HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 50 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou


Toto je naozaj.

Chris Hadfield je skutocny astronaut, kapitan 37 expedicie na ISS, ktory sa dnes vracia z ISS spat na zem. Vo volnom case si na ISS pospevoval a natocil si hudobne video.

http://www.slate.com/blogs/bad_astronom ... space.html

Spravil si taktiez duet s Barenaked ladies:


Kde do macky su 60te roky kedy boli astronauti hrdinovia, cesty do kozmu boli snom kazdeho decka a Mars bol na dosah? Dnes natoci astronaut hudobne video a na youtube to ma 200 tisic pozreti? Preco nam vesmir tak zovsednel?

Vinim Georga Lucasa.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Odpovedal si si z velkej casti sam, vtedy sa totiz lamali nove hranice, kozmonauti mali penisy vacsie nez rakety co ich vozili do vesmiru a Mars na ktory sa dnes nevieme dostat ani za dalsich 30 rokov bol na dosah. Lucas nam skor dal motivaciu ist dalej ktora zostala zabita raketoplanmi a velkou vesmirnou stanicou ktora je sice sexy ale to je tak to jedine. Staci si spomenut, ze cela oslava vypustenia sputniku spocivala v nostalgickom videu. A tak sa kozmonautiky ujali sukromne spolocnosti pri ktorych ked si nasetrim tak sa do kozmu dostanem aj ja, ani nemusim moc schudnut.

Pritom nieje pravda, ze by vyvoj nesiel dopredu ale pre dnesny svet je prioritnejsie riesit ine veci. A tak miesto miliard do vesmirneho vyskumu tieto peniaze nosia agenti CIA do Pakistanu aby si udobrili rozhadzanu, nestabilnu a nespolahlivu vladu. Asi sa musi stat prezidentom nejaky geek.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak miliardy (v prepocte) CIA davala aj pocas 60 rokoch a aj tak sme sa dostali na mesiac

kedysi to bolo o dobrodruznom posuvani hranic, teraz je to v podstate o (pre niekoho) sterilnej vede ...a bohuzial ludia maju radsej dobrodruhov ako vedcov ... ved niesu aj star wars velkym vesmirnym dobrodruzstvom ?

+ napriklad spievajuci astronaut nechava chladnym aj mna

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano ale teraz vseobecne chyba ten kolektivny zapal pre vesmir. Mozno by aj ta sterilna veda nebola taka sterilna keby sme miesto spievajucich astronautov dostavali spravy co vsetko ta veda priniesla.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Ano ale teraz vseobecne chyba ten kolektivny zapal pre vesmir. Mozno by aj ta sterilna veda nebola taka sterilna keby sme miesto spievajucich astronautov dostavali spravy co vsetko ta veda priniesla.
na to aby sa inovovalo vesmir netraba

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Chyba nam Sovietsky zvaz, Gagarin a spol. Predsa len, na space race treba viac nez jedneho bezca.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Chyba nam Sovietsky zvaz, Gagarin a spol. Predsa len, na space race treba viac nez jedneho bezca.
nevadi, ze sovietsky zvaz nie je

superenie bude existovat vzdy. a dokonc aj keby to nebolo tak sa poleti dopredu. (keby zostal na trhu iba jediny vyhladavac tiez nestagnuje ale vyvyja sa) vyvoj vo vesmirnom programe hravo zastupia vsetky firmy, ktore robia bojove ci civilne lietadla a to ci je vojna alebo nie. predpokladat, ze vyvoj obdobny vesmirnemu programu s zastavi je take iste ako predokladat, ze dneska vsetky automobilky proste jeb*u vyvojom o zem a od zajtra uz predavat len take modely ako sa robili dodnes. pokrok nezastavis.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja skor citim taku vec akokeby uz let na orbit alebo na mesiac bola rutina a moze tam ist ktokolvek "vsak sa o teba zazracna technika postara a bude ta pozorovat cely team ludi na obrazovkach na zemi"
poslednu dobu sa nic vazne nestalo maximalne vybuchol jeden raketoplan
a poslednu korunu nudnemu nezaujimavemu "je to pohoda a rutina "PR tomu podla mna nasadila moznost cestovania kohokolvek za peniaze do vesmiru
ja len k tomu povzdychu annuna preco lety do vesmiru niesu uz ziadne dobrodruzstvo a kozmonaut uz nieje hrdina
podla mna aj prva kolonia na mesiaci bude brana ako reality show :(
mozno cesta na mars nieco zmeni ..dufam

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Axxis> Nikto nepovedal, ze sa zastavil pokrok, ale nepokracujeme smerom do vesmiru. A to je velka skoda pretoze teraz ked sa lety na obeznu drahu a mesiac zdaju byt rutina je idealny cas zase posunut latku.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Dreamer
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 1453
Body: 8
Bydlisko: Trencin/Brno
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
buči napísal:
...
podla mna aj prva kolonia na mesiaci bude brana ako reality show :(
mozno cesta na mars nieco zmeni ..dufam


Prave planovana kolonizacia Marsu (Mars One) ma byt vysielana ako reality show. Ja si stale niesom celkom isty, ci to naozaj myslia vazne.

_________________
We are the wounds and the great cold death of the earth
http://last.fm/user/vampirequicky


Hore
 Profil ICQ Facebook  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Axxis> Nikto nepovedal, ze sa zastavil pokrok, ale nepokracujeme smerom do vesmiru. A to je velka skoda pretoze teraz ked sa lety na obeznu drahu a mesiac zdaju byt rutina je idealny cas zase posunut latku.


ja som narazal na toto:
Citácia:
Mozno by aj ta sterilna veda nebola taka sterilna keby sme miesto spievajucich astronautov dostavali spravy co vsetko ta veda priniesla.
resp. som sa snazil poukazat na to, ze vesmirna veda nepriniesla nic co by inak niekto nevyskumal s trochu odlisnym zamerom (nove materialy, komunikacne technologie etc). Space program ide dolu vodou, lebo je stratovy (do urcitej miery sa da dokonca povazovat za zbytocny) a jeho pridana hodnota tuto stratu nevyvazuje. Keby som bol ja leader nejakej krajiny tak tiez nevediem extremne drahy program len aby som potesil nejaku malicku zakladnu jeho fanusikov.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No tak vieme preco niesi leader ziadnej krajiny.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
axxis napísal:
resp. som sa snazil poukazat na to, ze vesmirna veda nepriniesla nic co by inak niekto nevyskumal s trochu odlisnym zamerom (nove materialy, komunikacne technologie etc).

Toto by ma celkom zaujimalo, ci si si to prave vymyslel, alebo to vies aj niecim podlozit?

http://spinoff.nasa.gov/ (citatelnejsia a kratsia forma asi tu: http://en.wikipedia.org/wiki/NASA_spin-off_technologies)

Lebo ten zoznam nie je kratky. A toto su len relativne nedolezite veci, ktore su komercne dostupne ako produkt, nespominaju sa tam vedecke poznatky bez priameho komercneho vyuzitia, ktorych je samozrejme podstatne viac.

Co sa tyka toho, aky je vesmirny program ekonomicky vyhodny, existuje viacero studii, ktore hovoria o tom, ze peniaze investovane do NASA sa premietaju do celej americkej ekonomiky a dobre na seba zarabaju.

Relativne citatelne zhrnutie ma samotna NASA:
http://er.jsc.nasa.gov/seh/economics.html

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
axxis napísal:
resp. som sa snazil poukazat na to, ze vesmirna veda nepriniesla nic co by inak niekto nevyskumal s trochu odlisnym zamerom (nove materialy, komunikacne technologie etc).

Toto by ma celkom zaujimalo, ci si si to prave vymyslel, alebo to vies aj niecim podlozit?
bohuzial vymyslel. ale uz som si zvykol na to, ze na internetoch nie je mozna pravdivost vlastneho nazoru (nech je akokolvek logicky) bez clanku.
Lebo napr. Aircraft anti-icing systems, Video enhancing and analysis systems, Highway safety, Chemical detection, Firefighting equipment.... (z wikipedia co si sem dal) to vsetko su space-exclusive discipliny, ktorymi by nikoho ani len nenapadlo aa zapodievat nebyt vesmirneho programu. Este dobre, ze bola ta studena vojna inac by sa doteraz chemikalie detekovali spevavcami.

Annun napísal:
Co sa tyka toho, aky je vesmirny program ekonomicky vyhodny, existuje viacero studii, ktore hovoria o tom, ze peniaze investovane do NASA sa premietaju do celej americkej ekonomiky a dobre na seba zarabaju.
Pekny clanok, ale ak na seba tie veci naozaj tak dobre zarabaju preco vlastne vobec potrebuju dotaciu od statu? Ja som bol vzdy v domneni, ze technologicke spolocnosti, ktore stoja hlavne na vyvoji a vedia si na seba zarobit nepotrebuju dotaciu od statu...lebo si na seba proste vedia zarobit (IBM).
A vobec, to, ze peniaze(ludi) presunies z NASA do niecoho ineho este neznamena, ze na seba zarobia menej. (zrusis Motorolu - ludi aj patenty si kupi Google, zrusis NASA - doom a oblivion?)

Fakt ten science-butthurt, ktory mate zo zrusenia spaceshipov nechapem. Ludia, ktori na tych veciach pracovali sa nevyparili do vzduchu a nemyslim, ze byvali zamestnanci NASA trpia hladom a smadom. Ak mal niekto na triku nejaky solidny vyskum tak si ho s velkou radostou zaplati hned cela seria firiem aby v nom pokracoval.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vyskum ide

ale vo vojne ide rychlejsie

space race bol ekvivalent vojny

brb

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 50 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun