HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 128 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Ďalšia

Jaká kniha či série Dragonlance se Vám nejvíce líbí?
Kroniky (Chronicles, Annotated Chronicles) 27%  27%  [ 3 ]
Legendy (Legends, Annotated Legends) 18%  18%  [ 2 ]
Draci letního žáru (Dragons of Summer Flame) 9%  9%  [ 1 ]
Příběhy (Tales) - všechny 0%  0%  [ 0 ]
Předehry (Preludes) 0%  0%  [ 0 ]
Raistlins Chronicles (Procitnutí mága, Brother in Arms) 27%  27%  [ 3 ]
Jiná... 0%  0%  [ 0 ]
DL je shit 9%  9%  [ 1 ]
Četl jsem ale DL mě neoslovilo 9%  9%  [ 1 ]
Celkový počet hlasov : 11
Autor Správa

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
SylwerDragon napísal:
To bolo dobree ja chudak som sa pustil do Dalcora....uz nikdy viac...
a to meno je celkom zaujimave to si vycital z akej knihy?

Už nevím, ale tuším že z Dragonlance Classics

House Kanan je královský rod Qualinestu, každý mluvčí musí být z krve Kith-Kanana, Solostoran byl Laurany otec, Zlatý generál je titul který si vysloužila ve Válce kopí a Rytíř koruny je četsný titul Solamnijských rytířů. Stejný titul má i Tanis


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No piste sem nieco ......je tu mrtvo :cry:  :cry:  :cry:

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zohnal som Draci podzimniho soumraku ....je to cesky ...len skoda ze tam nie su obrazky a tak...

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 08.01.2005
Príspevky: 104
Body: 5
Bydlisko: BA, dlhe diely

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aaah, dragonlance....
tieto knihy som cital kedysi davno, asi pred 6 rokmi, ale bol to uzasny cas a mienim to zopakovat..
Prilis malo si pamatam a prilis vela chcem povedat.

Co som cital - predohry, kroniky, legendy, poviedky. vsetko su to trilogie okrem kronik, ktorych je 5. (4 je rozdelena na 2 casti).

Oblubena postava - Sturm. Rytier cti, postava plna melancholie.
2. Oblubena postava - Tass - jeho blaznovstva ma vzdy rozosmiali, vdaka nemu som nad poslednou kronikou vyronil par slz...

Najlepsia trilogia boli rozhodne legendy, skoda, ze legendy II neprelozili.

Niekto pisal, ze cital vsetky DL dostupne v cz aj v aj - to si cital tych vyse 50 knih, ktore z tohto sveta existuju? ako to pokracuje v novej ere? Ere jedneho mesiaca?

podpis, ktory mam, som si vybral nahodne, este som netusil, ze tu takyto topic existuje (moj 1. prispevok)

Preberali ste tu aj dalsie knihy od tychto autorov, myslim, ze ked sa daju dokopy, tak vychadzaju len kvalitne kusy s pod ich ruk. Ja som este cital Darksword (Temny mec, prelozene do cz) - ja to moja najoblubenejsia trilogia. Ak budete chciet, porozpravam vam o pribehu, ktory sa tam rozvinie...
A Prorokova ruza - (tusim rose of the prophet) - neklasicke fantasy, pustne, plne ginov, lamp a podobnych zaujimavosti. (Pre este lepsiu predstavu - zobrat aladina, 2 dobrych spisovatelov a napisat dalsiu trilogiu)

Netreba mat strach o mrtvo v tomto topicu, uz som tu ja.. ;)

_________________
Nemen barvu, abys splynul se stenami. Tvar se, ze tam patris, a steny zmeni barvu, aby splynuli s tebou.
-Tass Bosonozka-


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kód:
Niekto pisal, ze cital vsetky DL dostupne v cz aj v aj - to si cital tych vyse 50 knih, ktore z tohto sveta existuju? ako to pokracuje v novej ere? Ere jedneho mesiaca?


Kto to cital.....Dalcor...To on ti da odpovede ...musim sa priznat aj ja by som ich vedel /chcel vediet/

Kód:
podpis, ktory mam, som si vybral nahodne, este som netusil, ze tu takyto topic existuje (moj 1. prispevok)


Je dobry to sa musi uznat


Kód:
Preberali ste tu aj dalsie knihy od tychto autorov, myslim, ze ked sa daju dokopy, tak vychadzaju len kvalitne kusy s pod ich ruk. Ja som este cital Darksword (Temny mec, prelozene do cz) - ja to moja najoblubenejsia trilogia. Ak budete chciet, porozpravam vam o pribehu, ktory sa tam rozvinie...



Po pravde som to necital ale rad by som ...zozen mi to cesky a som tvoj clovek...mozes nieco povedat o tej trilogii budem len rad


Kód:
Netreba mat strach o mrtvo v tomto topicu, uz som tu ja..


Bolo nacase ...ludi co to citali je tu treba ako soli

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 08.01.2005
Príspevky: 104
Body: 5
Bydlisko: BA, dlhe diely

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
SylwerDragon napísal:

Kód:
Preberali ste tu aj dalsie knihy od tychto autorov, myslim, ze ked sa daju dokopy, tak vychadzaju len kvalitne kusy s pod ich ruk. Ja som este cital Darksword (Temny mec, prelozene do cz) - ja to moja najoblubenejsia trilogia. Ak budete chciet, porozpravam vam o pribehu, ktory sa tam rozvinie...


Po pravde som to necital ale rad by som ...zozen mi to cesky a som tvoj clovek...mozes nieco povedat o tej trilogii budem len rad

Zohnat to neviem, tato trilogia mi chyba. Mam ju len v elektronickej podobe a v anglictine. Mozno by aj stalo za to to citat takto. Poslednu knihu som cital v anglictine (aj ked na papieri), bolo to znesitelne, vlastne moja tusim prva kniha v angl., pokial neratam tie ucebnicove skratene verzie.

Skratene pribeh trilogie - pozor, je plny spoilerov!
Je svet, v ktorom kazdy vladne magiou. Su vytvorene kasty, podla toho, ako kto ookaze magiu ovladat.
Kralovnej sa narodil syn, ktory bol mrtvy - bez akehokolvek magickeho talentu. Proroctvo hovori, ze on privedie svet do zahuby. Kralovna ho nedokaze zabit, preto ho posle na farmy, kde chlapec pomaly preziva, skryva svoju neschopnost a uci sa drobnym iluzionistickym trikom, aby sa neprezradil.
Jeho osada je znicena, a zacina jeho velke putovanie. Pocas svojej cesty stretava vela zaujimavych postav, z ktorych je najzaujimavejsi Simkin - saso (Simkin the fool). Je to postava, ktroej nic nie je svete, kazdemu sa posmieva (vratane kralov), kazdy mu to toleruje a posuva cely dej dopredu.
Nakoniec sa im Mrtveho podari chytit, a vyhodia ho za hranice sveta - za barieru, spoza ktorej nikto nevysiel a ozval sa ak tak, tak len vykrik obeti. Vrati sa odtial? Prinesie znicenie sveta tak, ako sa slubovalo v proroctve?

Cistokrvne fantasy (prve 2 knihy) prejde do SF, ale nenasilne (ja taketo mutanty moc neoblubujem, aj ked napr. CORVI alebo SHADOWRUN boli tiez vynikajuce diela).

SylwerDragon napísal:
Kód:
Netreba mat strach o mrtvo v tomto topicu, uz som tu ja..


Bolo nacase ...ludi co to citali je tu treba ako sol


Hmm, snad to neboli len plane reci podporene nadsenim odo mna :). Predsa len, cital som to dost davno, ale na nieco si snad spomeniem.

_________________
Nemen barvu, abys splynul se stenami. Tvar se, ze tam patris, a steny zmeni barvu, aby splynuli s tebou.
-Tass Bosonozka-


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
SylwerDragon napísal(a):

Text:
Netreba mat strach o mrtvo v tomto topicu, uz som tu ja..


Bolo nacase ...ludi co to citali je tu treba ako sol



Hmm, snad to neboli len plane reci podporene nadsenim odo mna . Predsa len, cital som to dost davno, ale na nieco si snad spomeniem.


Neviem co tym myslis plane reci? Ak si cital nieco viac ja som len rad a kludne o tom pis ..kedze som to necital ja by som si tiez rad viac veci kupil len skoda ze to nevyslo cesky..

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 08.01.2005
Príspevky: 104
Body: 5
Bydlisko: BA, dlhe diely

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To co som cital som uz napisal - kroniky I, II, III, IVa, IVb, Legendy I, II, III, Pribehy I, II, III, Predohry I, II, III a mam knihu Pribehy 2 I, ale tu som necital Problem je, ze som to cital davno a velmi rychlo, takze mam na to take matne a poprehadzovane spomienky.
Ak sa ti niekedy dostanu do ruk Kroniky IV, tak sa snaz ich citat ako to posledne, co z DL budes citat, aspon zo stareho veku... tym to totiz konci. Vsetky knihy, co som spomenul, boli prelozene do cestiny a videl som aj ich druhe vydanie (niektorych) ktore malo o dost skaredsiu obalku - vymenili kresby elmore-a za nieco ine (http://www.larryelmore.com - velmi vela obrazkov z DL, myslim, ze vsetky obalky knih)

Dalej este existuju predohry 2, legendy 2 , pribehy 2 ( z ktorych som videl v cz 1. knihu, tak asi budu vsetky) a kopa dalsich knih, myslim, ze pisali aj v novom veku o detoch hlavnych hrdinov z kronik. Celkovo je knih z DL velmi vela, typujem ze okolo 50.

_________________
Nemen barvu, abys splynul se stenami. Tvar se, ze tam patris, a steny zmeni barvu, aby splynuli s tebou.
-Tass Bosonozka-


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Gentlmans jak pokracuji Dragonlance si najdete an strankach, je to tam dost dobre popsane. Stejne jako prehled knih k 1.4. 2004, brzy budu aktualizovat.

Nove obalky kresli Matt Stawicky, pravda je ze starsi Elmorovi jsou lepsi ale urcite o dost drazsi :)

ja cetl cesky:
Pribehy II - Vlada Istaru
Pribehy I - celou trilogii
Legendy - celou trilogii
Kroniky - celou trilogii
Draci letního žáru - anglicky i česky, i když Návrat tvrdí že se jedná o Kroniky IV tak je to stand alone kniha
Předehry I - celou trilogii
Raistlinovi kroniky I - Procitnutí mága - česky a anglicky - česky to stojí za hovno

To je snad všechno co vyšlo česky.

Anglicky jsem četl
Dragons anthology

Elven nations Trilogy vol. II a III - The Kinslayer Wars a The Qualinesti
Legend of Huma BEST DRAGONLANCE KNIHA PO KRONIKÁCH a LEGENDÁCH

Dragons of a New Age Trilogy
The Chaos War Trilogy

The Secon Generations

The Odyssey of Gilthanas

Tales II War of the Lance
Tales from War of Souls - the Search for Magic

To je snad všechno na co si pamatuju.

Neboj se Tasslehof se ještě po Dragons of Summer Flame objeví.

Jinak kdybch měl psát o tom jak se Krynn vyvíjí později tak bych tady popsal hodně stránek tak se raději podívej na http://www.dragonlance.com a http://www.dl3e.com , kde snad jsou River of Time a časem by se stejná věc měla objevit i u mě na stránkách až je spustím.


Naposledy upravil Dalcor dňa St. 12. Jan 2005, 10:08, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:


neslo mi to ale mozno to je len docasne ....Inak dik za typ.

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
necital som to ale pocul som a zaujima ma dragonlance, problemn je v tom ze mam tolko rozcitanych veci ze DL musi ist na stack, inak hral som spires of ravenloft mod do nwn

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 08.01.2005
Príspevky: 104
Body: 5
Bydlisko: BA, dlhe diely

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:

Neboj se Tasslehof se ještě po Dragons of Summer Flame objeví.



Co? ako? viaaaaac! alebo aspon kde, skusim zohnat aspon v el. forme, tassa si nemozem nechat ujst, hlavne ak nieco existuje po jeho boji s Chaosom.

_________________
Nemen barvu, abys splynul se stenami. Tvar se, ze tam patris, a steny zmeni barvu, aby splynuli s tebou.
-Tass Bosonozka-


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1. sorry do odkazu na Nexus se mi dostala čárka - http://www.dl3e.com

2. Tass - War of Souls Trilogy


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
farar_metod napísal:
necital som to ale pocul som a zaujima ma dragonlance, problemn je v tom ze mam tolko rozcitanych veci ze DL musi ist na stack, inak hral som spires of ravenloft mod do nwn

Tak to bychom si nerozumely chapce!
Dragonlance pujde na prvni misto!
nebo te potka Lord Soth!


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Dragonlance pujde na prvni misto!
nebo te potka Lord Soth!


Jednoznacne musi ist DragonLance na prve miesto ...az za Tolkiena

Lord Soth ...ta bude mucit vecne ....ale pamataj na Raistlina ten ti ponukne taku smrt ktoru by si nechcel nikdy zomriet /a mozno ta necha zomierat cely tvoj zivot resp smrt../
takze Soth ti bude este moc mili...

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Naposledy upravil SylwerDragon dňa Št. 13. Jan 2005, 21:16, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 128 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun