.


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 09.11.2005
Príspevky: 64
Body: 5
Bydlisko: na cestach...

Neprítomný
bol to revolucionaar so svojimi ideaalmi aj chybami...v case vojny sa zvykne zabiijat ale mysliim ze keby sa nenosil na trickaach a kadejakyych inyych veciach tak by nebol tak znaamy...ako revolucionara ho berem so vsetkyym co k tomu patrii ...ze zabiijal a aj bol zabityy......Ghaandiiho som na tricku este nevidela..ktovie kolko ludii by nosilo jeho na hrudi ?

_________________
nech Vas sily laasky a dobra sprevaaadzaju....S


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 06.07.2005
Príspevky: 24
Body: 5
Bydlisko: Daleká Praha

Neprítomný
Geralt napísal:
che guevara bol proti tomu aby sa fidel bratrickoval s CCCP

Mao Ce Tung se taky nechtěl bratříčkovat s CCCP  :P A víš proč? Stalin se mu zdál příliš měkký. Chci tím říct, že nebratříčkování se s CCCP ještě apriori neznamená 'dobro'  :wink:
Přesně před... moment... třemi dny jsem dosáhl dospělosti (alespoň podle zákonů  :P ) a opustil jsem tak mládí. Bundeswehrová bunda s plackama, kostkovaný kalhoty a velký černý boty mi zůstaly a zřejmě ještě dlouho zůstanou no a protože jsem se pohyboval a pořád ještě trochu pohybuju ve společnosti 'alternativních' mladých lidí, můžu jen potvrdit, co přednesl autor první otázky.
Protože jsem od narození zvídavej člověk, tak jsem se i trochu mimoškolně vzdělával, zejména v historii. Když přišla s 'kolegy' diskuse na nějaký téma, nestačil jsem žasnout. Guevara kouřil doutníky a byl to Kubánec, Sověti přepadli chudáky Němce, Husiti byli největší hrdinové českého národa a další, mnohem neuvěřitelnější p******y, jaký by člověk, kdyby chtěl, nedokázal vymyslet.
Jo a krásný punkový příklad - Sid Vicious. Nevím jak se k němu stavíte vy, ale pro většinu mých kamarádů to byl největší frajer světa co hrál v Sex Pistols a založil punkové hnutí.  :D To, že to byl feťák, měl IQ na hranici schopnosti komunikovat, na basu skoro neuměl hrát (třebaže hudba Pistolí opravdu není zas tak těžká...) a nakonec zabil svojí slečnu a pak i sebe, to už je nezajímalo. Takže takhle nějak...  :lol:

_________________
"V tom pivu musí být něco přimíchaného," pomyslel si Stierlitz a s chutí spolkl další doušek modré tekutiny.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 06.07.2005
Príspevky: 24
Body: 5
Bydlisko: Daleká Praha

Neprítomný
haa27 napísal:
bol to revolucionaar so svojimi ideaalmi aj chybami...v case vojny sa zvykne zabiijat ale mysliim ze keby sa nenosil na trickaach a kadejakyych inyych veciach tak by nebol tak znaamy...ako revolucionara ho berem so vsetkyym co k tomu patrii ...ze zabiijal a aj bol zabityy......Ghaandiiho som na tricku este nevidela..ktovie kolko ludii by nosilo jeho na hrudi ?


Ghandi neměl samopal a krásy taky moc nepobral = nikoho nezajímá (třebaže toho podle mě vykonal o dost víc a lepšího než Che). Smutné ale je to tak.  :P

_________________
"V tom pivu musí být něco přimíchaného," pomyslel si Stierlitz a s chutí spolkl další doušek modré tekutiny.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Hente veci as mi bežne stávajú.. pinočet a tak...

Galadhon napísal:
Che Guevara bol komunista, ktoremu sa idealy vymkli z ruk.  Co je na tom "coolove" nosit na trickach portret lavicového banditu?  :roll:


asi tolko čo nosiť kohokolvek iného.

pre mňa osobne je Che symbol. symbol revolucie (je JEDNO akej) a tragickeho konca. romantická okona ako kedysi lord Gordon Byron...(Gordon bol vlastne tiež len bandita... ked šiel robiť revoluciu do Grecka...)

IMHO o nič menší väčší bandita ako Jánošík...
ano, ked sa na jeho postavu dívaš hlbšie, najdeš hocičo... ale pre mňa je symbol...

ad annun: ten dokument som videl aj ja.. sice som potom chcel tu jeho vlajku čo mám na oknedať dole, ale len som, sa usmial a povedal si, že ked všade na okolo mňa je kristus na kríži, fešák che si tiež môže visieť...

Myslim si ale, že dívať sa na Cheho inak ano symbol je zlé.. tak ako sa ja divam naJežíša ako na symbol... proste sú postavy, mučeníci, ktorí jednoducho nejako pomáhajú obyčajným ludom prežiť...a fungovať...

Tričko mám, nosím a mám ho rád... 8)

Cheho kult osobnosti je fajn, ako napriklad už spomínaného Gordona... dáva generácii hrdinu, rebela, mladého ( :lol:  :roll: ), ktorý zomrel za svoje ideály... a to stačí... (aj ked to NEMUSÍ byť pravda)

ad Ghándí na tričku: už som ho videl. a pre kopu ludí (aj mňa) je to rovnaký symbol ako Che. symbol boja za ideál... za slobodu... (pšt!)  alebo aj M.L. King... proste mučedník a bojovník...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ZRudi T.M. Hein napísal:
pre mňa osobne je Che symbol. symbol revolucie (je JEDNO akej) a tragickeho konca. romantická okona ako kedysi lord Gordon Byron...(Gordon bol vlastne tiež len bandita... ked šiel robiť revoluciu do Grecka...)


Ved v podstate aj Hitler bol len taky romanticky symbol revolucie (je jedno akej) a tragickeho konca...ci nie?  :roll:

Ako uz bolo viackrat napisane, Guevara je na trickach koli svojmu image drsneho sympataka (ved kto by odolal tomu zasnenemu, do dialky uprenemu pohladu mladeho revolucionara), koli tomu, ze vacsina ludi co ho maju na tricku o nom skoro nic nevie (a ani ich to nezaujima) a v neposlednej rade preto, ze hrat sa na lavicoveho intelektuala (pripadne rebela) je medzi urcitymi ludmi IN...


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Keby maju niekde triko Gandiho tak si kupim. A tiez sa mi to tak videlo, ako keby Annun chce povedat, ze ti, ktori su nadsencami Che Guevaru tak su nevzdelanci. (Fakt to tak na mna posobilo)
Pre mna Che znamena presne to, co pisal Zrudi. A suhlasim zo vsetkym co napisal.
A Nightfall ta poznaka z Hitlerom je trochu trapna. Pred tym nez si to placol si si mal polozit otazku Ake boli Hitlerove ciele?  :wink:

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
tak toto speje este k dvom temam
vojnove zlociny a hlupy punkaci
cize 2 * ot
sid vicious bol vol a idol pre 14 rocne punkacky, so sex pistols nehral (uz len stoho dovodu ze mu vypinali gitaru) a basak bol schovany v pozadi, johnny rotten to je stramak

ad corwin - ja neschavlujem zlociny v case vojny, nie som ziadny jej zastanca, ale to co sa deje je fakt, rabovanie a nasilnosti idu s vojnou, sam sapkowsky to celkom naturalisticky popisal v sage

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Nightfall napísal:
Ved v podstate aj Hitler bol len taky romanticky symbol revolucie (je jedno akej) a tragickeho konca...ci nie?  :roll:


ano. a vo filme Pád tretiej ríše je podobne (tragický koniec) vykreslený... A?

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 24.11.2004
Príspevky: 80
Body: 5
Bydlisko: BS-BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nightfall napísal:
Ved v podstate aj Hitler bol len taky romanticky symbol revolucie (je jedno akej) a tragickeho konca...ci nie?  :roll:


Chytas za slova. Ide aj o to, aky druh revolucie propagoval ten ci ony clovek. Nemozes porovnavat Hitlera s Che Guevarom uz len preto, ze jeden z nich bol praviciar a druhy laviciar. Podme teda porovnavat bielu s ciernou...

_________________
Pray for mercy from Puss... in boots.


Naposledy upravil Mormegil dňa Št. 08. Dec 2005, 19:35, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Finrod Elensar napísal:
A Nightfall ta poznaka z Hitlerom je trochu trapna. Pred tym nez si to placol si si mal polozit otazku Ake boli Hitlerove ciele?  :wink:


Nie su dolezite ciele (tie su vacsinou dobre), ale prostriedky. A tie boli u oboch spominanych zle.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Nightfall napísal:
Finrod Elensar napísal:
A Nightfall ta poznaka z Hitlerom je trochu trapna. Pred tym nez si to placol si si mal polozit otazku Ake boli Hitlerove ciele?  :wink:


Nie su dolezite ciele (tie su vacsinou dobre), ale prostriedky. A tie boli u oboch spominanych zle.



strašne, ale strašne nerád to robím...

Súhlasím s Nightfallom 8)
ovšem vojna nieje o hraní v kocky... a zasa Adolf vraždil tak povediac, veľkopriemyselne, che len tak lokálne :lol: ...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Kazdy umerne svojim moznostiam


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No ja nesuhlasim, ono nieco mali spolocne ale to je ako porovnavat pistol s rotacnym gulometom. A dobre vieme co Hitler chcel, cista rasa, ovladnut svet atd. Che bol tymto smerom len krvelacny bojovnik za slobodu s krasnym pohladom v ociach.   8)

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 73 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun