HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pravidla: Wushu
Datum: 30. 12. 2007
Prostredie: postapokalypticky svet v duchu Mad Max
Ucastnici: Venus, Corvus, Lev, alef0
Priprava: povodny plan bol spravit nieco v duchu Kill Billa (americke planiny, atmosfera 60. rokov atd..). Hraci vsak nechceli pouzivat strelne zbrane. Po dlhsich uvahach sme zistili, ze zelany setting, kde ma zbran skoro kazdy sa s poziadavkami sklbit neda. Corvusa napadol Mad Max, ako postapokalypticke prostredie, v ktorom sa da sklbit jedno i druhe. GMoval som ja, priprava nebola ziadna, dokonca sme ani nevideli film.

Priprava trvala cca hodinu. Pred hrou sa vymyslela nosna idea - gang, ktory vlastni dolezity predmet, ktory bol ukradnuty. V danom svete je mnozstvo surovin vzacnych - ropa ma cenu vyssiu nez zlato, vody tiez nie je ktoviekolko a podobne. Ale kdesi daleko existuje Mesto. Jedni ho povazuju za miesto na morskej plazi, kde rastu palmy a vsetkeho je dostatok, druhi ho zase spajaju s obrovskymi rezervoarmi vody a treti pochybuju o jeho existencii.

Gang vlastni mapu veducu k Mestu a mapa bola ukradnuta.

Niekde medzi tym vznikol napad otocit klasicku situaciu, ked hlavnych hrdinov nahanaju zaporaci a chcu z nich vymlatit dusu, lebo im ukradli nejaku dolezitu vec. Co takto to spravit tak, ze gang vyslal postavy vymlatit z dusu z tych, ktori sa previnili proti gangu? Po chvili uvah a zamyslani sa nad ulohami postav sa vymysleli archetypy.

Venus - clenka gangu, ktora sa kradezou mapy sama odvrhla z gangu. Corvus: clovek, ktory bol najaty gangom na to, aby previnilu Venus nasiel a mapu z jej ruk dostal vymenou za manzelku a dieta o ktorej si myslel, ze je mrtva; Lev: cudzinec z dialav, presnejsie z Mesta vyslany svojim Majstrom (znacny vplyv vychodnej filozofie).

Hra prebehla v duchu road movies - akcna nahanacka gangu a Venus, prestrihy na sceny najimania Corvusa aby splnil ulohu, pridanie sa Levovej postavy, opat prestrih na utek Venus a jej zlyhany pokus o kradez v akejsi osade, prestrih na patranie po Venus a jej najdenie v Osade, konflikt s osadnikmi a vybojovanie Venus z ich ruk, navrat do mesta a blood-and-gore scena v bordeli, kde si Corvusova postava a ostatni prestrielali cestu k jeho zene, finalna nocna scena uniku z bordelu a zaverecna nahanacka za Mestom.

Postavy:

Citácia:
Samotar Harry (Corvus)
Byvaly prislusnik dialnicnej policie. Veri ze jeho manzelku a dieta zabili. Stratil zmysel zivota a    travi svoj zivot bezcielnym tulanim pustinou.
- Byvaly policajt 5
- Poulicny bitkar 4
- Hadie oci 3
- Zodpovednost za ostatnych 1 (fear)


Citácia:
El (venus)
Mladucka clenka gangu. Chce zmenit svoj zivot a dostat sa zo sparov gangu.
- Dieta ulice 5
- Cepele 4
- Znamenie gangu 3
- Nasilnik Buck (fear)


Citácia:
Sun (lev)
Mladý mních izolovaný od rodiny, žijúci v zasľúbenom meste. Príbuzný El, ktorú sa vydáva hľadať.
- Z mojich úst pramení múdrosť 5
- Drevo sa bojí mojich rúk 4
- Môj hlas je ako zamat 3
- Rodina 1 (fear)


Scena:
1. color scena. Clenovia gangu v akomsi sklade prave zistili, ze mapu niekto ukradol. Sef(?) zastrelenim potrestal zodpovedneho cloveka. Spred skladu sa ozyva skripanie kolies.

2. nemesis scena. Nahanacka s clenmi gangu. El sa im snazi utiect na ukradnutom aute. Hrozne havaruje v sklade spolu s nahanacmi. Lovci su mrtvi, podari sa jej ujst, ale za cenu straty drahocenneho auta.

3. color scena v bare. Clenovia gangu sa stretavaju s Harrym a chcu ho najat vymenou za jeho manzelku, o ktorej si mysli, ze je uz davno mrtva a jeho male dieta.

4. mook scena. clenov gangu provokuje Sunov nezapadajuci vyraz a strhne sa bitka konciaca sa ich utekom. Sun berie Harrymu fotku jeho zeny, ktora bola v boji podupana.

5. color scena. Harry sa stretava so sefom gangu, je mu ukazana jeho manzelka v okne domu a pristupuje na ulohu. Sun si potajme vypocuje tento rozhovor. Po skonceni rozhovoru sa prvykrat stretava s Harrym. Presviedca ho, ze bude potrebovat pomoc, a podava mu fotku zeny.

6. color scena + scab roll: El putuje peso podla mapy. Cestou stretava pokazenu dodavku, ktoru opravuju nejake zeny. Scab rollom sa jej podari opravit motor. Zeny ju za to odvezu do osady, kde byvaju. V osade sa snazi El ukradnut nejake zasoby, je vsak chytena a priviazana o zasobaren ropy, obyvatelia ju chcu zbicovat a ukamenovat. (Alternativne som mal v umysle spravit nejaky bojovy konflikt s tymi zenami, ale nepouzilo sa to.)

7. mook a nemesis scena: Sun a Harry sa vydavaju po stopach. Dochadzaju do osady (dohoda medzi hracmi, ze El chcu najst a doviest do mesta). Idu vyrvat El z narucia osadnikov. Dvojkonflikt: Sun presviedca osadnikov, ze El nahana gang a ked ju ukamenuju, tak ich gang najde a potresta, Harry zvadza boj jeden na jedneho s bicovatelom. El sa im podari znicenu odviest z osady.

8. color scena. El vysvetluje ostatnym vyznam mapy. Sun opisuje zazraky Mesta, vravi, ze z neho pochadza a ustanovuje vztah medzi sebou a El (su to El je jeho neter). Vymysla sa plan ako si ponechat i mapu (osud El totiz gang ponechal na uvazenie Harryho).

9. mook scena. Vsetci sa vracaju do mesta a zistuju, ze Harryho zena a dieta su v miestnom bordeli. Sun sa tam vyberie ako inkognito zakaznik. Vo vnutri vsak odhadzuje dostojnost a zacne sa prebijat k Harryho zene. El a Harry ho nasleduju, kick-in-the-doorom sa idu vysporiadat s navstevnikmi. Nakonci najdu manzelku a dieta, vezmu ich do auta a utecu.

10. nemesis scena (Sunov fear). Sun sa rozhodne zdrzat prichadzajuce auta gangu, ktory sa dozvedel o masakri v bordeli a chce dopriat cas Harrymu a El na utek. Ukazuje sa, ze skutocny sef gangu je jeho otec, ktory zavrhol svoju rodinu a usiel z Mesta. Nemesis konflikt zalozeny na cistom dialogu plneho opovrzenia v svite dvoch automobilovych reflektorov. Sun sa rozhodne obetovat, aby zachranil ostatnych. Otec straca trpezlivost a nechava svojho syna zastrelit.

11. nemesis scena. Nahanacka na autach 2 (fear Harryho). Divoka nahanacka aut, ktore sa rutia k Mestu. (Tu sa polozila stavka: ak vyhraju konflikt, dostanu sa do mesta, ak prehraju, havaruju).
Auta strasne havaruju, Harry, jeho zena a dieta, skoncia mrtvi, jediny, kto prezije je El.

12. nemesis scena (fear El). Vynara sa Buck, ktory jediny z gangu prezil havariu bez vacsej ujmy. Butch zamladi zneuzival El a teraz, ked naokolo nik nie je, chce si to definitivne uzit na kapote auta. El sa v poslednej chvili podari Bucka prebodnut. Nastava vsak explozia a tragicky zaver.

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa St. 09. Jan 2008, 21:09, celkovo upravené 3 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Svoju postavu budem musieť trochu rozpísať, a vysvetliť jej vznik.

Keďže sme sa dohodli na Kill Billovi, a značné zmeny začali prichádzať pred hrou, mal som dve možnosti, buď sa na postavu vykašlať (chcel som konečne hrať kuul kung-fu), alebo ju nejak rozumne zasadiť do nového settingu. Keď Corvus dal ideu zasľúbeného mesta, ako cieľu svojej a venusinej postavy, vedel som, že bude zaujímavý obrat, ak z toho mesta ja prídem. V mojej predstave to mala byť utopistická spoločnosť, ktorá pre obyčajného človeka je oslnivá v kontraste s okolitým svetom, ale zrejme v nej nie je všetko v poriadku. Toto mohlo viesť k istému disentu z nejakej mníšskej spoločnosti.

Moja základná téma potom bola, že táto postava je svojim majstrom vyhnaná z mesta, pretože takéto uzavreté komunity pretŕhajú väzby s okolitým svetom, a človek stráca citové putá a prestáva byť v istom zmysle človekom. (táto téma mi napadla až pri dohadovaní postáv, a videl som ju v Sex & Sorcery)

Ako Fear som si teda dal svoju rodinu - dohodol som sa s venus, že naše postavy sú príbuznými, a môj Sun mal zrazu dôvod byť so skupinou. Zároveň som sa s alefom dohodol pri poslednej scéne na Nemesisovi, ktorým bol môj otec, presným opakom toho čím bol Sun (detaily boli hmlisté, viem že som mal ideu toho, že som bastardom v rodine a bol som prichýlený mníchmi, aby ma pred otcom skryli, ale toto sa nepremietlo plne do hry)

Téma postavy bola teda, či sa jej podarí naučiť túto lekciu a pochopí čo je to niečo k niekomu cítiť. Prvou scénu som mal s Corvusom. Dohodli sme sa, že musíme poprepájať postavy. Tak som mal mook scénu, v ktorej sa Sun predviedol ako chladný a rozvážny hláškar. Po tom, čo sledoval, ako Harryho otravovali gangstri, sa pristavili pri Sunovi ako pri neželanom pozorovateľovi.

"Čo tu obsmŕdaš, toto nie je nič pre teba!"
Ticho.
Jeden z gangstrov schytí Suna za plece.
"Vypadni odtiaľto!"
"Nepamätám si, že by si bol môj známy, že mi pokladáš ruku na plece."
"Ak okamžite nevypadneš bude to bolieť!"
"Tvoj jazyk vypisuje šeky, ktoré tvoje ruky nie sú schopné splatiť."

Rýchly boj, postavu zdrapli dvaja gangstri a ďaľší zobrali stôl. Sun stál v pokoji a keď sa stôl blížil k jeho hlave, prudkým energetickým miknutím ho rozbil, atď. Pamätám si minimálne jeden dlhý skok dopredu s obratom, ale viac už nie. Nakoniec dal Sun mookom možnosť odísť, pretože hrozil, že rozdrtí hrudník jednému z nich, keď mu naň položil nohu. Sun potom zobral spadnutú pokrčenú fotografiu ženy a dieťaťa Harryho.

Potom ho sledoval a videl jeho stretnutie s gangom. Skrýval sa, akoby tam ani nebol a potom navrhol Harrymu ponuku. Sun vedel, že idú po jeho príbuznej El, a rozhodol sa urobiť s Harrym dohodu - pomôže mu s gangom, ak mu ju Harry pomôže nájsť (Sun totiž nevedel v tomto svete nič, ani jazdiť autom, ani používať zbraň, nevedel ako to chodí)

Tu ma snáď doplnia ďaľší, lebo nejako sme nakoniec El našli. Chceli ju práve kameňovať za krádež, ale rétorikou som ukecal dav, a Corvus spacifikoval nejakého zláka.

Tam bola scéna s tým, že som ju presviedčal, aby s nami išla, vyjavil som svoj pôvod. Tu Sun sršil múdrosťou i pridal Yoda-like hlášku "Do or do not. There is no try." Dohodli sme sa s Harrym, že ak ju nevráti gangu, urobí najlepšie. Gang by ho mohol ďalej vydierať kvôli rodine, a Sun ponúkol Harrymu, že mu pomôže ich zachrániť ako časť svojej dohody (pretože Sun už El našiel, nechcel mu zostať nič dlžný). Tu bola bordelová scéna. Sun znova s pokojom sa tváril ako zákazník a nechal sa zaviesť k Harryho žene. Keď už bol na poschodí, horkokrvný Harry spustil útok, a Sun iba pokrútil hlavou nad jeho nerozvážnosťou a spacifikoval horné poschodie. Pri predvádzaní lietali telá celou chodbou. Jedno z nich zhodilo ďaľšie telo, a z izby sa vynoril posledný mook, ktorý videl túto spúšť. Poslednému mookovi dal Sun na výber, či chce oknom vyletieť, alebo vyskočiť. Mook vyskočil 8)

Pri úteku nasledovala dobrá scéna, kedy bolo vidieť, že do auta sa všetci nezmestia, a jednak sa Sun rozhodol zdržať protivníkov. Rozlúčil sa s El, ktorej povedal, že mu na nej záleží a že je rád, že prešiel dlhú cestu až za ňou. Nasledovalo objatie a hrdinovia sa zjavili, kým Sun mal scénu so svojim otcom. V nej sa rozhodlo, že Sun sa nebude brániť útoku a poníži svojho otca tým, že sa nechá nim zabiť bez obrany. Sun naťahoval čas, až kým jeho otec nedal príkaz na streľbu.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
par poznamok:
- bolo to tusim prve plnohodnotne alefove wushu mastrovanie. zvladol to fajn aj ked bolo na nom vidiet mnoho DnD navykov a ja by som preferoval agresivnejsie strihanie scen.

- na rozdiel od predchadzajucich wushu hier sme mali vela color scen (bez konfliktu), cize sa hranie trochu viac podobalo 'beznemu' volnemu rpg hraniu. ale na druhej strane sme sa stale pred tymi color scenami metaferne dohovarali o com bude.

- do buducna si musime zapamatat davat viac zetonov do mook poolu, pretoze akcne sceny boli dost kratke (hoci dost intenzivne). podobne aj boje s nemesis, dat im viac chi a pouzit nizsi trait, aby bol boj trochu dlhsi a hrac sa mohol 'vyradit'

- inak setting aj idea dobrodruzstva ma velmi dostala. hoci som bol ja jediny ktor Mad Maxa videl, podarilo sa nam celkom dobre zachytit atmosferu. Levova postava bola trochu mimo setting a chvilami som mal problem akceptovat vlozenie vychodnej kultury do postapo australie, ale prekusol som to, pretoze to bola zaujimavo zahrana postava a levovi sa darilo kvalitne hlaskovat :)
inak vedel by som si predstavit dalsiu wushu mad max style hru, ba dokonca kludne aj kampan v inom systeme!

- priprava na hru bola dost dlha, teda presnejsie velmi dlho nam trvalo kym sme sa dohodli na settingu atmosfere.. z povodneho Kill Billa toho moc nezostalo, ale vobec nelutujem :) samotna priprava postav a zapletky nam uz isla dost od ruky.

- bola trochu chyba ze sme dali vsetky feary az nakoniec, pretoze to malo za nasledok nas tragicky koniec :)

- zaverecna scena El vs. Buck na kapote auta bola HUSTA.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
- bolo to tusim prve plnohodnotne alefove wushu mastrovanie. zvladol to fajn aj ked bolo na nom vidiet mnoho DnD navykov a ja by som preferoval agresivnejsie strihanie scen.

Point taken. Bolo to moje druhe mastrovanie (prve v KE), takze nepopieram, ze boli DnD navyky. Chce to viac praxe a bude to lepsie :-) Este keby si konkretne vymenoval, co ti bilo to oci, tak by som sa potesil.

Citácia:
- do buducna si musime zapamatat davat viac zetonov do mook poolu, pretoze akcne sceny boli dost kratke (hoci dost intenzivne). podobne aj boje s nemesis, dat im viac chi a pouzit nizsi trait, aby bol boj trochu dlhsi a hrac sa mohol 'vyradit'

Na nastavovanie dlzky scen podla mna tiez treba trochu cviku a praxe (poznamenam pre nahodneho citatela, ze sme v pripade potreby este dodali nejake zetony, ak sme chceli predlzit scenu).

Citácia:
hoci som bol ja jediny ktor Mad Maxa videl, podarilo sa nam celkom dobre zachytit atmosferu.

Atmosferu, ktoru mam s odstupom v hlave a atmosfera, ktora razila z filmu, sa nepatrne lisia a kazda je dobra svojim sposobom. (Hlavne vidim vela tmy :-), zatial co Mad Max je plny slnka)

Citácia:
zaverecna scena El vs. Buck na kapote auta bola HUSTA.

Videl som ju z opacnej strany. To je scena takeho typu, ktory hraca poznaci tak pozitivne i negativne - v kazdom pripade sa zapise medzi genialne a legendarne :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0:

- DnD bolo vidiet v takom popise a vedeni sceny.. neviem to dost dobre popisat..  :|  inak vies o tom ze si skusenejsi Wushu GM nez ja? ja som mastroval len raz  :lol:

- je to tak ako vravis :) nasa hra sa odohravala z vacsej casti v noci (uvodne aj zaverecne sceny) cez den bola len cesta pustou a oslobodzovanie El. ale to postapo feeling bol podobny (aspon pre mna)

Citácia:
To je scena takeho typu, ktory hraca poznaci tak pozitivne i negativne

preco negativne? (venus co ty na to?)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
- DnD bolo vidiet v takom popise a vedeni sceny.. neviem to dost dobre popisat..    inak vies o tom ze si skusenejsi Wushu GM nez ja? ja som mastroval len raz


Viem, ze som vraj opisoval za postavy (teda im nanucoval aktivitu). A pocet hrani nie je dolezity :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
S tým settingom a mojou postavou úplne súhlasím, ale tak to je daň za menenie dohodnutého settingu, ktorý sme poznali všetci, za setting, ktorý som vôbec nepoznal (a nielen ja). Trochu som pleštil oči, keď alef začal do settingu pridávať 60 roky a Ameriku, dodnes som celkom nepochopil, aký to malo význam :)

A inak k zvyšku som sa vyjadroval, ja sa snažím mástrovať tak, že nehovorím ani za postavy, ani ich činy, ale ani ich pocity.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
-To je scena takeho typu, ktory hraca poznaci tak pozitivne i negativne


ja na tom nic negativne nevidim, teda nemam pocit ze by to na mna nejak negativne vplyvalo......bolo to nieco nove.....znasilnenie som este neopisovala, ale vsetko je raz poprve.... :P

mno mozno Alefovi ako mierumilovnemu cloveku scena nebola po chuti...mno to sa musi vyjadrit sam ako to negativne videl, teda co tym konkretne myslel

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun