HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 110 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalšia
Autor Správa

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
axxis napísal:
Vy si seriozne myslite, ze legalizacia tvrdych drog nepovedie k zvyseniu mnozstva fetakov? Nechapem co je to za argument: kto chce brat drogy ten ich aj tak berie...Predstavte si akukolvek stredoskolsku/vysokoskolsku party kde niekto donesie nejaky stuff, rozhodne sa najde niekto to vyskus a time by time je z neho junk. Ak budu tvrde drogy dostupne kdekolvek je absolutne nevyhnutne, ze pocet fetakov porastie, to nie je je nieco co sa da uhrat ako trava.
ZRudi: chcel by som vidiet to nadsenie v Tvojich ociach ked Ti Tvoja dcera zahlasi: Ocko, ocko uz mam 18. Nedas mi nejake € na pervitin, meskalin a LSD?


Preco by to malo byt nevyhnutne? lakohol je volne a lacno dostupny, su vsetci ludia alkoholici? ja myslim ze drviva vacsina populacie je natolko zodpovedna, aby nezacala ficat na heroine. naviac drogy su dnes vcelku dostupne, pervitin stoji kolko, 5-8e? a kupis ho ozaj na kazdom rohu

samozrejme, nejaky narast by tam bol, ale som presvedceny, ze tych par smaziek navyse vyvasi prospech s okresania 70-80% prijmov mafie. naviac, fetak si dobrovolne, ale ohrozovany organizovanym zlocinom si nedobrovolne, takze je tam aj moralne hladisko - tym, ze ochranujeme tych, ktori si dobrovolne skodia, davame do nebezpecenstva nevinnych.

a opakujem, pozri si tento paper o efekte dekriminalizacie v portugalsku (ktora je vyraznejsia, ako v holandsku, ale zdaleka nie je tak zmedializovana.). prinieslo to minimum negativnych efektov
http://www.cato.org/pubs/wtpapers/greenwald_whitepaper.pdf


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wlacho napísal:
Will napísal:
Wlacho napísal:
Ak budu legalizovane, aspon nebude musiet prepadnut tvoju matku, aby na ne mal


Preco myslis, ze dekriminalizacia = znizovanie cien?


pretoze vacsinu drog dopestujes lahsie jak zemaky. vysoka cena je dana len 'rizikovou prirazkou'


Good shit stoji vela, riziko neriziko. Ked je nieco legalne je rovnako jednoduche z toho spravit exkluzivny item ako ked to je ilegalne. Odvadzat dane znamena mensi profit, mensi profit znamena co? Niekde tu stratu treba dohnat a to bud cenou alebo objemom predaja a v tomto pripade este znizenou kvalitou. Deje sa to v kazdom odvetvi ci uz je to vino, stavebnictvo, potraviny alebo drogy.

Axxis> Lebo vsetky deti si hned ako dosiahnu18 pytaju penaze na cigarety a chlast. Preco by v pripade drog mala mat vychova iny efekt?

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Good shit stoji vela, riziko neriziko.


Neverim :) ktoru drogu je zlozite vyrobit? Synteticke drogy mozes vyrabat na kyble, opiaty tiez nie je velky problem dopestovat a vyrobit, trava dtto. O daniach nehovorim, samozrejme, ak na drogu nasledne das 100e spotrebnu dan, tak to de-facto nelegalizujes, zase to bude vyrabat mafia (akurat ze po nich nepojde protidrogove, ale danovaci...)


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako chces hovorit o legalizacii na nehovorit o daniach? Dostanu normalnu DPH 19%, predaje idu do milionov no tak si spocital kolko odvzdaju zo zarobku? Samozrejme, ze si to vykompenzuju tym, ze 1 gram bude stat tolko co dnes napr. 1,5 gramu. Alebo nedstatnes rovnaku kvalitu. Ten vyrobny poces sa tiez da osvindlovat. Rovnaka situacia je napr. v Holandsku, v coffee shope kupis shit za vela penazi. Nejsu parky ako parky ked chces maso, ze? Ty si myslis, ze ked to nieje velky problem vyrobit tak preto toho bude na tony za 5 korun lebo jedna krajina dekriminalizuje? Svetovy dopyt je velky. Pockaj este ked sa zacnu hrat na legalnu distribuciu a sedet v kancelariach riesit administrativu a platit prenajom za sklad a neviem co ... vsetky tie naklady dostanes na cene.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Ako chces hovorit o legalizacii na nehovorit o daniach? Dostanu normalnu DPH 19%, predaje idu do milionov no tak si spocital kolko odvzdaju zo zarobku? Samozrejme, ze si to vykompenzuju tym, ze 1 gram bude stat tolko co dnes napr. 1,5 gramu. Alebo nedstatnes rovnaku kvalitu. Ten vyrobny poces sa tiez da osvindlovat. Rovnaka situacia je napr. v Holandsku, v coffee shope kupis shit za vela penazi. Nejsu parky ako parky ked chces maso, ze? Ty si myslis, ze ked to nieje velky problem vyrobit tak preto toho bude na tony za 5 korun lebo jedna krajina dekriminalizuje? Svetovy dopyt je velky. Pockaj este ked sa zacnu hrat na legalnu distribuciu a sedet v kancelariach riesit administrativu a platit prenajom za sklad a neviem co ... vsetky tie naklady dostanes na cene.


cize ty tvrdis, ze legalizacia by nepriniesla znicenie cien? com sa drogy odlisuju od bananov, alebo topanok, alebo C vitaminu z pohladu vyroby, distribucie a predaja? ak dostanu DPH je to v pohode, ja som hovoril o spotrebnej dani, ktora by tak vysvihla cenu, ze by sa mafianom oplatilo na nej svindlovat.
samozrejme legalizacia bude mat vyrazny dopad na spolocnost len vtedy, ked legalizuju najvacsi svetovi spotrebitelia, inak sa legalizovane krajiny stanu len vyrobcami a distributormi do sveta, ako mexiko


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
cize ty tvrdis, ze legalizacia by nepriniesla znicenie cien? com sa drogy odlisuju od bananov, alebo topanok, alebo C vitaminu z pohladu vyroby, distribucie a predaja? ak dostanu DPH je to v pohode, ja som hovoril o spotrebnej dani, ktora by tak vysvihla cenu, ze by sa mafianom oplatilo na nej svindlovat.
samozrejme legalizacia bude mat vyrazny dopad na spolocnost len vtedy, ked legalizuju najvacsi svetovi spotrebitelia, inak sa legalizovane krajiny stanu len vyrobcami a distributormi do sveta, ako mexiko


no minimalne ja odlisnost vidim hlavne v tom, ze povacsina drog je (na rozdiel od bananu) navykova (fyzicky a psychicky) ... to znamena, ze ludia su ochotny platit viac

inak v pripade legalizacie drog je 19percentna dan pre stat neudrzatelna, vacsina drog su skratka svinstvo, znizuju produktivitu prace, praceschopnost (pozna niekto pracujuceho narkomana?), znizuju dlzku zivota, neumerne zatazuju zdravotny a socialny system statu ... ak by stat chcel na tom zarobit, radal by soom kludne aj s 600% danou

Citácia:
Prosim ta a dnes ziaria? Skutocne si myslis, ze ak dekriminalizujeme vsetky drogy, tak kazdy druhy clovek zacne brat heroin? Ja som presvedceny, ze kto drogy brat chce, ten ich berie. Ak budu legalizovane, aspon nebude musiet prepadnut tvoju matku, aby na ne mal


no ja myslim, ze pre zabavochtivu mladez je rozdiel kupit nieco chutneho nelegalneho za par tisic a len v urcitych miestach alebo kupit to v legalne snupak stanku hned vedla oblubeneho podniku za par supov ... takze ja by som netvrdil, ze cisla uzivatelov nenarastu
je dobre, ze spominas na matky, tie budu urcite cele bez seba, ked sa z ich deti budu stavat legalni fetaci

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rozmyslam ako je to s alkoholom.

Tam su divoke spotrebne dane, ale konzument ma dve moznosti: bud to uziva v radostnej spolocnosti, v rozumnom bare, za vyssie ceny, ktore garantuju chut, kvalitu a zarucuju prostredie. Kto ide po nizkej cene? Bud socky alebo omladina, ktorej stacia dva litre ribezlaku za 90 centov. Napodiv mam pocit, ze najviac su ohrozeni prave konzumenti, ktori idu po cene a nie po kvalite.

Lenze v pripade alkoholu domace varenie stoji energiu, licencie, hardver :-) ale zase najvacsi problem s nelegalmi nie je v skodlivosti home-brewed veci, ale v odrbavani na daniach.

S travou je problem v tom, ze naklady na domacu vyrobu su nulove, a pri uvolneni je otazka, na com by stat zarabal, jedine mozno na oficialnom predaji semien a na rozumne zdanenom oficialnom predaji v coffeshopoch s garantovanou kvalitou. (Keby ste si mohli vyrabat chlast doma, chodili by ste do barov? :-)

Mafii by sa to neoplatilo vo velkom len vtedy, keby oficialni vyrobcovia vedeli kombinovane pokryt trh tak, aby poskytoval siroke spektrum produktov: od cheap malo kvalitnych veci za 30 centov az po drahsie zalezitosti.

A imho este je tu otazka, ci by stat bol schopny v pripade marihuany stlacit cenu pod cenu cigariet: imho nie.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:

Mafii by sa to neoplatilo vo velkom len vtedy, keby oficialni vyrobcovia vedeli kombinovane pokryt trh tak, aby poskytoval siroke spektrum produktov: od cheap malo kvalitnych veci za 30 centov az po drahsie zalezitosti.


Preco by to nemal dokazat?


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Lebo mne stale nie je jasny ten fenomen, kde si to mozes vypestovat doma este lacnejsie nez najlacnejsi produkt statu (toto v alkohole nie je, rovnako ani pri cigaretach).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
pozna niekto pracujuceho narkomana?

a narkomana chapes ako? Teda, clovek zavisly na akej droge je uz oznaceny (v tvojom slovniku) za narkomana?

alef0 napísal:
S travou je problem v tom, ze naklady na domacu vyrobu su nulove

tak zas ked chces kvalitnu travu tak naklady nie su nulove :) ved velkovyrobne chytaju vdaka velkemu odberu energie. tiez musis mat dake hydro a lampy a hnojiva a semena su tiez dost drahe...samozrejme ze stale sa to velmi oplati oproti kupovaniu u dealerov, ale tak co ja viem, zeby z toho vznikol potom az taky problem? Jednak vela ludi aj tak pestovat nebude moct, lebo sak byvaju u rodicov, alebo na dedine kde im to bude lakat fetky kradnut do zahrady - alebo vsak ludia su proste lenivi a nechce sa im starat o rastlinu. To mas ako s cigaretami preds' - mas na trhu sulaci tabak, ktory je zdravsi, lacnejsi (usulas viac cig) a chutnejsi, a predsa vacsina ludi si nesula, ale kupuje krabicku, lebo je to rychlejsie a su lenivi sa ucit sulat. Tak si myslim ze ak mam moznost si kupit raz za cas white widow za rohom v obchodaku, tak si nebudem doma pestovat burinu co ma aj tak bude drhnut (kedze je okolo toho cela veda pri pestovani aj naslednom osetrovani, water curing atd)

a jak si spomenul pri alkohole: licencie :)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ivko: poznam niekolko kokaine managerov. hafo hulicov. ludi, co zeru hriby, papiere a podobne tiez.
na extaze fici polovica diskotekovych typekov.
a vacsina z nich pracuje

dalsi skvely argument?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
vacsina drog su skratka svinstvo, znizuju produktivitu prace, praceschopnost (pozna niekto pracujuceho narkomana?), znizuju dlzku zivota, neumerne zatazuju zdravotny a socialny system statu ... ak by stat chcel na tom zarobit, radal by soom kludne aj s 600% danou


Ked uvidis niekedy naozajstnu heroin addicted trosku,normalneho zniceneho a zosuvereneho chlapika alebo dievcinu z krvavymi vyrazkami na tvary
Tak ver tomu ze to nema s heroinu ale z primesy ktore v tom heroine boli a z davok kde heroin ani pomaly nebol len rozdrvene lieky alebo pridana omietka :wink: Legalizaciou heroinu by narkoman dostal kvalitnu drogu bez primesy ktora by ho nicila o dost menej..asi ako alkohol

neexistuje na svete ziadny riadne preukazatelny dokaz ze by niekto zomrel na pozitie marihuany
marihuana nema ziadne smrtelne mnozstvo ..maximalne trocha maju problem kardiaci a po dlhom uzivani moznost panickej uzkosti alebo paranoe + slabne pamet

To iste plati aj o extasy ...zopar ludi myslim ze zomrelo ale boli to skor skryte srdcove vady a ktorych nevedeli
u mdma treba dodrziavat pitny rezim a chladit sa a nic sa ti nemoze stat
a pravdaze MUSIS SI DAT KVALITNU DROGU BEZ PRIMESY

To mas akokeby ti niekto miesal cisty lieh do vodky tiez by si po chvily zle vyzeral :)
skratka health narkomanov sa zlepsi
Citácia:
(pozna niekto pracujuceho narkomana?)
aby si sa este nedivil ..mozno ti to len spolupracovnici co si dali v piatok koksik nehovoria lebo poznaju tvoje republikanske nazory :lol:

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wlacho napísal:
axxis napísal:
Vy si seriozne myslite, ze legalizacia tvrdych drog nepovedie k zvyseniu mnozstva fetakov? Nechapem co je to za argument: kto chce brat drogy ten ich aj tak berie...Predstavte si akukolvek stredoskolsku/vysokoskolsku party kde niekto donesie nejaky stuff, rozhodne sa najde niekto to vyskus a time by time je z neho junk. Ak budu tvrde drogy dostupne kdekolvek je absolutne nevyhnutne, ze pocet fetakov porastie, to nie je je nieco co sa da uhrat ako trava.
ZRudi: chcel by som vidiet to nadsenie v Tvojich ociach ked Ti Tvoja dcera zahlasi: Ocko, ocko uz mam 18. Nedas mi nejake € na pervitin, meskalin a LSD?


Preco by to malo byt nevyhnutne? lakohol je volne a lacno dostupny, su vsetci ludia alkoholici?
alkohol nema rovnaku navykovost ako tvrde drogy, myslim, ze keby si si miesto piatkovych par piv a poharikov tvrdeho vzdy dobre slahol do zily ( pri predpoklade, ze tvrdych drog by si si kupil za rovnaky financny obnos ako alkoholu ) tak by som bol zrejme trochu iny
Citácia:
Axxis> Lebo vsetky deti si hned ako dosiahnu18 pytaju penaze na cigarety a chlast. Preco by v pripade drog mala mat vychova iny efekt?
neviem v akom svete a v ktorom roku zijes, ale ano. takmer uplne vsetky deti po dosiahnuti 18 na alkohol pytaju prachy nech je ich zamienka akakolvek...a keby to boli 18-rocni bolo by este velmi dobre. z toho vo som videl ako v mediach tak nazivo tak uz 13 rocni do seba leju bez akejkolvek miery

Ad portugalsky clanok: ako citam je tam dekriminalizacia a nie legalizacia drog. Btw. je tam niekde napisane, ze predaj drog je beztrestny? nemam cas to citat kolmpet cele

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
13rocne deti piju a maju deti
to za nasej mladosti nebolo
ale vobec som nemal na zakladke pijanov, pervitin a podobne. neee
to bola asi ina realität

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Clovece ja som normalne zabudol aky si ty mlady, tu rozmyslam, ze WTF pernik na zakladke... :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 110 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun