HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 21 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Pred nedávnom som sa v téme Most "Košická" dostal k prudšej výmene názorov na Jána Pavla 2 ktorá viedla až k potrebe tému zamknúť. (Týmto by som sa rád Annonovi ospravedlnil za zničenie témi. Jednoducho sa mi to nepodarilo ustriehnuť.) Ale k téme. Vtedz sme dospeli k otázko: "Kto to je osobnosť?" Názory na ro sú veľmi rôzne a mňa by zaujímalo či existuje nejaká všeobecná definícia osobnosti a preto som založil tútú tému. Prsím nediskutujte o konkrétnzch osobnostiach. To by sme znovu rýchlo prešli do flame ako sa mi to stalo s Klerikerom a Zrudim. Skúsme radšej pohľadať definíciu "osobnosti". Čo musí človek spĺňať aby sa ňou stal a či je osobnosť to isté ako celebrita.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nie, osobnost sa len malokedy rovna celebrite. Celebrita je neoddelitelne spata s masovymi mediami, ktore istym (umelym?) sposobom napomahaju udrziavat jej status.

Plus, asi je vhodne si uvedomit, ze pre niekoho moze byt niekto osobnostou a pre niekoho vobec nie. (Jan Pavol II. napr...).


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
Plus, asi je vhodne si uvedomit, ze pre niekoho moze byt niekto osobnostou a pre niekoho vobec nie. (Jan Pavol II. napr...).

A práve o to mi ide. Aké máte kritériá na osobnosť? Nehľadajme konkrétne príklady ale všeobecnú definíciu. Podľa mňa osobnosť musale urobiť niečo v prospech ľudstva. To ešte nestačí ale treba hľadať postupne. Čo si o tom myslíte?

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Od boku:
osobnost by mala vykonat jeden, ci viacero nadcasovych cinov, pripadne istu dobu posobit ako ,,nadcasovy" priklad, za co je uznavana istym poctom ludi.

Hodnotenie, co sa povazuje za nadcasovy cin, je dost subjektivne.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 222
Body: 5
Bydlisko: Košice / Trebišov / hladajte v lese

Neprítomný
Ak si niekto z niekoho berie priklad, uz by to mala aspon pre tu osobu byt osobnost.
Osobnost by podla mna mala mat vplyv na svoje okolie. Nie vnuteny, ale automaticky....osobnost by mala mat silnu auru. dle meho

_________________
Let Light be with you,...
... Darkness will be my power.


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
alef0 napísal:
Od boku:
osobnost by mala vykonat jeden, ci viacero nadcasovych cinov, pripadne istu dobu posobit ako ,,nadcasovy" priklad, za co je uznavana istym poctom ludi.
Hodnotenie, co sa povazuje za nadcasovy cin, je dost subjektivne.


tak tak. vyvraždenie polky Európy sudruhmi Hitler&Stalin bol podľa mňa nadčasový čin. Najbližšie nás to kedy čaká?? :wink:

ne, myslím Dvoukvítek, že aj tato tema by sa mala Locknúť. lebo dávať sem praštené definície typu: jožko mrkvička je osobnosť, lebo spapal pani učitelke psíka a vie o tom celá dzedzina je pakovina. Tak isto aj iné určovanie osobnosti.

Ale dam teda moje:
Osobnosť je človek, ktorý je svojimi činmi (bad or good) natoľko známy vo svete, že pri vyslovení jeho mena sa bude vedieť chytiť aspoň časť opýtaných (Mark Detreux (Ditrú), Jan Pavol II, Aloiz Pepa Náhlovský, Che Guevara, Charles Manson, Matka Tereza, Olivia de Treville :lol: , Michal Rybka)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mozno by som dodal ,,je uznavana co najvacsim poctom ludi" a tie ciny by mali byt asi pokial mozno pozitivne (nepochybujem, ze Adolf Hitler nie je osobnostou pre istu skupinu ludi).

A mohli by sme sa skusit vyhnut dlhym zoznamom mien.


Naposledy upravil alef0 dňa Po. 18. Apr 2005, 12:49, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
alef0 napísal:
Mozno by som dodal ,,je uznavana co najvacsim poctom ludi" a tie ciny by mali byt asi pokial mozno pozitivne (nepochybujem, ze Adolf Hitler nie je osobnostou pre istu skupinu ludi).


veď práve, že sú tu aj Divné skupinky (TM), ktoré majú odlišné chápanie dobra/zla. ale to nič nemení na fakte, že tak ako JP2nd aj AH sú osobnosti... žiaľ... :roll:

tiež definuj vetu:,je uznavana co najvacsim poctom ludí"

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Teda chcel som povedat, ze:
Pre mna AH osobnostou nie je. Ale nevylucujem, ze jestvuju ludia, pre ktorych je.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
osobnost -clovek alebo osoba uznavana poctom ludi (nie je dolezity aky) ako osobnost ci za svoje nazory, ciny, alebo diela. Dolezite je povedat ze to nemusi byt nazor vacsiny -upiearlo by sa tak pravo mensiny na vlastne vyjadrenie nazoru
osobnost by mala byt oznacena za osobnost ak splna kriteria osobnosti ktore si skupina ci jednotlivec sam zvoli

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Osobnosť nemusí byť len svetovo známy človek. Môže to byť ktokoľvek, kto je pre niekoho osobnosťou, kto má na daného človeka vplyv a ten si ho váži.
Je rôzne delenie, osobnosť, vodca, celebrita. No ako pojem "osobnosť" tam patrí každý, kto pre niektorých ľudí niečo znamená. V antike niektorí filozofi radili medzi cnosti aj negatíva, napr. lakomosť aj štedrosť. A delili to ako pozitívna cnosť a negatívna. Preto osobnosť je zrejme aj pápež, aj matka tereza, aj Hitler, či Napoleon. Bez ohľadu na to čo vykonali, lebo pre niekoho sú vzormi, pre niekoho sú opovrhnutia hodní, no žiadna osobnosť nebude nikdy vyhovovať všetkým.


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ZRudi s Pepom Nahlovskym a Michalom "nejaka cudzie slovo" Rybkom suhlasim :lol:

Corwin ma predbehol 8)

Tiez si myslim, ze osobnostou nemusi byt len ziaden masovo popularny a vo svete znamy clovek.

Plno osobnosti sa najde aj medzi nami obycajnami ludkami. Su to ludia, ktorych am ich blizke okolie rado, uznava ich za to co v zivote dosiahlo. Napr. clovek, ktory sa vie postarat o sovju rodinu, pomoct svojim blizkym a posobit pozitivne na tych ostatnych. Netreba hladat osobnost hned v oblakoch, ale treba zacat tu na zemi. :)

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ak je to taketo ponimanie slova "osobnost" tak pre mna su osobnostami moji rodicia..ti pre mna nieco spravili a nie papez ani ziadna ina osobnost...ti ludia sa venovali takmer cely svoj zivot mne a preto su pre mna najvacsimi osobnostami tohto sveta

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
belial napísal:
ak je to taketo ponimanie slova "osobnost" tak pre mna su osobnostami moji rodicia..ti pre mna nieco spravili a nie papez ani ziadna ina osobnost...ti ludia sa venovali takmer cely svoj zivot mne a preto su pre mna najvacsimi osobnostami tohto sveta

:ikonka19:
nádherne povedané Belial... nádherne... máš u mňa bodíky :lol: :lol:
fakt múdra vec

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 02.01.2005
Príspevky: 220
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Mňa najviac fascinuje priepastný rozdiel medzi pojmamy OSOBNOSŤ a CELEBRTIA. Hlavne v posledných rokoch je strašne smutné, keď si mladí ešte relatívne normálni ľudkovia vyberú za svoj vzor nejakú tzv.celebritku, ktorá možno ani nie je hodnotným človekom, ale keďže jej/jeho xicht visí na teba hľadí z každého kúta, je to slávna osobnosť. A vôbec tí dotyční netušia, aké tie celebritky vlastne sú a či sú vôbec hodné obdivu. v drvivej väčšine prípadov si o tom dovolím pochybovať.
Pre mňa sú osobnosti ľudia z okolia, moji priatelia alebo rodičia ktorých si vážim, lebo niečo v živote dosiahli. Nie tie tváričky plné make upu.

_________________
Rozhodla som sa, že budem žiť večne. A zomriem len v prípade, že by mi to nevyšlo.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 21 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun