HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 192 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalšia
Autor Správa

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak to pocka do utorka nasledujuceho, aj ja by som si zahral... :)

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2008
Príspevky: 639
Body: 2
Bydlisko: tv/ba/anywhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
imho: nech sa den konci popravou alebo po uplynuti stanovenej dlzky..
u nas, v real-life mafianskom kolektive plati zasada "zabi kym mozes, lebo v noci mozes zomriet prave ty" resp. ak den trva prilis dlho a nepadaju konkretne mena na popravu, tak game master (u nas ho volame prozaicky: osud) zaveli, ze den sa konci a ide sa spat.
cakat kym sa najde meno vyhovujuce vacsine + mozna neaktivita + nutnost vyjadrenia sa vsetkych zucastnenych = zbytocne predlzovanie..

_________________
chcem tvoriť, načo
teória umenia, chcem
kričať!


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja by som teoreticky tiez dal, ale treba urcit presny termin (to je asi na tebe masotron).

K pravidlam nemam ziadne pripomienky, moze byt kludne "jednoducha" mafia.

Som za casovy limity na herny den (napr. po dvoch dnoch je vzdy noc, bez ohladu na stav hlasovania) a som za zakaz roleplayingu (otrasne to kazi hru).

Co sa tyka postihovania za neaktivitu, mozme to skusit aj bez postihov, uvidime, co to spravi. Skusenost z minulych mafii ale vravi, ze neaktivita je asi najvacsi zabijak. Je tu velky rozdiel medzi mafiou nazivo a mafiou na fore - ak sedis ticho pri zivej mafii, stale tam fyzicky si a ludia si ta vsimnu. Ak sedis ticho v mafii na forach, je ovela vacsia sanca, ze sa ti to prepecie - posty si tu clovek vsima najviac a najviac z nich sudi (kedze ine formy sledovania ostatnych neexistuju).

Neviem nakolko ludia co sa hlasia do tejto mafie maju s forumovymi mafiami skusenosti - tych zopar starych harcovnikov sa zrejme uz naucilo ze hrat forumovu mafiu sposobom "nepostujem", pripadne "nerozmyslam" a "nemam vam co povedat" je hovadina a ze takych hracov treba vesat ako prvych uz len z principu :) a pri nich si viem predstavit hru, kde kontrola tohto bude cisto na hracoch, ale ak budu valnu vacsinu osadenstva tvorit novacikovia, mozno by nejaka podmienka nebola od veci (aspon nieco na styl "dva posty za jeden herny den, inak si mrtvy").

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
(co mate proti rolplayingu?? Ved to je zaklad zivota. Respektive, co myslite pod roleplayingom? Asi nieco ine ako ja.)


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Asi som mal napisat "zly roleplaying". :)

Myslel som tym to, ze hraci mali v starych mafiach (kym sa im to nezakazalo) tendenciu pisat a komunikovat sposobom, aky by sa podla nich hodil k teme danej mafie (teda ak to bola mafia v dedinke menom Kolacikovo, vsetci sa chceli chovat ako Kolacikovania). To bolo sice mile, ale casto to velmi odvadzalo pozornost od hry samotnej a od nutnosti hladat mafianov a miesto toho sa riesili hovadiny typu "kto je starosta Kolacikova".

Ked sa stretnu skuseni hraci mafie, tak to nie je problem, lebo ti hre rozumeju a ani roleplay im nebrani v tom, aby riesili hru samotnu. Ak sa ale stretnu novacikovia, pripadne mix hracov, casto sa niektori z nich nechaju uniest a hra zmrzne na mrtvom bode.

V takom pripade je lepsie to zakazat uplne a je pokoj.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 787
Body: 7

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Okej, takze postupne.
Datum:
Hra zacne az BUDUCI stvrtok(5.2), o polnoci. (Teda prelom stredy a stvrtka, aspon dufam, ak sa nic nezmeni). Kvoli Mortimu a Vincovi.

Zoznam hracov zatial: (ak sa objavia novy doplnime)
- Annun
- Cerebro
- Jay
- Juro
- Lilla
- Majo
- Morti
- Specter
- Vinco
(9) - Chceme vediet pocet mafianov ?

Casovy limit:
Okej, casovy limit bude dva dni, teraz je otazne ci koncit hru predcasne ak sa odhlasuje dakoho smrt abo ju nechad dobehnud do dvoch dni, alebo ci vobec nechat priestoru na zmenu nazoru. (zahlasujem za dakoho, lenze potom sa napisu nejake posty, zhlasuju dalsi ludia, ja som zmenil nazor, ale ľaľa uz je nas vela, uz nemozem). Ak sa konstruktivne nevyjadrite, vymyslim si to po svojom,len potom nechcem ziadne whinovanie.

Neaktivita:
Podla mna je nevyhoda foroveho klonu mafie v tom, ze nevidis tych ludi, teda lachsie zabudnes ze niekto hra. Preto sa potom ludia aj bez prispevkov dostavaju daleko. Mozme to vyriest dvoma sposobmi, a to ze vzdy ked budem mat trochu casu, tak spravim vypis hracov a poctu ich prispevkov, aspon v prvych dnoch. Potom uz bude na vas kamenovat tych co nemaju prispevky. Druha moznost je vytvorit hlasovanie, v ktorom budu len mena. To sa bude objavovat na kazdej stranke automaticky, pripadne, ak si budeme verit, tak by mohol kazdy zahlasovat ked napise prispevok.

Druha moznost je ten "minimalny pocet prispevkov". Pokial sa obmedzi role-play tak to ma vyznam. Ale vacsinou to spada do posthuntingu kde tie prispevky maju nulovy vyznam.

Povolania:
Dajte nejake typi, ake pouzivate, co sa Vam paci, co by ste chceli v hre vyskusat. Pripadne sa tu raz objavili stranky s mnozstvom tych povolani, tak keby ich vedel niekto capnut sem.

Majo napísal:
(co mate proti rolplayingu?? Ved to je zaklad zivota. Respektive, co myslite pod roleplayingom? Asi nieco ine ako ja.)


No, bez roleplay by sa nedla hrat mafia. To je fakt.(Dost pochybujem ze niekto z vas beha po nociach po rodnej vieske a zabija ludi, pripadne ze niekto cez den priamou demokraciou vesa ludi.) Co mam ja na mysli, ze ked sa mafia dala do "prostredia", napriklad na tu lod, tak sa miesto problemu mafie na dvoch stranach riesilo to, kto by mal byt novy kapitan, co s hrou nemalo nic spolocne, ziaden vplyv na nu.

Tak ma napadlo, ze by sa dalo vyskuat este to, zeby sa pred prvym dnom uviedlo "common knowledge" (priklad: Morti je Jay-ov brat, Cerebro byva na kopci, ma dobry vyhlad, etc ... ). To vsak niekedy nabuduce,

_________________
.


Naposledy upravil Mäsotron dňa St. 28. Jan 2009, 15:50, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak to bude buduci stvrtok, rad by som si zahral aj ja. Je moznost, ze v stredu / stvrtok budem cestovat do BA ale momentalne to este nie je iste, takze predbezne sa hlasim. Ak by sa ukazalo, ze nemozem, budem sa snazit dat ti v predstihu vediet.

Co sa tyka casoveho limitu, doteraz sa to riesilo tak, ze den skoncil v momente, ked niekto ziskal nadpolovicnu vacsinu hlasov, alebo vtedy, ked sa dosiahol casovy limit. Podla mna to je tak dobre.

Co sa tyka liniek na stranky s povolaniami, doporucujem http://mafiascum.net. V praci mi to blokuju, takze si nie som sto pero isty, ci to je to, ale niekde tam by mali byt okrem fora so samotnymi hrami aj informacie o hre, povolaniach a podobne.

Common knowledge som pouzil v Sanatoriu a podla mna to hru celkom ozivilo. Robil som to hlavne kvoli prvemu dnu, v ktorom maju inak hraci minimum informacii a takto sa aspon mali o co opriet (z rovnakeho dovodu je v niektorych mafiach dobry napad zacinat nocou).

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 787
Body: 7

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Common knowledge som pouzil v Sanatoriu a podla mna to hru celkom ozivilo. Robil som to hlavne kvoli prvemu dnu, v ktorom maju inak hraci minimum informacii a takto sa aspon mali o co opriet (z rovnakeho dovodu je v niektorych mafiach dobry napad zacinat nocou).


Presne kvoli tomu nastupu prveho dna som nad tym rozmyslal. Mozno to este vymyslim tak ze kazdy bude mat povolanie a zacne sa nocou.

Zapisujem si ta.

btw. link funguje, povolania tam su, dakujem.

_________________
.


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://valec.net/~archimonde/mafia/
nizsie mas povolania

Ak zacinat nocou, potom s vrazdou ci bez? Mozno najlepsie bez vrazdy, teda ze kazdy moze pouzit svoje schopnosti okrem zabijania. Lebo to by si zas niekto vobec nezahral.

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 14.07.2006
Príspevky: 884
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neaktivitu by som určite riešil. Ale nechal by som asi na uváženie GM, kto by bol potrestaný. Pri minimálnom počte príspevkov to fakt stačí napísať niečo, čo nemá žiaden význam. Len by som asi nedal za trest hneď smrť, ajkeď neviem, čo iné - možno napríklad, že by dotyčný dostal hlas alebo dva (ale na popravu by stále stačila polovica hráčov, ten hlas by tam bol naviac). Neviem ale, či by to mohlo fungovať, moc som nad tým nerozmýšľal.

A som za to, aby sa začínalo nocou. Lebo asi v každej mafii zatiaľ nebolo v prvý deň čo riešiť.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 787
Body: 7

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
Ak zacinat nocou, potom s vrazdou ci bez? Mozno najlepsie bez vrazdy, teda ze kazdy moze pouzit svoje schopnosti okrem zabijania. Lebo to by si zas niekto vobec nezahral.


Na zaciatku kazdej mafie je vrazda, ale fiktivna, to znamena ze ziadna z postav neumrie.
Podla mna nocou sa oplati zacinat ak bude mat kazdy povolanie.

Neaktivitu nechcem trestat zhora, teda GM, pretoze to moze byt sucast politiky. Pri normalnej mafii tiez niekto zato ze nerozprava nie je postihovany, uz je na vas hracoch aby ste to poriesili, takze asi sa urobi normalne hlasovanie, abo budem prispevky manulane prepocitavat, ako som uz pisal.

_________________
.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Niektore tie povolania su tam naozaj zaujimave. Nepozrel som si vsetko, ale niktore ma zaujali:

paranoid doctor- zaroven brani pred zabitim, ale zaroven blokuje hracovi schopnosti
bomb- automatcky zabije toho kto mu da posledny hlas (to by nas nutilo rychlehsie hlasovat:)
executioner- ak ma niekto aspon pol hlasov tak ho moze popravit a tak ukoncit den (je bud mafian alebo mestan)
tracker- ak sa cez noc na niekoho zamera, tak zisti, kto bol na neho zamerany
watcher- ak sa na niekoho zamera, tak zisti na koho sa on zameral
reporter- ak sa niekoho zamera, tak vie ci ten nieco cez noc robil alebo bol len doma. Nikedy sa moze cez noc skovat do kancelarie a vyhnut sa tak zabitiu.
šašo- vyhra ak ho popravia. tvori prekazku pre dedincanov, lebo odvadza pozornost od mafie


Z tych blaznivejsich ma zaujali tieto:
mad sientist- cez noc moze nikoho zmenit na zviera. Ten koho zmeni nemoze jeden den hlasovat
"me too"- moze cez den pisat len tak ze cituje inych
politician- vyhra ak za hru ziska najviac hlasov, ale musi aj co najdlhsie prezit. (tuto postavu by som mozno aj zvladol :lol: )


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 787
Body: 7

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo, odkial si tahal tie povolania, s Jurovho abo Annunovho linku .. ???

_________________
.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2008
Príspevky: 639
Body: 2
Bydlisko: tv/ba/anywhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
suhlasim so vsetkym, tesim :)

_________________
chcem tvoriť, načo
teória umenia, chcem
kričať!


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mäsotron: Annunovho. Jurove som zatial nepozeral.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 192 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun