HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 126 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Autor Správa

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tu je nadpis preco som ateista a nie preco niesom v cirkvi,sekte,zaujmovej skupine
Ale len zato ze je organizovana skupina co veri v nejaku formu boha "dobra" alebo "zla" alebo prospesna pre spolocnost mi predsa nebude menit svetonazor
jedine ak si myslim ze je "prospesna" tak ju maximalne budem agnosticky tolerovat a to je asi tak vsetko
teda som za nejaku formu sekularneho statu ktora uz viac menej funguje aj na Slovensku

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
teda som za nejaku formu sekularneho statu ktora uz viac menej funguje aj na Slovensku


fuh. fakt?

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
buči napísal:
teda som za nejaku formu sekularneho statu ktora uz viac menej funguje aj na Slovensku

kde?

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Sekularizmus je svetonázor / ideológia zameraný na spoločnosť ako takú a verejný život ako taký a ignorujúci náboženstvo, prípadne aj požadujúci striktné oddelenie spoločnosti a verejného života - najmä štátu - od cirkvi. Pojem sa niekedy zamieňa s pojmom sekularizácia (zosvetštenie) a sekulárnosť (svetskosť).

V com mate problem?alebo trolling?
Mate pocit ze v Slovenskej republike nieje viac menej oddelena cirkev od statu? Otazka financovania ma nezaujima teraz

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zial ani ne.
na druhej strane, ked si to porovnam s takou USA alebo PL..
tak mam pocit, ze sme na tom este celkom fajne

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako ten vplyv hlavne rimskokatolickej cirkevnej hierarchie na istych ľudi tu je, ale zas nerobil by som z toho nejaku tragediu, v podstate keď si odmyslime tu finančnu naviazanosť na štat tak je to skor nejaky druh lobingu.
Realne, keď si odmyslime tie peňeži od štatu, ovplyvňuje nas nejak priamo činnosť RKC?
Dajte dačo lebo na nič teraz asi nepridem.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Felix von Kaschau napísal:
Ako ten vplyv hlavne rimskokatolickej cirkevnej hierarchie na istych ľudi tu je, ale zas nerobil by som z toho nejaku tragediu, v podstate keď si odmyslime tu finančnu naviazanosť na štat tak je to skor nejaky druh lobingu.
Realne, keď si odmyslime tie peňeži od štatu, ovplyvňuje nas nejak priamo činnosť RKC?
Dajte dačo lebo na nič teraz asi nepridem.


ano aj nie
ovplyvnuje nas cez spolocnost
nemas svatbu v kostole? tsss
vies to filtrovat povedzme vo vacsich mestach, alebo medzi svojimi ludmi.
ale je to tu.

zas nastastie tu nemame zakaz potratov, vatikansko-slovenske vyrovnanie a ine drobnosti..

cize legislativne sme celkom sekularizovany stat.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hmmmm ja ti nevim karle...
Tie veci o dedinskom tsss, ostrakizacii a pod. počuvam prave od ľudi kt. žili cely život v meste.
Byvam na dedine, stravil som na dedine značnu časť svojeho života, ale s ničim takym som sa nestretol ešte. Podľa mňa to je nejaky urban myth, nejaka zveličena debilina. Proste nie, minimalne tu nie. Možno niekde inde sa to deje, v inych častiach Slovenska, ale pokiaľ neuvidim, neuverim :)

Alebo to bude tym, že sme greckokatolici? Žeby sme boli až taki civilizovani? :lol:


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Felix von Kaschau napísal:
hmmmm ja ti nevim karle...
Tie veci o dedinskom tsss, ostrakizacii a pod. počuvam prave od ľudi kt. žili cely život v meste.
Byvam na dedine, stravil som na dedine značnu časť svojeho života, ale s ničim takym som sa nestretol ešte. Podľa mňa to je nejaky urban myth, nejaka zveličena debilina. Proste nie, minimalne tu nie. Možno niekde inde sa to deje, v inych častiach Slovenska, ale pokiaľ neuvidim, neuverim :)

Alebo to bude tym, že sme greckokatolici? Žeby sme boli až taki civilizovani? :lol:



.. hej, lebo potom sa taketo typy z riti dediny dotrepu do BA a pri obede a firemnych akciach pocuvas ich zivotne osudy a mas chut ist na to jak Varg svojho casu..
to, ze byvas na dedine z teba robi slepeho predsa :)
ja tiez nevidim, ze som arogantny bratislavcan :) easy as hell.
[vymazané] je to a ne debilina. normalna kazdodenna realita, ked sa kazda jedna zenska z riti dediny MUSI brat v kostole, ked im rodicia vybavuju komplet celu svatbu a ked sa nemozu ostrihat, lebo co by povedali v kostole
[vymazané] felix zijem tym kazdy jeden den. a nieje to jedna baba, je to cely zastup :)

skor ste negri :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Felix von Kaschau napísal:
hmmmm ja ti nevim karle...
Tie veci o dedinskom tsss, ostrakizacii a pod. počuvam prave od ľudi kt. žili cely život v meste.
Byvam na dedine, stravil som na dedine značnu časť svojeho života, ale s ničim takym som sa nestretol ešte. Podľa mňa to je nejaky urban myth, nejaka zveličena debilina. Proste nie, minimalne tu nie. Možno niekde inde sa to deje, v inych častiach Slovenska, ale pokiaľ neuvidim, neuverim :)

Alebo to bude tym, že sme greckokatolici? Žeby sme boli až taki civilizovani? :lol:



Ak stare matere ziju, noze im nadhod, ze nechces choditi do kostola v nedelu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hmm .....ked sa vlastne nad tym zamyslim......viem ja vlastne ako to je na Slovensku?

-cely zivot zijem v anonymnej petrzalke kde som absolutne ziadny tlak ist do kostola nikdy v zivote necitil..v mensich mestach to moze byt ine
-moji stary rodicia su mrtvi..babka vraj bola celkom hardcore katolicka (chudak brat to schytal a je pokrsteny) ale pametam si nanu len matne
-kedze mam vetsiu cast rodiny v srbsku a otcova ostatna rodina zije v mestach tlak rodiny na vidieku..ak nejaky je som nemal
-Rodicia su vlazny katolici..vlastne som ich nikdy nevidel v kostole..vlastne..niesu katolici
-Bol som len parkrat v kostole a to len preto ze mi kedysi davno jedna frajerka hravala na organoch
-Niesom pokrsteny a nemam ziadneho kamarata co by veril v krista..fakt myslim to vazne
-v mojom vesmire skratka krestanska cirkev neexistuje...som normalny?
ako je to u vas?

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neboj tu druhu časť života, kt. som neprežil na dedine som prežil v meste čiže viem porovnavať. A ja som už vlastne taky mestsko-valalsky chlapec.
A keď raz poviem že tu žiadne veci typu jak sa ostrihal a či bol v cerkvi a či maju svadbu v cerkvi nie su tak nie su. Ľudia keď maju svadbu v kostole tak buď preto, lebo su veriaci, alebo len z romantiky/whatever.
Ale nutiť k svadbe v kostole? To može len nejake bezvyznamne mizive % fanatikov. Na tych /srať.
Keď je raz niekto pošahany tak čo sa nad tym pozastavovať a riešiť to? Načo teraz plakať nad tym ako naboženstvo hrozne ovplyvňuje moj život lebo niekde v Bratislave nasrata babka kriči na škaredu dceru aby mala svadbu v miestnom modernom kostole tvaru havarovanej kozmickej lode? Jaky to ma vyznam?
Pre mňa za mňa nech robia kotrmelce, mne to jedno :)

Ale inač užasna je ta kultura v Bratislave jak ju popisuješ :lol:

alef: ja nie som veriaci, neboj sa, oni to dobre vedia. Jedna do cerkvi nechodi vobec a ta druha len keď nezaspi :D

buči: mne sa zda že jedna kresťanska cirkev ma existovať iba v nebičku, ale ta ti do života asi fakt zasahovať nebude. ako treba uznať že cirkvi su rozne, rozni veriaci to rozne beru, ale pokiaľ fakt neuvidim take "tlaky" na vlastne oči tak neuverim. Teraz si odmyslime jehovistov a podobne sektičky. Jak vravim, sam nie som veriaci, nikomu to nevadi. Mne zas absolutne nevadi to, že som pokrsteny, je to proste tradicia, nejak ma to "netlači". Babka ma občas zobrala do cerkvi keď som bol maly, pačilo sa mi, žiadne nutenie, potom ma to omrzelo tak som proste viac neišiel. Big deal
Veľa ľudi je silne nabožensky založenych ako v KE tak aj tu, ale nejak si to nechavaju pre seba. Čemuž som rad :)


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som sa len zamyslel ci len nahodou nezijem v nejakom uplne nahodnom krestanskom vakuu
ked som tu cital reakcie na moje tvrdenie na Slovensko ako o relativne sekularnom state

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja ti dam sekularny štat ty pohan! o takom čase slušni ľudia spia a nemudruju.

V imja otca i sina i ducha svjatoho nini i prisno i vo viki vikov amiň!
a do rentoch
A zajtra sa ostrihať!


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 126 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun