HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 78 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Aký je váš (podľa vás) ideálny politický systém?

Môj: kombinácia toho, čo Heinlein použil v Hviezdnej Pechote (Inak by ma zaujmalo, odkiaľ čerpal filozoficke nápady...), komunizmu a demokracie.

Mám popísať Heinleinovu? Plné občianstvo a možnosť voliť zísakš len a iba ak si odslúžiš dva roky (alebo ak ťa bude treba, tak aj dlhšie) vo federálnej službe. Tam sa naučíš zodpovednosti za svoje činy a zodpovednosti k spoločnosti...
Ostatní ľudia sú síce osobne slobodní. múžu mať podniky, prachy a hocičo iné. ale nemožu voliť.
Navyše majú trestný sytém založený nie na väzení a pokutách a dohováraní, ale na bičovaní 8)
„Dejme tomu, že svému štěněti jen vyhubujete, nikdy je nepotrestáte a necháte je dělat doma neplechu… a občas je zavřete venku do boudy, ale brzy je necháte se vrátit do domu s varováním, aby to příště nedělalo. Pak si jednou uvědomíte, že je to již dospělý pes a stále ještě není vychován – pročež vytáhnete pistoli a na místě ho zastřelíte. Poznámky, prosím?“
„No… to je nejpitomější způsob, jak vychovávat psa, o kterým jsem kdy slyšel!“
„Souhlasím. Nebo dítě. Čí by to byla chyba?“

Tak toto bol jeden z jeho filozofických pohľadov na výchovu, trest atď... sice troška som ho okresal, ale snažil som sa tam dať doležité veci 8)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Moja stručná odpoveď:
Ja by som za základnú podmienku nedal službu v armi, ale dosiahnutie vzdelania. Odporúčal by som bakalára z kombinácie sociológia-politológia :lol: . A k tým trestom - veď je to to isté čo teraz, aby naozaj fungovali, traba ku každému páchateľovi vypracovať individuálny psychologický posudok na základe ktorého dostane trest. Koniec hromadeniu väzňov do väzníc, kde sa drobný zlodejíček naučí, všetko čo nevedel a boosovia riadia mafie počas návštevných hodín. Každý dostane trest, ktorý ho naozaj napraví, bude to vlastne individuálna (alebo skupinová - podľa psy. posudku) terapia.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Twoflower napísal:
Moja stručná odpoveď:
Ja by som za základnú podmienku nedal službu v armi, ale dosiahnutie vzdelania. Odporúčal by som bakalára z kombinácie sociológia-politológia :lol: . A k tým trestom - veď je to to isté čo teraz, aby naozaj fungovali, traba ku každému páchateľovi vypracovať individuálny psychologický posudok na základe ktorého dostane trest. Koniec hromadeniu väzňov do väzníc, kde sa drobný zlodejíček naučí, všetko čo nevedel a boosovia riadia mafie počas návštevných hodín. Každý dostane trest, ktorý ho naozaj napraví, bude to vlastne individuálna (alebo skupinová - podľa psy. posudku) terapia.

SUhlasim s Twofloverom, voliť možu jedine tý čo majú minimálne bc. NA čele Senátu by bol kancelár a senát by sa skladal z 500 najinteligentnejších občanov. (Sofokracia)

A Zrudi posli mi pechotu. Od Heinleina som cital len Cizinca a nake poviedky stefako@post.sk

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
zaujimava otazka....

Podla mna idealny sposob vlady neexistuje, resp. je mozny len teoreticky. Totiz, tak ci tak musi niekto riadit (resp. usmernovat) ostatnych. A moc kazi (aj tak dost labilny a ohybny) ludsky charakter a skor ci neskor by to niekto zneuzil. To uz mat radsej vo vlade idiota, nez sialeneho genia :lol:

Idealna vlada by mala vyhovovat kazdemu, ale to sa neda podla mna. Takze idealna vlada je pre mna utopicka predstava...

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Finrod Elensar napísal:
NA čele Senátu by bol kancelár a senát by sa skladal z 500 najinteligentnejších občanov. (Sofokracia)

Nepáčia sa mi takéto presné čísla - iba ak to myslíš na svetovládu. Skôr by som na vrhol 1 senátora na 40 000 obyvateľov.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Twoflower napísal:
Finrod Elensar napísal:
NA čele Senátu by bol kancelár a senát by sa skladal z 500 najinteligentnejších občanov. (Sofokracia)

Nepáčia sa mi takéto presné čísla - iba ak to myslíš na svetovládu. Skôr by som na vrhol 1 senátora na 40 000 obyvateľov.

Máš pravdu, dal som to od oka, tvoje rozlozenie na pocet obyvatelov je omnoho lepsie.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ak máte iný návrh na ich počet napíšte. Ja som to hodil od oka, tak sa mi zdá že v US ich majú toľko.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Vzedlanie NEzaručuje inteligenciu, svedomie alebo zodpovednosť. Nikdy ani nezaručovalo! Nedaj sa zlákať tým, že si na vysokej škole a NIEČO vieš... nikdy.

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Idealna vlada a ani spolocenske zriadenie este neexistuje... Preto je jedina moznost ta ze nam bude vladnut pocitac

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ZRudi T.M. Hein napísal:
Vzedlanie NEzaručuje inteligenciu, svedomie alebo zodpovednosť. Nikdy ani nezaručovalo! Nedaj sa zlákať tým, že si na vysokej škole a NIEČO vieš... nikdy.

A preto odporúčam socio-politológiu. Čo sa tam naučíš je ti o pár rokov na ***. Ale dozvieš sa o existujúcich teóriách a autoroch píšucich k téme. A kto sa už raz naučil ktorá funkcia zahŕňa aké právomoci sa už na to nevykašle a bude sledovať, kto by sa tam najlepšie hodil. Na vyše po troch rokoch učenia o demagógii jej volič tak ľahko nepodľahne.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Aldebaran napísal:
Takze idealna vlada je pre mna utopicka predstava...


Citali ste utopicke predstavy Platona, Machiaveliho a Bacona? Ziadna vlada nikdy nebude vyhovovat vsetkym, takze utopia neni o najlepsej vlade. Len o najoptimalnejsej. Snazit sa vyhoviet vsetkym je blbost, lebo sa tym len odvadza pozornost od podstnejsich veci. Vo vlade by mali byt vzdelany luda (suhlas s Finrodom), no v prvom rade by mali mat moralne hodnoty, lebo inak - cim inteligentnejsi zlodej vo vlade, tym viac si toho nakradne.
Ludia vo vlade by rozhodne nemali byt ovplyvneny nicim: teda viera, nazory na modu, fajcenie, kulturu - ked sa niekomu z nich nieco nepaci a zakaze to, je to diktatura. Pluralita nabozenstva, sloboda fajciarom (s ohladom na nefajciarov), necenzurovat filmy a podobne.
Najlepsi je asi demokraticky - socializmus. Vsetci sa smeju na socializme, no praca pre spolocnost je dobra. Ked sa mame dobre vsetci, tak aj kazdy jeden.


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Už žiadne utópie. Dve posledné stačili. Viac ich nechceme.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Najlepsie sa mali nasi predkovia na pociatku sveta. Bolo to sice divoke, ale svojim sposobom zili cisto v sulade s prirodou... :) Zo zaciatku nepoznali take nieco ako clenenie podla majetku a pod. Ej veru v tomto smere im zavidim, tie jaskyne uz ale nie 8)

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Twoflower napísal:
Na vyše po troch rokoch učenia o demagógii jej volič tak ľahko nepodľahne.


no vidíš. ,mne tie tri roky nebolo treba... ako politika je IBA o demagogii a klamstve. preto strašne obdivujem mr. Gobbelsa a Hitlera, že dokázali národ (inak civilizovaný :P ) zbaliť jak hašlerky a vyslať ho na grose kampf durch die Europa :lol:
ako FAKT toto je dosť drsné, čo tí dvaja dokázali

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ja by som bral ANARCHIA na styl falloutu - s tym ze byb boli rangeri a ako tak by sa udrziaval poriadok ale ziadne dane, a nic obmedzujuce

SYLWERDRAGON -no ty asi chces zacat niaky cyberpunk-nehral si system shock?

_________________
Blep


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 78 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun