HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silvester 2006 – ako sme strávili druhé letné prázdniny

Toto je krátka reportáž z akcie, ktorá sa udiala na Silvestra roku pána 2006 na chate postavenej v oblasti menom Dubina. Táto reportáž je písaná z pohľadu organizátora akcie, pána Michala Ganzarčíka. Použitý slovník a štýl odráža momentálnu túžbu autora vyzdvihnúť sa na vyššiu akademickú úroveň a posilniť si svoje formálne vyjadrovacie schopnosti. Akýkoľvek humor, sarkazmus, irónia, či náznak lyriky v texte je len odrazom fantázie čitateľa a nemá nič spoločné s autorom samotným.

Zúčastnené osoby a im prislúchajúce role / úlohy:
Michal Annun – organizátor
Diana Víla – frajerka
Róbert Alef0 – informatik
Maroš Forestmarko – flegmatik
Peter Silverbow – DJ
Eva Nage – premietačka
Kristína Eskarina – Bratislavčanka
Vincent Vinco – kráľ
Šimon Saimon – dieťa z Prešova
Braňo Erken – politológ
Eliška Eliška – hráčka
Martin Cerebro – staršie dieťa
Matej Kleriker  - fajčiar cigár
Obrázok
(zľava doprava: zadný rad - Erken, Eliška, Silverbow, forestmarko; predný rad - Cerebro, Nage, Kleriker, Vincent, Eskarina, Annun, Víla; fotil Alef0)


Chronologický zápis udalostí:

Sobota, 30.12.2006
Spolu s Diankou sme sa s neočakávanou pomocou mojich starých rodičov a rodinnej Octavie dopravili do Popradu, kde sme uskutočnili nákup proviantu a následne sa rovnakým spôsobom presunuli na Dubinu.

Vykúrili sme chatku, pripravili okolie na príchod ostatných a čakali sme.

Nedeľa, 31.12.2006
Ráno bola v chate teplota o poznanie nižšia ako predchádzajúci večer. Po tom, čo sme ustlali, umyli sa a upratali, nás pri bráne prekvapila prvá časť osôb prihlásených na chatu. Chýbala už len Eskarina a Saimon, ktorí mali doraziť o čosi neskôr.

Novo príchodzí nešetrili rôznymi humornými narážkami na to, že sme jeden večer na chate strávili s Diankou sami a skutočne sa dá konštatovať, že boli plní elánu a dobrej nálady.  Tento elán sa onedlho pretavil do energie a nadšenia, s akým zaplnili chatku svojimi vecami a telesnými pachmi. Netrvalo dlho a každá voľná plocha bola obsadená buď vakom, jedlom, alebo v horizontálnej polohe odfukujúcim človekom. Nastal  všeobecný oddych, ktorý trval až dovtedy, kým sa neozvala Eskarina s tým, že sú so Saimonom na ceste.

Na otázku, kto pôjde po nich na zastávku, prejavil opatrný záujem len Vincent, hnaný skôr hormónmi ako úprimnou túžbou ísť sa prejsť. Ja a Dianka sme sa k nemu pripojili z dôvodov ešte prozaickejších – potrebovali sme vyjsť na čerstvý vzduch a Vincent taktiež (podľa nás) potreboval zdatných navigátorov, ktorí ho prevedú okolitým lesom.

Obrázok
(Saimon sa krabím pohybom Odsúva)

Po našom dorazení na zastávku nás prepadli obavy, či sa Prešovčan a Bratislavčanka nenechali autobusom odviesť až niekam na ďaleké lazy. O niekoľko telefonátov neskôr sa nám uľavilo a o nejakú minútku na zastávku dokonca dorazil špinavý autobus, otvoril svoje nechutné dvere a po chvíľke váhania z nich spomínaní dvaja ľudia vyliezli. Nastalo všeobecné veselie, fotografovanie a cesta späť.

Navigačné schopnosti Dianky a mňa sa prejavili okamžite. Bez váhania sme zišli zo správnej cesty a navrhli odvážnu skratku po nezmapovanej odbočke. Bohužiaľ, úspešné zakončenie celej akcie zhatil Vincent, ktorý zbabelými argumentmi („ide to celkom iným smerom“, „tadiaľ sme nešli“, „čo ste sprostí“) presvedčil ostatných o tom, že majú nasledovať jeho.

Na chatu sme nakoniec aj napriek jeho sabotáži došli v poriadku, rýchlo a bez vážnejších komplikácií.

Po ďalšom vítaní, predstavovaní sa a opatrnom podávaní rúk sa chata rozdelila na niekoľko častí: na prízemí sa hral až do neskorej noci Risk, Sabotér a Bang, pričom osadenstvo ostávalo s malými obmenami skoro konštantné. Na prvom poschodí sa pozerali filmy, debatovalo sa a fistulkovo sa kričalo vždy, keď sa na obrazovke notebooku objavilo meno Johny Depp. Celkom hore sa chodilo chladiť, poležať si a v prípade párikov aj pomojkať sa. Na balkóne sa fajčilo a nakoniec v kuchyni miešal Vinco svoje podivné alkoholické elixíry a podával ich nič netušiacej verejnosti.

Obrázok
(orgia)

Bolo by príliš rozsiahle a komplikované obsiahnuť v tomto stručnom zápise všetky dôležité udalosti, ktoré sa udiali pred príchodom nového roka. Vo všeobecnosti panovala dobrá zábava a nik sa priveľmi nenudil. Nedá mi nespomenúť snáď len boj s kapustnicou, ktorý zviedla víla – kapustnica sa varila v dvoch hrncoch celé poobedie a vďaka nedostatku kapusty hlavne zo začiatku pôsobila skôr ako džús s dužinou. Našťastie so stúpajúcim priemerným promile a pokročilou hodinou sa chute a chúťky osadenstva znižovali a nakoniec si ju s úsmevom dal skoro každý.

S príchodom dvanástej hodiny už boli niektorí účastníci celkom veselí, spievali poriadne nahlas a nebáli sa pokrikovať na okolité chatky rôzne veselé heslá a priania. Nový rok sa oslávil už tradičným zborovým spevom z balkóna, kedy sa rovnako ako minulý rok dal priestor všetkým známym novoročným odrhovačkám.

Obrázok
(Chorus Hostincus Satanicus)

Po speve sa situácia prudko ukľudnila. Ľudia zrazu začali častejšie zívať, viečka sa mali bližšie k sebe a pohyby sa spomaľovali. Netrvalo dlho a v podkroví sa spalo. Dole sa dohral Risk a Sabotér a ľudia sa ukladali spať. Jedine na prvom poschodí sa ešte dlho do noci pozeral Sharpe, dlhšie, ako som vydržal bdieť ja.

Obrázok
(Alef0 vstupuje do Matrixu)

Pondelok, 1.1.2007
Nový rok sa začal pomaly. Vstávalo sa neskoro a unavene, bez nadšenia. Doobedie sa nieslo v znamení pomalého balenia sa, keďže na moje značné prekvapenie sa väčšia časť chaty rozhodla v tento deň odísť domov. Ostať mal len Vinco, Eskarina, Cerebro a po menšej dávke presviedčania aj Alef0.  Ostatní sa nedali obmäkčiť.

Neostávalo nám preto iné, iba im pomôcť s balením a následne stráviť posledných pár spoločných hodín veselým vraždením sa v Mafii. Tu sa dokonalo prejavil talent Vinca presvedčiť cez deň všetkých o svojej nevine a v noci následne veselo vyvražďovať mesto. Nage zase potvrdila svoj talent vždy sa prihovoriť za obesenie Erkena ak bol obyčajný občan a naozaj si u mafiánov vyslúžia za svoj postup nejedno pivo, aj keď oficiálne nehrala na ich strane. Osobne som sa mafie zúčastnil len ako „šéf“ (teda ten, čo hru riadi), no opisovanie smrtí jednotlivých užívateľov mi aj tak spôsobovalo značné potešenie. Len pre informáciu, hry sa odohrávali postupne v mestách Kvetinkovo, Devínska Nová Ves a Prešov. Jedno z nich v skutočnosti neexistuje.

Po mafii sa tí, ktorí chceli odísť, naozaj odobrali na zastávku, kde za Erkenovho divokého mávania nastúpili do autobusu a zmizli za horizontom.

Obrázok
(nadšený odchod)

Po návrate zvyšku späť na chatu sa opäť opakoval minuloročný scenár – hrali sa Osadníci z Katanu, ktorých som brilantnou stratégiou a inteligentným plánovaním jednoznačne vyhral. Hrala sa aj Citadela, ktorú bohužiaľ vyhrala Dianka, no to som ešte mal urovnať na pravú mieru.

Okrem spoločenských hier sa večer ešte pozerala aj Futurama a trošku Rowan Atkinson. Potom ale všetkých zmohla únava a tak netrvalo dlho a chatou rezonovalo chrápanie Alefa s Cerebrom, vďaka ktorému jemne vibrovali aj mŕtve muchy na okennom parapete.

Utorok, 2.1.2007
Robili sa už len dve veci – upratovalo sa a hrala sa Citadela. V tej druhej aktivite som bol schopný v pravej chvíli zradiť a zabiť svoju frajerku a tak definitívne tak potvrdiť svoju dominanciu na poli strategických stolných hier. Cerebro to neváhal komentovať slovami: „ten bude v reporte neznesiteľný“. Ako vidíte, mýlil sa, znášam sa celkom dobre.

Čo ta týka upratovania, neraz som preklial mená ľudí, čo odišli o deň skôr, hlavne keď sa pod lavicami na zemi našli kôpky kadejakých krekrov, papierov a na balkóne úhľadná kôpka cigaretových zvyškov, no našťastie sa nestala žiadna tragédia. Do obeda sa všetko stihlo upratať a niečo po druhej sme chatu úspešne opustili.

V Poprade sa nasadlo na vlak a za necelú hodinu a pol sme sa už lúčili na košickej stanici, kde sme po prvý krát v novom roku zbadali sneh.

Bolo dobre.

Obrázok
(kvetinka)

PS: pre viac fotiek počkajte na Alefa0, ktoré mu boli zverené a snáď ich tu čoskoro vyvesí

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Obrázok
(Alef0 vstupuje do Matrixu)

Toto ma skoro zabilo.  :ikonka42:  :ikonka42:  :ikonka42:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak ma napadlo....
(gang) bang ste uz potom co sme odysli nehrali? :P
inak pekny report.... ako obvykle si ma rozosmial tym ako si sa umne vyhol rozpisovaniu toho co sa dialo  :lol:

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 29.07.2004
Príspevky: 20
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No pekne...a potom, že ST chaty sú divoké  :P


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun